iOS 6 Hakkında Her Şey


19 Haziran 2012 Salı 17:03
iOS 6 Hakkında Her Şey

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 6 sonunda çıktı. Henüz indirmediyseniz indirmeyle ilgili talimatlara buradan ulaşabilirsiniz. iPhone ve iPad’lere 200’ün üzerinde yenilik getiren iOS 6 işletim sistemine gelin yakından bakalım.

Geliştirilmiş Siri ve iPad entegrasyonu

iPhone 4S ile ortaya çıkan Siri özelliği artık genişliyor. Yeni iPad‘e de iOS 6 ile birlikte gelecek olan kişisel asistan Siri’ye yeni özellikler geliyor. Siri‘nin yapabildikleri artık çok daha fazla diyebiliriz. Örneğin sinemada hangi filmlerin vizyona girdiğini, hangi sinema salonunda hangi filmlerin oynadığını, istediğiniz oyuncunun filminin olup olmadığını söyleyebiliriz.

Sinemanın yanı sıra sporda da Siri artık çok daha etkin. Birçok spor dalında ki buna daha çok Amerika’da gerçekleşen sporları sayabiliriz (NBA gibi), skorlarından oyuncu bilgilerine kadar bilgiler sunabiliyor. Örneğin dün geceki NBA finali ne oldu diye sorduğunuzda Siri size anında cevabını veriyor. Yine aynı şekilde sporcuların da tek tek istatistiklerini sunabiliyor. Sirinin yemek konusunda da özellikleri geliştirilmiş. Artık daha detaylı restorant bilgileri sunuyor, restorant yorumları gösterebiliyor ve en önemlisi rezervasyon oluşturabiliyor. İstediğiniz restorantta Siri ile rezervasyon yapabiliyorsunuz. Tabii bu özelliğin Türkiye’de çalışmayacağını söylemeye gerek yok herhalde.

Siri’nin işimize yarayacak olan en önemli özelliklerinden biri de artık uygulama açabiliyor olması. Yani Siri’ye Temple Run’ı aç dediğimizde artık Siri Temple Run‘ı açabilecek. Böylece uygulamaları da aramadan direkt söyleyerek açabileceğiz.

Facebook Entegrasyonu

Beklendiği gibi Facebook artık iOS 6 ile birlikte dahili gelecek. Facebook uygulamasını indirip kurmanız dahilinde Facebook hesabına iOS’un ayarlar sayfasından giriş yapılabilecek. Böylece birçok içerik (not, fotoğraf, video vs. gibi) Facebookta kolayca paylaşılabilecek. Twitter entegrasyonuyla da uyumlu olarak çalışacak diyebiliriz.

Facebook ve Twitter‘a gönderi yapmak da artık mümkün olacak. Bildiğiniz gibi Twitter’ı sadece bir şey paylaşacaksak kullanabiliyorduk. Örneğin bir fotoğrafı Tweet etmek istediğimiz zaman ekli olarak Tweet seçeneği geliyordu. Şimdi ise bir içerik paylaşmaya gerek kalmadan sadece yazı olarak paylaşımlar yapmamız mümkün olacak.

Bildirim Merkezi içerisinde de Facebook ve Twitter seçenekleri bulunacak. Yani parmağınızla yukarıdan bildiri merkezini açtığınızda Tweet At, Facebook’a Gönder gibi iki seçenek gelecek. İstediğinize tıklayarak Facebook‘a ya da Twitter’a istediğinizi yazabileceksiniz. Bu da hızlı gönderi yapma imkanını bizlere sunmuş oluyor. Facebook ve Twitter entegrasyonunun Mountain Lion için de geçerli olacağını belirtelim.

Yenilenen haritalar

iOS 6 ile birlikte beklendiği gibi haritalar uygulaması yenilendi. Aslında beklenenden çok daha fazla özelliğin geldiğini söyleyebiliriz. Uygulamanın ikonunda da bir değişiklik yapılmış. Bildiğimiz, alıştığımız haritalar uygulaması artık harita içerisindem avi çizgi barındıran bir uygulamaya dönüşmüş.

Uygulama ile birlikte bilinen üç boyutlu harita özelliği geldi. Böylece haritada istediğiniz an üç boyuta geçerek şehiri gerçek görüntüsüyle görebilir ve bu şekilde gezebilirsiniz. Bu özelliğin Google Maps’in uydu görüntüsünden daha detaylı olduğunu ve açılı bakıldığı için binaların uzunluğuna kadar görebildiğinizi belirtelim.

Haritalar uygulamasına artık dahili navigasyon hizmeti de ekleniyor. Şimdilik navigasyonun hangi ülkelerde geçerli olduğunu bilemesek de dahili olarak gelmesinin büyük bir avantaj olduğunu belirtmemiz gerek. TomTom altyapısını kullandığı için ülkemizde de kullanabilceğimizi düşünüyoruz. Navigasyon ekranında üç boyutlu harita modelleri şeffaf kutulara dönüşecek ve böylece yolları daha kolay görme imkanı doğacak. Ayrıca navigasyon modundayken telefonu kilitlediğinizde kilit ekranında görüntülenmeye devam edecek, ancak kilidi açmadan tıklanamayacak. Güzel bir ayrıntı olduğunu belirtmek gerek.

Normal harita modu da biraz geliştirilmiş. Trafik akışını da gerçek zamanlı gösteren harita, artık şehirlerin yeşillerini de daha yeşil olarak gösteriyor. Böylece doğayı daha detaylı görebiliyorsunuz.

iCloud Tabs ve Çevrimdışı Okuma Listesi

Bir diğer beklenen özellik olan iCloud Tabs özelliği de doğru çıktı. iCloud Tabs, adı üzerinde Apple’ın bulut hizmeti olan iCloud’u kullanan bir tarayıcı sekme sistemi. Bilgisayardaki Safari tarayıcısıyla iOS’daki Safari tarayıcısı ortak çalışacak. Yani bilgisayarda gezdiğiniz sayfaları aynı zamanda iPad’e gönderebilecek, ya da iPad’de gezdiğiniz sayfalara bilgisayardan bakabileceksiniz. Bu sayede adresi kopyala, gönder gibi zahmetlere girmeden spesifik sayfaları kolayca transfer edebileceksiniz.

Aslında bu özelliğin gelişen bulut teknolojisinin güzelliklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bir diğer tanıtılan özellik ise çevrimdışı okuma listesi. iOS 5 ile birlikte hem iOS‘a hem de Lion ile Mac‘teki Safari‘ye gelen Reading List, yani okuma listesi özelliği artık çevrimdışı çalışabilecek.

Okuma listesine kaydettiğiniz sayfası komple kaydedecek, böylece internete bağlı olmadığınız anlarda da kolayca bellekten göstererek okumanızı sağlayacak. Basit bir çalışma mantığına sahip olan bu sistemin de kullanılabilirliği arttırdığını söyleyebiliriz.

Do Not Disturb

Rahatsız edilmek istemiyorsanız bu özelliğin çok işinize yarayacağını söyleyebiliriz. Do Not Disturb ile birlikte telefonun sessizlik ayarlarıyla detaylıca oynayabileceksiniz. Örneğin belli günler ya da belli saatler kimse tarafından rahatsız edilmek istemiyorsunuz. Özelliğin saatini kurduğunuz zaman o sırada kıyamet kopsa siz telefonunuzda hiçbir bildiri görmeyecek, telefonunuz tarafından asla rahatsız edilmeyeceksiniz.

Bu özelliği genelleme yaparak da kullanabilirsiniz. Yani her pazar beni rahat bırak diyebilirsiniz. Ya da belli günler bir kursa gidiyorsanız o sırada rahatsız edilmenizi engelleyebilirsiniz. Tabii uygulama içinde istisnalara da açık kapı bırakılmış. Yani ben rahatsız edilmek istemiyorum ancak annem ararsa da görmek isterim diyeblirsiniz. Bunun için de favori listesi oluşturmanız istenecek. Favori listesine eklediğiniz kişisel size rahatsız edilmediğini saatlerde de ulaşabilecek. Böylece olası aile kavgalarının da önüne geçilmiş olacak diyebiliriz.

Arama ekranı


Arama ekranında da değişiklikler yapılmış. Biri sizi aradığında eğer açacak durumda değilseniz size hazır seçeneklerden oluşan bir menü çıkacak. Sizi arayan kişiye beni 5 dakika sonra ara, 1 saat sonra ara, ben seni ararım gibi hazır mesajlardan göndrerek kişiye o an meşgul olduğunuzu yüzüne kapattıktan sonra hızlıca açıklayabilirsiniz. Bir de daha sonra hatırlat seçeneği bulunuyor ki arayan kişiyi bana bir saat sonra hatırlat ya da bulunduğum mekandan ayrılınca hatırlat gibi seçenekler mevcut.

3G/4G ile FaceTime bağlantısı

FaceTime’ın ilk kullanılmaya başladığı zamandan beri eleştirilen en büyük eksisi sadece Wi-Fi bağlantılarında kullanılıyor olmasıydı. iOS 6 ile birlikte bu sınır kalkıyor ve 3G ya da 4G bağlantısıyla FaceTime kullanmak mümkün hale geliyor. Böylece FaceTime aracılığıyla yolda da konuşmak mümkün olacak. Zaten FaceTime dışında Tango gibi, Skype gibi uygulamalar bu hizmeti veriyordu. Şimdi FaceTime’ın da bu özelliği sunması, kullanılabilirliğini artıracaktır.

Tam Ekran tarayıcı

iPhone’un küçük ekranı bulunduğu için tarayıcıyı ne kadar büyütsek o kadar kar diyebiliriz. Yeni güncelleme ile birlikte Safari‘yi tam ekran yapıp yatay ya da dikey olarak gezinmek mümkün. Tam ekranda az da olsa bir yer tasarrufu sağlanıyor diyebiliriz.

iPhone’um nerede?


iPhone’um nerede uygulamasında artık cihazı takip etmek, izini sürmek mümkün. Bulunduğu noktadan itibaren eğer hareket halindeyse harita üzerinde kırmızı çizgi bırakarak ilerliyor. Böylece nereden nereye, nasıl gittiğini kolayca görmüş oluyoruz.

Passbook

Muhtemelen bizde işlemeyecek, belki de yapılacak yatırımlarla kullanılması sağlanabilecek bir sistem. Tamamiyle marka, indirim, kartların bir arada tutulmasını sağlayan bir uygulama.

Yeni arayüzlü Store’lar


App Store, iBooks Store, iTunes Store gibi mağazaların tasarımları da elden geçiriliyor. Yeni iOS 6 ile birlikte daha modern ve kullanışlı tasarıma sahip olacaklarını söyleyebiliriz.

Photostream

Artık fotoğraf yayınınızı Apple ID’li arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. İsterseniz tamamını isterseniz de sadece seçtiğiniz fotoğrafları paylaşabilir ve onlara yorum yazabilirsiniz. Örneğin arkadaşınıza fotoğrafınızı paylaştınız. O da iPad ya da iPhone’u üzerinden fotoğrafa yorum yapabiliyor. Siz de fotoğrafa girdiğinizde yan tarafta fotoğrafa yapılan yorumları okuyabiliyorsunuz. Güzel bir özellik olduğunu söyleyelim.

Ne zaman çıkacak?

iOS 6, bu yılın sonbahar aylarında çıkacak. Tahminimizce tıpkı iPhone 4S’te olduğu gibi Ekim ayında yeni iPhone modelinin tanıtımıyla birlikte indirilmeye sunulacaktır. Ancak geliştirici hesapları olanlar için belirtelim iOS 6’nın betası şimdiden yayımlandı. Yani eğer bir Apple geliştirici hesabı edinirseniz iOS 6’yı beta olarak bugünden itibaren kullanabilirsiniz.

Hangi cihazlara uyumlu olacak?

Öncelikle ilk iPad‘in maalesef desteklenmeyeceğini belirtelim. iOS 6 güncellemesi iPad 2, iPad 3, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S ve dördüncü nesil iPod Touch için yayımlanacak. iOS 5’in kullanılabildiği iPad 1 ve üçüncü nesil iPod Touch artık iOS 6’ya geçemeyecek.

Siri’nin iPad versiyonu da sadece iPad 3 ile kullanılabilecek. iPad 2’de Siri özelliği kullanılamayacak.

:: iOS 6’yı nasıl buldunuz?

 

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

40 yorum - “iOS 6 Hakkında Her Şey”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Guldum yavvv… Diyorsunuz ki, ios’ta mesele sadelik. Tamam. Ama nicim ben telefonumu kendi istedigim gibi degil de, Apple’in istedigi gibi kullanayim. Her zamanki gibi 200 yeni ozellik. Hah haa… iOS 5’te de soylemislerdi. Valla ben 20 tanesini bile zar-zor gordum. Apple fanlari, uyanin artik. Neyin pesindesiniz?

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  ios 6 yükledikten sonra cihazımda sarj sorunu çıktı önceden akşam oyun oynamaya sarjım kalırdı fakat şimdi okşamı zor çıkartıyorum bence güncelleme yapmayanlar beklesin

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Şarj sorunu Yaşayan Varmı Benim Şarj Bitti Hiçte Kurcalamadım

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  ARKADAŞLAR GÜLÜYORUM ÇOK ÇÜNKÜ UZUN ZAMN IPHONE KULANDIM S3 İLE YENİ ANDROİ KULANMAYA BAŞLADIM İOS 6 CIKTI DEĞİŞİK SİTELERDEN OKUDUM BEN 3 AYDIR BUNLARI S3 İLE YAPABLİYORUM YENİ OLAN TÜRKİYENİN KULANAMADIĞI SİRİ Mİ ODA VAR TELİMDE YENİ OLAN NE BU IPHONE 5 DE İYİKİ VARSIN ANDROİD VE SAMSUNG

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  kıskanan androidçinin yorumu: Şimdi android herzaman android

  aga madem apple ı beğenmiyosun okuma apple haberlerini marka kölesi olma böyle.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Afyon5

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  ilerde inş. turk mali telefon uretecegim bunu yapmayi cok istiyorum (fen lisesindeyim) umutsuz vaka olarak gormeyin markanın adi icin oneri istiyorum

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Her zaman android !!!!

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Arayüz de arayuz bilmiyosanız jailbreak yapın arayuz cogalir cok komiksiniz valla

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Daha ince daha hafif daha hızlı şimdiye kadar hiç iphone kullanmadım sadece babamda ve arkadaşlarımda var telefondan başka ne bekliyosunuz ufo olup uçamazya 4s kamerası 8 mp bir telefona göre harika bnde nokia n8 var 12 mp ama iphone un 8 mp si ile yarışamaz bile uygulamaysa uygulama oyunsa oyun bence arka tasarımı oldukça başarılı 4 inç ekran ideal apple teknolojide çok fazla yenilik ve öncülüğü önce yaptığı için 3gs den 4 e geçerken çok muaazam bulundu çıta yüksekteydi adamlar bnce şahane bi telefon yapmış bnce tek eksiği ünal aysal gbi bir çilekti telefona parmak izi yada yüz tanıma türü bişey ekleseydi beğenmeyenlerin yüzde 40 ı fikrini değiştirirdi telefondan anamayanlar işletim sistemiyle igilenmez babasını ikna edicekse baba yok böyle telefon armak izi ile varyaa diye ikna etmeye çalışır bence puanı 10 üzerinden 9 bence iphon5 in devam serisi 5d falan ne çıkarsa yine beklentler böyle olucak ve yine beğenilmiycek fakat iphone altı en az 2-2.5 sne sonra çıkar ve ozmnın teknolojisi şimdiden görmek mümkün. iphone isim yapmayı önceki senelerde başrdı ve samsung tan 1-0 önde başlıyo bnce samsung iphonu geçmesi için teknolojiyi 5-6 sene ileri atabilicek bir telefon çıkarması lazım bunu android yerine gelişmiş bir yazılımla başlata bilir.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  burda yeni diye bahsedilen özelliklerin çoğu androidde zaten var hadi androidi geçtim. Benim nokia 6630’umda bile vardi. Alemsiniz

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Telefonumda 5.1.1 i yaptıktan sonra sürekli hat yerindee servis yok veya aranıyor gibi şyler yazıyordu, hattımı 2-3 ay gördü daha sonra hep servis yok yazmaya başladı, şimdi yetkilileri arayıp sorduğumda ancak IOS 6 ile bu sorunun giderileceğini söylüyorlar, bu arada telefonumun ingiltereden geldi, bu konu hakkında bilgisi olan varmı? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum, şimdiden teşekkürler

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne arayuz merakiymis ulan milyonlarca insan android ine apple romlari launcherlari kuruyor. iOS a yakin oldugu icin kac ay MIUI kullandim. Adamlarin zil sesi bile bi olay hala anlayamiyo musunuz mesele sadelik

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  1 haftadır kullanıyorum iOS 6 yi özellikler güzel fakat beta old için daha eksiklikleri var ama normal sürüm çıkınca bence daha iyi olacak

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  apple farkı android cihazlar 1 veya 2 büyük güncellemeden sonra en fazla 2 🙂 bunu belirteyim ama apple ipod touch icin bile ios 6 yayınlıyor apple farkı

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  hayir begenmeyenler ne istiyo onu anlamadim. hicbiri su olsun dememis. bence kararlilik ve hiz anlaminda gayet basarili olmustur her yeni surumde oldugu gibi…

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  arkadaşlar ios 6 beta indirirseniz telefona zarar verir telefonu kasar bence orjınalini bekleyın . şarjın az gitmesi için sınırlamalara giri kullanmadığınız programı 0 a getirin şifre 1234

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Haritası güzelmiş ama burada kullanılamıyor olabilir, navigasyon özellikleri iyi düşünülmüş.
  siri Türkiyede kullanılmıyor
  alışveriş store indirim hikayeleri Türkiyede ne zaman başlar başlarmı bilinmez aslında bir aplikasyondan ibaret
  diğer özellikleri resim paylaşma facebook özellikleri de sıradan geldi.
  tarayıcısının tam ekran olması androidde zaten var olan bir özellik.
  yani ios6 da beklentileri karşılayamıyor.
  Bunlarla gitmez devrim lazım.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Facebok entegrasyonu güzel diğer yeniliklerde.

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  hiç ana ekran dokusuna değinilmemiş o maviliği net görmek güzel olurdu

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Turn by turn navigasyonu Turkiye’ye gelirse 50$ līk navigation programlarina gerek kalmayacak.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  valla 10 numara olmus helal olsun

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Widgetlar yoksa, iOS 6 boşuna çıkmasın. Jailbreak kullanmak zorunda mıyım?

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  ayos 5 ayfon 3gs te bile kasıyorsa ayos 6 hayatını kaydırır şarjın iliğini emer

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple fanı olarak sevinmedim güzel bişey yok arayüz aynı birkaç yenilik var oda ***** çok uygulamaları geliştirmişler

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Jailbreak yapın bunlardan daha da fazlasını kullanın

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Ya ne arayuz merakiymis . Bilmiyosan ogretiyim arkadas jailbreak yapmayi . Sonrada milyonlarca arayuz secenegin olsun

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  wtittera zaten sadece yazı gönderebiliyoruz ios 5 sistemde.

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Siri nin Türkçe konuşabilmesi tek hayalim 🙂

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  yeter artık kendiniz bir şeyler katın ios a. iyice android çakması oldu gitti.

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Sadece fanatiklerini memnun edecek şeyler yapmışlar..

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  HTC one x ve iPod Touch 4g var. Ne apple nede android I savunmam ama hakikaten artık sikmaya başladı 5 senedir aynı ara yüzü. En Azından ios6 da değişik arayüz ve widgetler bekliyordum.

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir Arkadaşa 4S’imi kaydettirdim bakalım iOS 5’ten ne artıları var

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Haritalar dışında hiç bir espirisi olmayan sürüm.Onuda iphone 4 ve 3gsye vermiyor. Hele 3gs ios6 sürümü veriyor ama istatistiklerde ios6 kullanımı fazla olsun diyemi veriyor anlamış değ***** nün nerdeyse bütüm özellikleri kırpılmış. Galaxy S e ics paketi vermeyip onun yerine android 2.3 üzerine kurulmuş ics özelliklerin bir kaçını verip eleştiri alan Samsungtan ne farkı kaldı şimdi Apple ın ?

  Android cihazları gibi resmen yeni cihaz almaya itiyor ***** 4 te bile tam ios 6 olmayacak saçmalıktan başka birşey değil.

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  Daha çok varmış.Umarım sizler denersinizde videosunu paylaşırsınız.Yeni ipad de ios6 yı denersiniz umarım.

 36. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı bayadres Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  IOS 6 ya güncelleme ne zaman çıkar? Betayı deneyebilirmiyiz? Ve nerden nasıl bulup kullanırız?

  iOS 6’yı normal kullanıcılar ancak Ekim – Kasım aylarında yeni iPhone modelinin piyasaya çıkmasıyla kullanabilirler.

  Eğer şimdiden betayı indirip kurmak istiyorsanız, telefonunuzun UDID kaydının bir developer hesabına kayıt edilmesi gerekmektedir. Bu kaydı internette bedava yapanlar olduğu gibi para ile satanlarda yok değil

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  IOS 6 ya güncelleme ne zaman çıkar? Betayı deneyebilirmiyiz? Ve nerden nasıl bulup kullanırız?

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  UDID kaydımızı yaptıralım da deneyelim SDN olarak bir inceleme yaparım artık

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  Widgetlar yine yalan oldu…

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  Şimdi android herzaman android

" iOS 6 Hakkında Her Şey konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 6 Hakkında Her Şey ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 6 Hakkında Her Şey ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 A101'den 79 liraya powerbank aldık! A101'den 79 liraya powerbank aldık!
 2. 2 Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı! Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı!
 3. 3 Huawei Watch GT 2 Pro inceleme! Huawei Watch GT 2 Pro inceleme!
 4. 4 Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme! Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme!
 5. 5 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
 6. 6 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
 7. 7 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 8. 8 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 9. 9 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 10. 10 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular