iOS 14.3 Developer Beta 3’te DualSense sürprizi!


02 Aralık 2020 Çarşamba 22:53
iOS 14.3 Developer Beta 3’te DualSense sürprizi!

iOS 14.3 Developer Beta 3 güncellemesi yayımlandı. 2 hafta önce iOS 14.3 Beta 2 sürümü ile tanıştık. Dün FaceTime HD özelliği ile gündeme gelen Apple’ın yeni iOS sürümünde yine görselliğe odaklanıldı.

Güncelleme kodu 18C5061a olan bu sürüm henüz geliştirilme aşamasında olduğu için sadece geliştiriciler tarafından test edilebiliyor. Apple, alınan bir bilgiye göre, adı ProRAW olan bir fotoğraf formatı üzerinde çalışıyor.

iOS 14.3 Developer Beta 3 güncellemesi neler sunuyor?

Yukarıda adı geçen fotoğraf formatının iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max kullanıcıları için hazırlandığı bildirildi. Bu özellik sayesinde ton ayarlama, keskinleştirme ve beyaz dengesi gibi ayarların işlevselliğinden daha verimli bir şekilde yararlanabileceğiz.

Kamera uygulaması aracılığı ile aktif edilebilen bu özellik ile çekilen fotoğrafların dosya büyüklüğü 25 MB. Bunun dışında Almanya’nın Berlin kentinde kurulan ve yapılan her arama için ağaç dikilmesine yardımcı olan Ecosia isimli arama motoru artık hem iPad modellerinde hem de iPhone cihazlarında varsayılan arama motoru hâline getirilebiliyor.

iOS 14.3 Developer Beta 3 güncellemesi

Bundan böyle adı Bul olan Apple hizmetinin Apple tarafından üretilmeyen üçüncü parti ürünlerle de uyumlu bir şekilde çalışacağı duyuruldu. Bu hizmetten hangi ürünlerin yararlanabileceği henüz belli değil.

Ana ekranını yeniden tasarlamayı seven kullanıcıları ihmal etmeyen 44 yıllık teknoloji devi, Ev uygulaması ile Kestirmeler uygulamasının çalışma yöntemini değiştirdi. Kestirmeler uygulaması ile oluşturulan ve özel bir simgeye sahip olan bir uygulamanın açılması için artık Kestirmeler’in kullanılmasına gerek yok.

iOS 14.3 Developer Beta 3

iOS 14.3 Developer Beta 3 sayesinde PlayStation 5‘in kontrolcüsü olan DualSense ile Amazon Luna (oyun servisi) için üretilen kontrolörler bir iPhone tarafından taklit edilebilecek. Böylece bir iPhone’un PlayStation 5 kontrolörü olarak kullanılabildiğine tanıklık edeceğiz.

Son olarak iPadOS 14.3 Beta 3’ün Shared iPad isimli bir mod ile uyumlu bir şekilde çalıştığı bildirildi. Bu yeniliklerin kalıcı olup olmayacağı henüz belli değil. Bunu öğrenmek için iOS 14.3 güncellemesini beklemek zorundayız.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" iOS 14.3 Developer Beta 3’te DualSense sürprizi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 14.3 Developer Beta 3’te DualSense sürprizi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 14.3 Developer Beta 3’te DualSense sürprizi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)