iOS 11 yayınlandı!


09 Ekim 2017 Pazartesi 17:00
iOS 11 yayınlandı!

Birçok yenilikle gelen iOS 11’in final sürümü bugün itibariyle yayınlandı. Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 11 Golden Master ile aynı yapı numarasına sahip olan iOS 11 aşağıdaki iOS cihazlara yüklenebilir durumda.

iOS 11 destekleyen cihazlar

iPhone

iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
• iPhone 7
• iPhone 7 Plus
• iPhone 6s
• iPhone 6s Plus
• iPhone 6
• iPhone 6 Plus
• iPhone SE
• iPhone 5s

iPad

• 12.9-inç iPad Pro (2. Nesil)
• 12.9-inç iPad Pro (1. Nesil)
• 10.5-inç iPad Pro
• 9.7-inç iPad Pro
• iPad Air 2
• iPad Air
• iPad 5. nesil
• iPad mini 4
• iPad Mini 3
• iPad Mini 2

iPod touch
• iPod touch 6. nesil

Nasıl yüklenir?

Yukarıdaki iOS cihazlardan birine sahipseniz iOS 11 güncellemesini iTunes üzerinden ya da cihazınızdaki Ayarlar uygulamasının Genel/ Yazılım Güncellemesi bölümünü kullanarak yükleyebilirsiniz.

Not: iOS 11 Golden Master sürümü yüklü cihazlara iOS 11 güncellemesi gelmeyecektir. Bu güncelleme için ayarlardan beta profilin silinip cihazın yeniden başlatılması ve güncellemelerin denetlenmesi gerekiyor.

iOS 11 ile gelen yenilikler!

Kontrol merkezi

Apple, iOS 10’da Kontrol Merkezi’ni birden çok pencereye bölmüştü. iOS 11’de birleştirilmiş pencereye geri döndü ve Kontrol Merkezi kabarcık stili simgeleriyle tamamen yeni bir görünüme kavuştu. Ağ seçenekleri ve Apple Müzik kontrolleri için iki üst bölüm, bu bölümün hemen altında ses ve parlaklık ayarı bölümleri yer alıyor. En altta ise yön kilidi, rahatsız etme ve diğer seçeneklerin daha küçük simgelerle gösterildiği bir bölüm bulunmakta.

17-09/19/ios-11-konrol-merkezi.jpg

Kontrol Merkezi artık ekranın tamamını kaplıyor. Böylece aynı anda daha fazla simgeye ulaşma imkanı sunuyor. Ayrıca Kontrol Merkezi’ni özelleştirmek mümkün.

Ayarlar uygulamasında, Kontrol Merkezi’nde hangi özelliklere erişmek istediğinizi seçmek için bir bölüm bulunuyor. Buradan örneğin, Düşük Güç Modu ve Apple TV kumandası Kontrol Merkezi’ne eklenebilir. iOS 11 ile birlikte yıllardır beklenen hücresel veri kısayolu Kontrol Merkezi’ne eklendi.

Yeni özelleştirme seçenekleriyle birlikte Kontrol Merkezi genişletilmiş 3D Touch erişimine sahip. Örneğin, Müzik simgesine basılı tuttuğunuzda daha büyük bir oynatma penceresi, şarkı bilgisi ve daha ayrıntılı denetim seçenekleri açılmakta.

Kilit ekranı

Artık kilit ekranında da tüm bildirimlere kolayca ulaşabileceksiniz. Sınıflandırma sayesinde ekranı sola kaydırarak bildirimlerinizi kilit ekranı üzerinde görebiliyorsunuz.

17-09/19/ios-11-kilit-ekrani.jpg

Siri ile ilgili yenilikler

Siri, her iOS güncellemesi ile daha da gelişiyor. Siri, gerçek insan konuşmasına daha yakın olması için tasarlanmış daha gerçekçi erkek ve kadın sesleriyle güncellendi. Apple, Siri’nin yeni ses seçeneklerine daha iyi telaffuz ve daha etkileyici bir ses ile derin öğrenme yeteneği eklediğini söylüyor.

17-09/19/ios-11-mesajlar.jpg

iOS 11’de Siri, tercihleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için cihaz içi öğrenme özelliğini kullanıyor. Kişisel asistanınızın bir sonraki adımda ne yapmanız gerektiğini daha iyi tahmin edebilmesi için ilgi alanlarınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlanıyor.

Cihazlar arası Siri senkronizasyonu, Siri’yi daha hızlı bir şekilde daha akıllı hale getirecek yeni bir özellik. Ancak Apple bu işlevi etkinleştirirken gizlilik ilkesini gözetiyor. Paylaşılan verilerin yalnızca cihazlarınız tarafından okunabilmesi için uçtan uca şifreleme mevcut.

iOS 11’de Siri’den İngilizce’yi Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca çeviri yapmasını isteyebilirsiniz. Apple çeviri dillerini önümüzdeki aylarda genişletmeyi planlıyor.

Siri, sevdiğiniz müzik tarzını öğrenebilir ve size uygun parçaları önerebilir. Ayarlar uygulamasında bulunan yeni Erişilebilirlik seçenekleriyle Siri ile konuşmak yerine yazılı olarak komut verebilirsiniz.

Dosyalar Uygulaması

iOS 11’de iCloud Drive uygulaması yerine Mac’teki Finder uygulamasına benzeyen “Dosyalar” uygulaması geldi. Dosyalar, yerel olarak iPhone veya iPad’de saklanan tüm içeriği, iCloud içeriğini, uygulama içeriğini ve Dropbox, One Drive, Google Drive gibi diğer bulut hizmetlerinde depolanan içeriği barındırıyor.

17-09/19/ios-11-dosyalar.jpg

Dosyalar, bir iOS cihazında depolanan tüm içeriğe hızlı erişim sunar. İçerisinde Finder gibi arama yapılabiliyor. Dosyalar uygulamasında yeni dosyaların tümünü görüntülemek için bir bölüm bulunuyor. Etiketleme, iç içe klasörleme ve favori listesi oluşturma gibi özellikleri var.

Geliştiriciler, uygulamalarını Dosyalar uygulamasına entegre edebiliyorlar. Böylece belgeler, fotoğraflar, videolar ve diğer uygulamalar arasında içerik aktarma işlemleri çok basit hale geliyor. Dosyalar hem iPhone’da hem de iPad’de buluan bir iOS 11 özelliği.

iPad için iOS 11 yenilikleri

iOS 10, iPad’e önemli yenilikler içermeyen bir güncellemeydi. Ancak Apple, iOS 11’de iPad’lere bilgisayar işlevselliği kazandıracak yenilikler getiriyor.

Dock

iPad’deki Dock iOS 11 ile birlikte Mac’teki Dock’a benzer şekilde genişletildi. Daha önce yalnızca giriş ekranında erişilebilen Dock’a artık herhangi bir uygulamadan erişilebilir.

17-09/19/ios-11-ipad-dock.jpg

Yeni Dock ile hangi ekran açık olursa olsun kaydırma hareketiyle uygulamaları açabilir ve uygulamalar arasında geçiş yapabilirsiniz. Favori uygulamalarınızı ekleyebilir, iPad, iPhone ve Mac’inizde son kullandığınız 13 uygulamayı görebilirsiniz.

Dock, çoklu görev için de kullanılabilir. Bir uygulama kullanırken Dock’u açıp daha sonra Dock simgesini yukarı doğru sürüklerseniz yeni bir pencere açılır. Bu pencere hızlı bir görev için kullanılabilir.

Uygulama değiştirici

Yeni geliştirilen Dock, uygulamalar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırıyor. Fakat Apple, buna ek olarak iOS 11’de uygulama değiştiriciyi de geliştirdi. Açık olan uygulamaları Slide Over veya Split View görünümlerinde kullanabilirsiniz.

17-09/19/ios-11-ipad-uygulama-degistirici.jpg

Kontrol Merkezi simgeleri uygulama değiştirici ekranının sağında bulunuyor. Böylece iPad kullanıcılarına uygulamalara erişmek ve ayarları tek bir konumdan değiştirmek için akıcı bir yol sunuluyor.

Sürükle ve bırak

Yeni sürükle ve bırak özelliği, metin, bağlantı, fotoğraf, dosya ve daha fazlasının uygulamalar arasında aktarılmasına olanak tanıyor. Bir parmakla sürükleme işlemi başlatılırken, başka bir parmak ile Dock’tan ögenin bırakılabileceği başka bir uygulamayı seçmek mümkün.

17-09/19/ios-11-ipad-surukle-birak.jpg

Sürükle ve bırak özelliği, iPad’in ekranında özellikle bölünmüş görünümde açık olan uygulamalar arasında dosya taşımak için çok kullanışlı.

QuickType klavye

iPad’deki klavye artık kaydırma tuşlarını kullanmak zorunda kalmadan numaraları ve simgeleri girmek için flamalar kullanıyor. Tuşların tümünde hem harf hem de sayılar / semboller görüntüleniyor. Tuş üzerindeki harf yerine bir sembol veya sayıyı yazmak için parmağınızı aşağıya doğru hızlıca kaydırılabilirsiniz. Bu özellik 12.9 inç iPad Pro hariç tüm iPad modellerinde mevcut.

17-09/19/ios-11-quicktype.jpg

Apple Pencil

iOS 11 ile Apple Pencil çok daha yetenekli hale geliyor. Artık pdf ya da ekran görüntülerini işaretleyerek notlar alabilirsiniz. Kilit ekranında hızlıca not alabilirsiniz.

17-09/19/ios-11-apple-pencil.jpg

Notlar ve mail uygulamasında kalem ile çizim yaparsanız bu çizime öncelik verilir ve metinler kenara alınır. Belge tarayıcısı ile belgeleri düzenleyebilir ve Apple Pencil ile imzalayabilirsiniz.

17-09/19/ios-11-apple-pencil-2.jpg

Uygulama güncellemeleri

Mesajlar

Apple, iOS 10’da Mesajlar uygulamasında önemli yeniliklere imza atmıştı. iMessage App Store uygulamasını getirmişti. iOS 11’de, ilanlara, uygulamalara ve etiketlere erişmeyi kolaylaştırmak üzere tasarlanan metin girişinin altında yeni bir uygulama çekmecesi bulunmakta.

17-09/19/8192017123959.jpg

iOS 11 ile birlikte mesajlar iCloud’da saklanabiliyor. iCloud’da depolanan mesajlar, yeni cihazlar da dahil olmak üzere tüm cihazlarda senkronize edilir ve daha az yer kaplarlar. Özellik etkin haldeyken, yalnızca en yeni mesajlar cihazınızda depolanır. Böylece mesajlarınızı yedekleme işlemi daha kısa sürer.

Notlar

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Notlar uygulaması, Apple Pencil ile çalışan anlık not seçeneği, basit çizimler ve resimlerle açıklama yapmak için satır içi çizim özelliğine sahip. Notlar uygulaması bir belgeyi algılar, tarar ve belgenin kenarlarını kırpar. Belge düzenlenip kaydedilmeden ve paylaşılmadan önce bozuklukları veya parlamalarını kaldırmak için yeni bir belge tarayıcıya sahip.

17-09/19/ios-11-yazici.jpg

Notlar, el yazınızın tanınması için de yeterince akıllı. El yazısı olan içerikte Spotlight aramalarına olanak tanıyor.

Haritalar

Apple, satın aldığı harita şirketlerinin teknolojilerini iOS 11’de kullanıyor. iOS 11, seçkin alışveriş merkezlerinin, havaalanlarının kapalı haritalarını destekliyor. Restoranlar, oteller gibi önemli mekanların kat planlarını size sunuyor. Kapalı haritalama teknolojisi şimdilik belirli alışveriş merkezi ve havaalanlarıyla sınırlı.

17-09/19/ios-11-haritalar.jpg

Haritalar, hangi şeritte olmanız gerektiğini söyleyerek ani bir dönüşten kaçınmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış şerit rehberliği özelliğine sahip. Ayrıca bulunduğunuz yolun hız sınırını da görüntülüyor.

17-09/19/ios-11-haritalar-2.jpg

Apple News

Apple’ın iOS 9 ile birlikte getirdiği ama hala ülkemizde kullanıma açılmayan Apple News, gelişmeye devam ediyor.  Apple News, Spotlight adlı yeni bir sekmeye sahip. Spotlight, her gün yeni bir konuyu içeriyor ve konuyla alakalı hikayeleri sunuyor.

Apple Müzik

Apple Müzikte artık çalma listelerini arkadaşlarınızla paylaşmanızı ve arkadaşlarınızın çalma listelerini görmenizi sağlayan bir Apple Müzik profili oluşturabilirsiniz.

17-09/19/ios-11-appstore.jpg

Profiliniz Apple Müzik’in “Sizin İçin” bölümünde bulunuyor. Profile dokunduğunuzda takip ettiğiniz arkadaşlarınızın profillerini görebiliyorsunuz. Profiller herhangi bir sosyal ağda olduğu gibi genel veya özel olarak ayarlanabiliyor.

Kamera

iOS 11 ile canlı fotoğraflarınızı eğlenceli videolara dönüştürebiliyorsunuz. Oluşturduğunuz videoları tarih sırasına göre hem en eskiden en yeniye hem de yeniden eskiye doğru oynatabilirsiniz.

Portre Modunu destekleyen iPhone’lar ( iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus ve iPhone X) için iOS 11 önemli yenilikler getiriyor. Artık görüntü kalitesi ve  düşük ışık performansı daha iyi. Portre Modu görüntüleri optik görüntü sabitlemeyi destekliyor. Flaş, Portre Modunda çalışıyor. Ayrıca daha iyi aydınlatma ve filtreler için HDR desteği geliyor.

Bunlan dışında iOS 11’de FaceTime sohbeti sırasında canlı fotoğraf çekebilmek için bir buton bulunuyor.

HEVC ve HEIF

iOS 11 ile birlikte fotoğrafların ve videoların depolanma şekli iPhone’larda ve iPad’lerde daha az alan kaplaması için değişiyor. Apple, videolar için HEVC formatını getiriyor. Böylece videolar 2 kat daha iyi sıkıştırılabiliyor. JPEG resim formatı yerine de HEIF (Yüksek Verimli Görüntü Biçimi) geliyor.

Fotoğraflar ve videolar yeni formatlar sayesinde iCloud’da daha az alan kaplasa da iOS cihazlarından gönderilen fotoğraf ve videolar diğer cihazlara uyumlu olmaya devam edecek. Bu yeni formatlar, Apple’ın A9 ve üstü çiplerine (iPhone SE ve iPhone 6S üstü cihazlar) sahip cihazlarda kullanılabilecek.

Safari

Safari, web sitelerinin reklamları size göstermek amacıyla sizi birden fazla sitede izlemesini önlemek için tasarlanmış yeni bir özelliğe sahip. Gördüğünüz reklamları azaltmıyor. Ancak reklam verenlerin tarama yaptıklarınızla ilgili verileri toplamasını zorlaştırıyor.

Safari, Siri’nin web tarama tercihleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmesine, kişisel asistanınızın yazdıklarınızı daha iyi tahmin etmesine izin veriyor.

Sağlık

iOS 11’de, Sağlık uygulamasında toplanan veriler iCloud’a yüklenebiliyor. Böylece birden çok cihazdan erişilebilir hale geliyor.

Diğer iOS 11 Özellikleri

Rahatsız etme

Rahatsız Etme, bir araba ile iPhone bağlantısı sağlandığında iPhone’daki tüm gelen bildirimleri kapatıyor.

Ana ekranda video kaydı

Denetim Merkezi’ne ekran için kayıt özelliği ekleyebilir ve böylece bulunduğunuz ekranın video kaydını kolayca alabilirsiniz. Kayıt tuşuna bastığınızda ekranın üzerindeki mavi bildirim çubuğu kayıt işleminin başladığını gösteriyor. Kaydı sonlandırmak istediğinizde tek yapmanız gereken bu mavi çubuğa dokunmak.

17-09/19/ios-11-ekran-videosu.jpg

Tek elle kullanılabilen klavye

iPhone modelleri boyutu ve ekranı büyüdükçe iOS klavyesini kullanmak da gerçekten zorlaştı. iPhone 5’te klavye tek elle klavye kullanılabilirken, iPhone 6 ve sonrasında bunu yapmak zorlaştı. iOS 11 tek elle klavye kullanma imkanı sunuyor. Bunun için tek yapmanız gereken klavye üzerindeki dünya simgesini basmak ve kullandığınız elinize göre sağ veya sol tarafta bulunan klavye arayüzüne dokunmak.

17-09/19/ios-11-klavye.jpg

Otomatik kurulum

iOS 11’de, yeni satın aldığınız bir iPad veya iPhone’u sahip olduğunuz bir iOS cihazına veya Mac’e yaklaştırarak hızlıca kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece daha önceki iOS cihazınızda kullandığınız bütün ayarları almış olursunuz.

Yenilenen App Store

App Store, tamamen elden geçirildiğinden iOS 11’de tamamen farklı görünüyor. Oyunlar ve Uygulamalar kendi bölümlerine ayrılmış durumda. Yeni uygulama içeriğini her gün görmek için tasarlanmış yeni “Bugün” bölümü bulunuyor.

17-09/19/ios-11-appstore-2.jpg

Uygulama önerisi için geliştiricilerle yapılan röportajlar, uygulama eğitimleri ve diğer pek çok şey ile birlikte Günün Uygulaması ve Günün Oyunu bölümleri bulunuyor.

Gizli Özellikler

– Kullanılmayan Uygulamalar

Ayarlar uygulamasında, bir süredir kullanılmayan uygulamaları otomatik olarak kaldıran yeni bir seçenek var.

– Birleştirilmiş Siri ve arama ayarları

Ayarlar uygulamasında Siri ve Arama için artık daha mantıklı bir düzen içeren tek bir sekme bulunuyor.

17-09/19/ios-11-siri.jpg

– Yeni depolama yönetimi

“Depolama Alanı ve iCloud Kullanımı” sekmesi artık yalnızca depolama alanını içermiyor.
Bir cihazda bulunan depolama alanının bir bakışta görünümü ile birlikte depolama alanını iyileştirme önerilerini de içeriyor.

17-09/19/ios-11-depolama.jpg

– Hesaplar ve şifreler

Ayarlarda Hesaplar ve Parolalar adında yeni bir kategori açıldı. Burada yapacağınız doğrulamanın ardından iCould ve e-posta hesaplarının şifrelerine kolayca ulaşabilirsiniz.

– Safari Ayarları

Ayarlar uygulamasında Safari için ek gizlilik seçenekleri mevcut. Yeni bir iOS 11 özelliği olan “Siteler Arası İzlemeyi Önlemeye Çalış” seçeneği var.

– Acil Arama

Emergency SOS özelliği iOS 11’deki yeni bölümlerden biri. Bu seçeneği aktif ettiğinizde, eğer güç tuşuna 5 kez hızlı hızlı basarsanız acil servise bağlanılıyor ve ilgili birimlere konumunuz gönderiliyor.

17-09/19/ios-11-acil-arama.jpg

-Kamera için QR tarayıcı

iOS 11 ile birlikte kamera, QR kodları otomatik olarak tarayabiliyor. İlgili uygulamaları açmadan sadece kamera yazılımı üzerinden QR kod okutabiliyorsunuz.

17-09/19/ios-11-kamera.jpg

– Şifreleri otomatik doldurma

Üçüncü parti uygulamalar için şifreleri otomatik doldurma seçenekleri geliyor.

– AirPod ayarları ve sonraki parça

AirPods, sol ve sağ AirPod için ayrı ayrı çift dokunarak özelleştirilebiliyor. Örneğin birisi Siri’ye erişmek için ayarlanabilirken, diğeri bir sonraki parçayı çalmaya ayarlanabiliyor.

17-09/19/ios-11-airpods.jpg

– Yüklemeler için otomatik duraklatma

Fotoğraf senkronizasyonu ve benzeri diğer güncellemeler, pil ömrü az olduğunda otomatik olarak duraklatılıyor.

– Akıllı Ters Çevirme

Ayarlar uygulamasının Erişilebilirlik bölümündeki Erişilebilirlik> Ekran Kolaylıkları> Renkleri Tersine Çevir altında bulunan “Akıllı Tersine Çevir” seçeneğini aktif ettiğinizde, görüntülerin, ortamın ve bazı uygulamaların haricinde ekranın renklerini tersine çevirir. Kullanıcıların beklediği Karanlık Moda oldukça benziyor.

iOS 11

– WiFi şifre paylaşımı

Bir kablosuz ağa ait bir şifrenin kayıtlı olduğu iOS cihazını iOS 11 yüklü başka bir cihaza yaklaştırılarak WiFi şifresi paylaşılabilir.

17-09/19/ios-11-wifi-sifre-paylasimi-1505817825.jpg

Video sesi ayarı

– Bir videoyu izlerken sesini ayarlamak istediğinizde iOS ses seviyesi kaydırma çubuğu artık ekranı engellemiyor. Sağ üst üst köşede küçük bir alanda görünüyor.

17-09/19/ios-11-ses-denetimi.jpg

– Konum Hizmetleri

“Uygulamayı Kullanırken” konum hizmetleri ayarı artık tüm uygulamalar için kullanılabilir.

– iOS 11 ile ayrıca birçok duvar kağıdı ve iPhone 8 Plus ve iPhone X’e özel Portre Aydınlatma Modu geliyor. iPhone X için hareketli emojiler de iOS 11’in özellikleri arasında.

:: iOS 11’i beğendiniz mi?
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

137 yorum - “iOS 11 yayınlandı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  bende iphone 6s 16gb kullanıcısıyım ios 11 yükledikten sonra bir önceki sürüme yani ios 10'a göre telefon daha da hızlandı ve stabil oldu şu ana kadar bir sorun yok ama ios 11 appstore ile ilgili şöyle bir sorun var bende ben itunes eski sürüm kullanıyorum pc de. pc deki itunes dan uygulama indirdiğim zaman o uygulamayı hesaba kaydediyor ama telefonun kendi appstore dan yani yeni ios 11 li appstore dan uygulama indirdiğim zaman o uygulamayı hesaba kaydetmediğini gördüm şu anda böyle bir sorun var bende bunun dışında başka bir sorunla karşılaşmadım. Ama dediğim gibi telefon ios 11 den sonra çok hızlandı sanki iphone 6s'e doping verdiler 😀

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Şarj çabuk bitiyor diyen arkadaşlar ayarlarda otomatik parlaklığı kapatsınlar pili tüketen otomatik parlaklıktır iphone 6s plus gayet güzel

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  6s e itunes ile yükledim çok memnunun tavsiye edilir

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Yıllardır apple kullanıyorum. İlk çıkan büyük güncelleme her zaman berbat olmuştur. Sonralarında düzeltmeler yapıyorlar. Ancak bunun için zaman lazım dostlar.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple yapıyor diyen arkadaş. Haklısın gerçekten içine yaptı. İp6

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  6S kullanıyorum yükledim ama çok yavaş çoğu uygulamayı kasarak açıyor.
  Telefonda konuşmalarda karşıya ses gidip gelmiyor bildirimler ekrana gelmiyor daha sayamadığım bir çoğu genelde telefonu kapatıp açtığımda anlık çözüm oluyor ancak bence güncelleme olmamış.hiç memnun değilim eskiye nasıl geri dönebilirim 🙁

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  İphone 6 en ideal sürüm 10.3.3 imzalar kapanmadan geri dönünüz lütfen 6s veya 7 sahipleri 2 gb ram olduğu için güncelleme daha iyi olabilir sanırım ama 6'da bariz buglar kasma ve donmalar oluyor 11.1 veya 11.2 gibi büyük sürümleri beklemekte fayda var bence. Wifi kapanmıyor ayarlara gitmedikçe her yeniden başlatmada Bluetooth kendiliğinden aktif oluyor bunlar başlıca sorunlar.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  İpad air 2 ios 11 güncellemesi yaptım itunes film kiralamada sd film ücreti ile hd film ücreti aynı değişmiyo bende mi bir sorun var yoksa sd film ile hd film kiralama ücretleri artık aynı mı

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  ıphone 6 kullanıyorum şarj çabuk bitmeye başladı cihaz değişim ürünü 1aylık cihaz bukadar kısa sürede bitmesini bataryaya bağlıcaktım ama yeni ***** sıkıntım batarya çabuk bitmeye başlanması.bu duruma çözüm getirin

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  İphone 6s kesinlikle yükleyin on numara yapmış adamlar telefon oldukça hızlanmış en iyi güncelleme diyebilirim bundan sonra değiştirmeyi düşünmüyorum itunes üzerinden temiz bir kurulum yapın size tavsiyem süper olmuş bayıldım :))

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  ip6s 10.3.3 uçmaya devam

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  I phone 7 şarj daha çabuk bitiyor,hızla ilgili bir değişim farketmedim

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  iPhone se için yazıyorum. Çok bug var. Şimdilik 10 da kalınmalı.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple hücresel veriyi senelerce bekledik denetim merkezinde çok güzel olmuş ama bu seferde wifi kapanmıyor kaş yapalım derken göz çıkarttınız ne akıla hizmet yapılmış anlamadım kapatmak için yine menüye gitmek lazım bunun acilen düzelmesi lazım.

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Ekran parlaklığı için otomatik parlaklığı devre dışı bırakın yoksa telefon hareket ettikçe ışığı düşüp yükseliyor sensörle bağlantılı olduğu için

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  iPhone 5s yükleme yapamıyorum. Yazılım seçilip çıkarılıyor ondan sonra yedekleme yaparken iPhone bağlantısı kesildi diye hata veriyor. Sorun ne olabilir arkadaşlar

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  İsheep savunucusu haterler bunuda eksilerseniz sevinirim

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  ARKADAŞLAR İOS 11 i yüklemeyin. İphone 7 kullanan biri olarak, gerçekten şarj ve ısınma konusunda çok kötü ayrıca ekranın soluna basıldıgında uygulamalarda gelmiş değil .yani home tuşuna mahküm. yani son derece gereksiz bir güncelleme olmuş. sadece yeni telefon satıcam dice bu kadar rezil edilmez insanlar. Telefonu ilk kullananlar bilir 10.1.1 resmen bataryası bitmiyordu. şimdiyse tam tersi kullanım sürem yarı yarıya düştü. çok severek aldıgım telefondan sogudum. Enayilik yapıpta , 8 falan x almayın ios 12 yolda , iphone 8de ,iphone 7 gibi mort olacak. daha telefonun senesi oldu, bi güncellemeyle bitirdi. yazık ya, gerçekten. Allahtan dilerim, bu şekilde paralarımızı yemeleri nasip olmasın hepsine.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  iOS 11 İPhone 6 gayet stabil dostlar.

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  iPhone 6 16 GB iTunes uzerinden güncelledim. Gayet güzel sorunsuz. Şebeke simgesi, şarj göstergesi, kişiler simgesi gayet güzel ve modern olmuş.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaşlar İPhone 6s’e OTA yolu ile yükledim hızı gayet iyi ancak hatalar ***** Sıfırlayıp DFU modu ile yüklemeyi deneyelim sorunlar gidecektir.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  ip5s ufak tefek takılmalar var şarj aynı ısınma gibi bir problemle karşılaşmadım.

" iOS 11 yayınlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 11 yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 11 yayınlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
 2. 2 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 3. 3 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 4. 4 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 5. 5 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 6. 6 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 7. 7 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 8. 8 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 9. 9 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 10. 10 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!