iOS 14 ile nihayet geldi dedirten Gmail özelliği


22 Eylül 2020 Salı 10:15
iOS 14 ile nihayet geldi dedirten Gmail özelliği

iOS 14 yakın zaman önce iPhone kullanıcılarına ulaştı. Beklenen güzel pek çok özelliğe iOS 14 ile kavuşan iPhone kullanıcıları Gmail için nihayet geldi dedirten özelliğe kavuştu. Google, iOS 14 ile iPhone’lar için varsayılan e-posta uygulamasının, Gmail olarak ayarlanmasına izin veren güncellemesini kullanıcıların beğenisine sundu.

iPhone’da artık Gmail varsayılan e-posta uygulaması olarak seçiliyor

Apple tarafından geçen hafta piyasaya sürülen iOS 14, kullanıcılara artık biraz daha özgür davranmayı sağlıyor. Normalde Apple’ın yerleşik e-posta uygulaması varsayılan olarak seçiliyordu ve Gmail kullanan kişiler varsayılan uygulama olarak bunu ayarlayamıyordu. iOS 14 desteğinin sunulmasının ötesinde yeni kullanıcıların bu özelliği kullanması için Gmail güncellemesine ihtiyaç vardı.

Nasıl yapacaksınız?

Gmail varsayılan e-posta uygulaması-00

Öncelikle telefonunuzu hâlâ güncellemediyseniz iOS 14’ü yüklemeniz gerekiyor. Daha sonra Gmail’in en son güncellemesini yapmalısınız. Güncellemeleri yaptıysanız, telefonunuzda Ayarlar> Gmail Uygulaması> Varsayılan Posta Uygulamasın olarak seçmeye tıklayın. Varsayılan uygulamanız artık Gmail oldu.

Ayrıca belirtmeden geçmeyelim: Söz konusu değişiklik yapılıyor ancak kullanıcılar bazı hatalarla karşılaşıyor. Telefonunuzu kapattığınızda bu ayarlar sıfırlanıyor. Yani her telefonunuzu kapatıp açtığınızda ”varsayılan e-posta uygulamasını” tekrardan ayarlamanız gerekiyor. Bu ise pek çok kullanıcının rahatsızlık duymasına neden oluyor. Apple söz konusu durum hakkında resmi bir açıklama yapmadı ancak kullanıcılar yakın zaman içinde sorunun ele alınması gerektiğini düşünüyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Appleın mis gibi mail uygulaması dururken googleın karma karışık saçma sapan ağır uygulamasını niye kullanmak isteyelim.

" iOS 14 ile nihayet geldi dedirten Gmail özelliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 14 ile nihayet geldi dedirten Gmail özelliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 14 ile nihayet geldi dedirten Gmail özelliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  2. 2 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  3. 3 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  4. 4 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  5. 5 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  6. 6 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  7. 7 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  8. 8 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  9. 9 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  10. 10 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi