Okunma

iOS 4.2 Sonunda Geliyor!


22 Kasım 2010 Pazartesi 20:17
iOS 4.2 Sonunda Geliyor!

iPhone, iPod Touch ve iPad’in işletim sistemi olan iOS, uzun süredir yeni versiyonu 4.2 ile birlikte kullanıcıların huzuruna çıkmayı bekliyordu. Apple, iOS 4.2‘yi 22 Kasım‘dan önce yayınlamayı düşünse de, önceki haftalarda bir tülü yayınlayamamıştı.

Şimdi ise Apple resmi olarak iOS 4.2’nin bu gece yayınlanacağını açıkladı. iPhone, iPod Touch ve iPad için yayınlanacak olan iOS 4.2, toplamda 100 civarında yenilik içeriyor. iPad, multi-tasking (çoklu görev) ve klasör desteği özelliğine kavuşuyor.

 

 

Ayrıca iOS 4.2 ile birlikte AirPlay/AirPrint özelliği de geliyor. Bu servis, iPhone, iPod Touch ve iPad kullanıcılarının, cihazları üzerinden dökümanları kablosuz olarak yazdırabilmelerine olanak sağlayacak. iOS 4.2 için Steve Jobs “Bu yeni versiyon ile birlikte iPad bambaşka bir ürün haline gelecek” diyor.

:: iOS 4.2’den beklentileriniz nelerdir?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iOS 4.2 Sonunda Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 4.2 Sonunda Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 4.2 Sonunda Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "