Okunma

iOS 11.2.5 için yollar kapandı!


02 Mart 2018 Cuma 15:00
iOS 11.2.5 için yollar kapandı!

iOS 11.2.6 sürümünün yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Apple iOS 11.2.5 başvurularını durdurduğunu açıkladı. Bundan böyle 2.6 sürümünden geri dönüş yapılamayacak. Bu kararın en büyük nedeniyse, Telegu karakterleriyle oluşan büyük hatanın yeni versiyon ile giderilmiş olması.

iOS 11.2.5 jailb geri dönüşleri Apple tarafından durduruldu

Elbette Electra ve LiberiOS jailbreak’lerini kullanarak cihazınızı iOS 11.1.2 sürümüne kadar geri çevirebilirsiniz ama resmi olarak bir önceki güncelleme tamamen erişime kapatılmış durumda. Peki, neden?

iOS 11.2.5 sürümü yüklü birçok iPhone akıllı telefonda karşılaşılan hata için Hindistan dili Telugu karakterlerinin cihazlara gönderimi yeterli oluyor. Bu karakterlerin yer aldığı mesajı alan iOS Springboard doğrudan çöküyor. Ardından, karakterleri yüklemeye çalışan ancak başaramayan Mesajlar uygulaması da kullanılamaz hale geliyor. iMessage içeriklerine erişmenin tek yolu ise bir arkadaşınızın size mesaj atması ve sorun yaratan karakterlerin yer aldığı mesajın silinmesi.

iOS 11.2.6 sayesinde bu sorun ortadan kalkarken, Apple’da güncellemeyi engelleyerek bir an önce insanların telefonlarını yükseltmek istiyor gibi görünüyor.

:: Sizce hataya rağmen geri dönüş olmalı mıydı?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iOS 11.2.5 için yollar kapandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 11.2.5 için yollar kapandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 11.2.5 için yollar kapandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "