Okunma

iOS 11.3 Beta 6 yayınlandı!


16 Mart 2018 Cuma 20:30
iOS 11.3 Beta 6 yayınlandı!

Apple, iPhone ve iPad modelleri için pil sağlığını gösteren ve birçok farklı yenililiğe sahip olan iOS 11.3 sürümü için testlerine devam ediyor. Bugün itibariyle iOS 11.3 Beta 6 sürümü geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

Bu kapsamda güncelleme, beşinci beta sürümünden dört gün sonra yayınlanmış oldu. Apple’ın yeni beta sürümünü bu kadar hızlı yayınlamasına, bir önceki sürümde tespit edilen kritik bir hatanın sebep olduğu iddia ediliyor.

iOS 11.3 Beta 6 yayınlandı!

Yaklaşık 76 MB boyutundaki güncelleme, beşinci beta sürümünde tespit edilen hataları giderirken, performansı artırmaya yönelik iyileştirmeler içeriyor. Güncelleme ile meydana gelen büyük bir değişiklik henüz tespit edilemedi.

iOS 11.3 Beta 6

iOS 11.3 ile birlikte gelen ARKit 1.5 ile posterleri ve tabelaları AR deneyimlerine dönüştürmek mümkün olacak. ARKit yatay zeminlere ek olarak duvarlar ve kapılar gibi dikey yüzeylerde yer alan nesneleri de tanıyor. Düz olmayan şekillere sahip yüzeylerin haritasını daha doğru biçimde çıkarabiliyor.

ios 11.3 beta 2

ARKit, gerçek yaşamdaki görüntüleri AR deneyimleriyle bütünleştirerek bir müzeyi resimlerle doldurmak veya bir film posterini canlandırmak gibi işlemleri gerçekleştirebilecek. Ayrıca gerçek dünya görünümü artık % 50 daha fazla çözünürlüğe sahip ve ARKit otomatik odaklama özelliğini de destekliyor.

iOS 11.3 sürümünde iPhone X kullanıcıları aslan, ayı, kuru kafa ve ejderhadan oluşan yeni Animoji’lerle birlikte 16 farklı karaktere sahip olacaklar.

Apple’ın yeni güncelleme ile birlikte sunacağı bir diğer özellik ise İş Sohbeti. Bu özellik kullanıcıların Mesajlar uygulaması üzerinden işletmelerle iletişim kurabilmesini sağlıyor. İş Sohbeti sayesinde bir servis görevlisi ile sohbet etmek, randevu almak veya alışveriş yapmak mümkün olacak.

ios 11.3 beta 2

iOS 11.3 pil sağlığını gösteren ve bir pilin değişim zamanı ile ilgili bilgi veren yeni bir özellik sunacak. Ayarlardaki Pil bölümünde yer alacak bu özellik iPhone 6 ve daha yeni modellerde bulunacak.

Ayrıca pil sağlığı iyi durumda olmayan iPhone’ların beklenmedik kapanmalarını önlemek için getirilen güç yönetimi özelliği iOS 11.3 ile birlikte devre dışı bırakılabilecek. Bu özellik de Pil bölümünde olacak. iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri bu özelliği kullanabilecek.

iOS 11.3’te yer alacak olan Sağlık Kayıtları özelliği ile kullanıcılar hastaneler, klinikler ve labaratuvarlardan gelen tıbbi verileri sağlık uygulamasında görebilecekler. Sağlık Kayıtları verileri şifrelenebilecek.

:: iOS 11.3 Beta 6 sürümünü yüklediniz mi?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “iOS 11.3 Beta 6 yayınlandı!”

 1. pol dedi ki:

  geliştirici profiliniz yoksa bu güncellemeyi göremezsiniz.

 2. Emir öztürk dedi ki:

  yazılım güncellemede bende gözükmüyor

  1. İsim vermişsem neyse bb dedi ki:

   Onu i tunes üzerinden bilgisayardan indireceksin

" iOS 11.3 Beta 6 yayınlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 11.3 Beta 6 yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 11.3 Beta 6 yayınlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "