iOS 7 Hakkında Her Şey


2013-06-10 19:24:14
iOS 7 Hakkında Her Şey

Bugün ABD başlayan WWDC etkinliğinde birçok yeni Apple ürünü ve yeniliği tanıtıldı. Bunlar arasında yer alan iOS 7, Apple‘ın bir sonraki nesil işletim sistemi. Yedinci kez iOS kullanıcılarıyla buluşan işletim sistemi bir dizi yenilik ve arayüz güncellemesi içeriyor.

Bu gece canlı yayınla anlattığımız yeniliklerden iOS 7 hakkında olan her şeyi sizler için bir araya getirdik. İşte yeni mobil işletim sistemi ve en yeni özellikleri:    

iOS 7 Beta 1 incelemesi

iOS 7 Beta 1 Kurulumu

Sade ve şık arayüz

Steve Jobs‘un ölümünden sonra Apple içindeki konumu daha da güçlenen Baştasarımcı Jony Ive ve ekibi tarafından geliştirilen iOS 7, daha sade ve şık bir arayüze sahip.

Birçok ikonun yeniden tasarlandığı iOS 7‘de kullanılan fontlar da elden geçirilmiş. Yeni renk paletlerinin kullanıldığı arayüz tasarımında katman mantığı tercih edilmiş.

Şeffaflığın ön plana çıkarıldığı yeni işletim sisteminde animasyonların sayısı da artırılmış. Örneğin hava durumu sayfasında kar yağma efekti gerçek zamanlı olarak görülebiliyor.

Üç boyutlu tasarımın ön plana çıkarıldığı iOS 7‘de üçüncü boyuta özel tasarımlar da oluşturulmuş. Birçok yeni tasarım güncellemesi içeren işletim sistemi bugüne kadar yapılan en radikal tasarım değişikliği olarak karşımıza çıkıyor.

Otomobilde iOS keyfi

iOS artık otomobiller de kullanılacak özel bir moda sahip. Bu özel mod ve özellikler sayesinde araç içinde sesli arama yapma, mesaj gönderme ve birçok özellik de kullanıma sunuluyor. Yeni özellik aralarında Mercedes, Ferrari, Hyundai, Chevrolet ve Kia gibi markaların otomobilleri tarafından desteklenecek. Ancak bu entegrasyonun nasıl olacağı tam olarak açıklanmadı.

Otomatik güncelleme özelliği

iOS kullanıcılarının en önemli sorunlarından biri olan uygulama güncelleme sıkıntısı iOS 7 ile birlikte ortadan kalkıyor. Bundan sonra uygulama güncellemeleri otomatik olarak yapılacak. Ancak çok büyük boyutlu güncellemelerde bu durum sorun çıkarabilir. Tam olarak detay olmadığından otomatik güncellemenin nasıl yapılacağı ve sınırlama olup olmayacağı tam olarak bilinmiyor.

iTunes Radio

iOS kullanıcıların en büük sıkıntılarından biri resmi bir radyo uygulamasının eksikliğiydi. iOS 7 ile birlikte geleniTunes Radio uygulaması ile radyo keyfi iOS‘da da resmi olarak geliyor. Bu özellik iOS, Apple TV ve Mac işletim sistemi ile entegre olarak çalışabilecek.

iOS 7‘nin özelliklerini Apple‘dan Jony Ive anlatıyor:

Control Center

İşletim sistemine yeni gelen bir özellik de Control Center. İşletim sistemi ve cihazla ilgili ayarlara hızlı bir şekilde bu menüden ulaşılabiliyor ve ayarlar açıp kapatılabiliyor.

Notification Center

Halen kullanılan Notification Center‘ın hem tasarımı hem de özellikleri geliştirilmiş. Tasarımı daha sade hale gelen Notification Center‘da sadece gün içinde gelen uyarılar görülebilecek.

Geliştirilmiş çoklu işlem

Aynı anda işlem yapabilme (Multitask) kabiliyetleri geliştirilen iOS 7‘de bu panel de yeniden tasarlanmış,

Kamera da geliştirildi

iOS 7‘de radikal gelişmelerden biri kamera yazılımında yaşandı. Tasarımı tamamen elden geçirilen kamera özelliği tamamen farklı bir biçime büründü. Ayrıca birçok filtre özelliği de gelen kamera modunda bu filtreleri fotoğrafları çektikten ya da çekmeden önce uygulamak mümkün.

     

Yenilen Fotoğraflar

Uzun zamandır çok fazla bir düzenleme yapılmayan Fotoğraflar (Photos) özelliği de elden geçirildi. Yeni bir görünüme kavuşan Photos bölümünde fotoğrafları yıla ya da koleksiyona göre sıralabiliyorsunuz.

AirDrop

iOS 7’de herhangi bir şeyi paylaşmak istediğinizde AirDrop özelliğini kullanabiliyorsunuz. Yeni bir özellik olan AirDrop, fotoğraf, video, mesaj, ya da kişiyi paylaştırma imkanı sunuyor.

Bugünden itibaren Beta olarak kullanıma sunulan iOS 7 (önceki sürümlerde olduğu gibi) sonbahar aylarından itibaren son kullanıcıya ulaşacak.

Yeni işletim sistemi iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPod touch 16 GB, iPod touch 32 GB / 64 GB, iPad 2, iPad Retina ve iPad mini tarafından destekleniyor. Ancak bazı özellikler bütün bu cihazlarda kullanılamayacak.

:: iOS 7’nin özelliklerini nasıl buldunuz?    

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK} 


 • yazarÖzgür Çetin

  10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “iOS 7 Hakkında Her Şey” üzerine 131 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   bence eski sürüm dAha qüzeldi ben memnun deqilim

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Android 10 numara. I phone taklitçi konuma geçti. Elma da iyidir.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Kullanım kolaylığı değil eziyet. Foto video geçişi renkler ve ikonlar berbat. Arama cevaplama ekranindaki o buton bu kadar mi ozensiz yapilir. Sanki cocuga ***** hakkaten berbat o şıklık gitmiş yerine ekran kartı tanıtılmamış win 98 ekranı gibi

  4. SDN Okuru dedi ki:

   O renkleri ikonlari Paintte mi ***** mahvetti resmen Cakma gibi gorunuyor.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   KİLİT EKRANiNi DEGiSTİRRİNNN OLMAMİS

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Resmen iphone 5 in karizmasını çizmişler

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Ne olmuş bu çizgi film gibi eski ara yüzü ağır kibar duruyordu bunu üzerinde yapsalardı berbat bir iş çıkarmış lar eski arayüzü şimdiden özledim

  8. SDN Okuru dedi ki:

   bi gelsin de kudurun yerinizde amdroidciler.

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Menüde iğrenç bir renk seçimi ve sadece İPhone5 in beyaz kasasına has yapılmış gibi renk tonları kullanılmış beta3 ü yükledim kullandım sonra geri döndüm. İphone’ da ele alındığında bir ağırlık vardı telefon herşeyi ile ben burdayım diyordu, şimdiyse android ve ***** karışımı birşeyler olmuş ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum!!! Kesinlikle iğrenç ötesi!!! Tamam o özellikleri kat arttır hatta ama bu çocuk renkleriyle yapma cihazın karizmasını bozma!!!

  10. SDN Okuru dedi ki:

   Beta versiyonunu test ettim beta 2 de dahil gerçekten 4 4s gibi modelleri kasacak gibi görünüyor cihazda aşırı ısınma ve hatalar var daha öncede beta testi yapmıştım ancak bu seferki gerçekten sıkıntılı görünüyor ve 5 e kurulum yapıp 2 gün kadarda 5 te test şansım oldu tüm cihazlarda özellikle menü geçişlerinde kasmalar var umarım tam versiyon geçişinde bu sorunlar olmaz 7 ye geçmeden önce acele etmemek ve birilerinin test edip kullanmasını beklemek gerekiyor bence…

  11. SDN Okuru dedi ki:

   nokia symbiana benzememiş beğenmedim

  12. SDN Okuru dedi ki:

   peki sadece 5 mi yoksa 4s de kulana bilecekmi
   ????

  13. SDN Okuru dedi ki:

   Bluetooth olsa sattiginin iki katini satar apple

  14. sesu12 dedi ki:

   Gayet güzel yenilikler var görünüm olarak beklediğim gibi değil ama

  15. SDN Okuru dedi ki:

   Harika gorunuyor bence super

  16. SDN Okuru dedi ki:

   iOS’u androidle bir tutanlar var ya kafanız iyi yada elinizde ki androidcihazı çok seviyosunuz android ucuz olduğu için çok satılıyo fakat bunu Apple asla kıyaslayamassınız şuanda iOS 7 de olan arayüzde androidle o kadar farklı bi tasarım ki gözle görülür açıdan ama siz at gözlüğü taktığınız için göremiyorsunuz iOS 7’de ikonlar temayla birleşik değil 3 boyutlu olarak yerleştirilmiş bu hangi cihazda var ? Afedersiniz ama teknoloji özürlüsünüz. Şimdi sokağa çıkıp küçük bi anket yapsanız iOS mu android mi diye çoğu kişinin iOS’u seçeceğinden emin olabilirsiniz.

  17. SDN Okuru dedi ki:

   kesinlikle android de başarılı bir işletim sistemi buna diyecek. fakat hala ios un arkasından geliyor. ilk çıktığı günden beri iphone kullanıyorum, son iki yıldır androidli telefonda kullanıyorum. ios taki rahatlık kesinlikle androidde yok. özellik arttıracaz diye karmakarışık bir işletim sistemi çıkmış yinede başarı bu göz ardı edilemez. ios 7 tam anlamıyla beklediğim özellikleri kapsıyor. o değilde buna ne zaman jailbreak çıkar onu söyleyin 😀

  18. kpln04 dedi ki:
   pilger Nickli Üyeden Alıntı
   Bütün o şeylerden yeni ikon tasarlanmış ana fikrini mi çıkardın ? Cevabın evetse doktora gözükme vaktin gelmiş

   evet onu çıkardım herkes ikonları yorumlayıp duruyor birazda onları yargıla

  19. SDN Okuru dedi ki:

   ipondroid

  20. SDN Okuru dedi ki:

   Haber yazan arkadaşlarım, şu yorumları okusanız da sorulan sorulara da cevap yazsanız. Ben bir görme engelliyim ve telefonu voice over ile kullanıyorum. iOs 7’de görünümün değiştiğini söylüyorsunuz; peki Voice overle bu değişkenliğin uyumu ne şekilde? Voice overi açmak için ayarlargenelerişilebilirlikvoiceover bölümüne gidebilirsiniz? Aynı zamanda yeni sesler eklenmiş mi?

  21. SDN Okuru dedi ki:

   Windows Phone 8 den epey etkilenmiş ios 7 :))

  22. SDN Okuru dedi ki:

   Arkadaşlar ben dosyayı indirdim ancak uzantısı dmg oldugu için itunes kabul etmıyor napmalıyı?

  23. SDN Okuru dedi ki:

   SDN OKURU demiş ki:Androidden kopyalamış yok androidden taklit etmiş falan filan diyen beyinsizlere burdan soruyorum. İlk mobil işletim sistemini kim icat etti? İlk akkıllı telefonu kim icat etti? Şimdi söyleyin bakalım androidmi taklit etmiş ios mu……………….abicim o cok yaratici kiymetli appleiniz bi zamanlar samsungun yaptigi gibi hirsiz oldu once cinli ureticilerden mini tablet sonyden smartwatch bakti buyuk ekranli telefonlar cok satiyor iphoneun ekranini buyutme falan simdide android ve wpden calinti oldugu bariz bu ozellikler ve arayuzle guncelleme verme falan tim cook basa geldiginden beri apple taklitcilikten baska birsey yapmiyor gerci steve bile ipad fikrini caldi oda kusursuz degil hani ilk ipadin lansmanindan oncede dokunmatik sadece ekranlardan olusan bilgisayarlar dizilerde filmlerde cirit atiyordu ayrica 2002de bill gatesin windowslu ilk tablet bilgisayarinida unutmamak lazim apple susledi diye milyonlar satti cok yaratici ya cidden bu apple herseyi onlar buluyor.

  24. SDN Okuru dedi ki:

   Siyah ve Gri Tonlarında Arayüz Seçeneği Sunacaklar mı?

  25. SDN Okuru dedi ki:

   00:27’lerin ikisinede katılıyorum abi bu nedir yaa mahvettin bizi apple!!

  26. SDN Okuru dedi ki:

   cogu ozellik android den araklama:)

  27. SDN Okuru dedi ki:

   İos 6 ve diğer iOS işletim sistemlerinde fotoğraf,video,dosya paylaşımı yok. Şuan iPhone 5 kullanıyorum almadan önce sağdan soldan Bluetooth ile veri paylaşımının sadece iPhone lar arasında olduğunu duyardım olsun en azından kendi telefonları arasında yapıyor dedim önemsemedim aldım sonra bi baktım ana iPhone lar arasındada Bluetooth la veri paylaşımı yapamıyorsun. Bluetooth sadece kulaklık için kullanılıyor başka hiçbirşeye yaramıyor. Ama iOS 7 de gelecek olan AirDrop özelliği bu soruna bir son veriyor. Enazından iPhone lar arasında veri transferine imkan sağlıyor. Arayüz de bence iyi olmuş ben beğendim şeffaf tonlar hoş olmuş gerçi arayüz kullanılan duvar kağıdıyla büyük oranda değişebiliyor insanlar istediği duvar kağıdıyla arayüzü kendi zevklerine göre etkileyebilir

  28. SDN Okuru dedi ki:

   arkadaşım android de olabilir ama ios da yok tu bunlar 7 8 senedri aynı arayüz vardı. iosa kısmından bakarsan çook değişiklik olmuş. bana göre androidten daha iyi olmuş aryüzü

  29. SDN Okuru dedi ki:

   Apple dan da bu beklenirdi harika olmuş. En çok da radyo ile bildirim ekranı hoşuma gitti. 😀 5s i bekliyorum, çıksın hemen galaxy s4 ü verip ks alıcam 😀

  30. SDN Okuru dedi ki:

   iphone 4 te hangi özellikler olmayacak

  31. SDN Okuru dedi ki:

   ByEgt izlememis konferansi herhalde. Bilip bilmeden konusuyor. Ayrica ben su transparan beyaz olan arayuzunun bize ulastiginda ( sonbaharda) siyah transparan seceneginin gelip siyah iPhone’u unutmazlar diye dusunuyorum. Fakat arayuz cok hos.

  32. SDN Okuru dedi ki:

   iphone 4 desteği var hala işletim sisteminde, eleştirenler bi düşünün bence. ayrıca o androidde var dediğiniz özellikler 10 kat daha stabil çalışıyor bu sistemde. Yettiniz artık.

  33. SDN Okuru dedi ki:

   ne zaman kullanabileceğiz

  34. SDN Okuru dedi ki:

   “Steve jobs mezarında ters dönmüş” ofiste duyduğum ilk haberdi güncellemeyle ilgili. Sonra sebebinide duydum. bildiğin Andorid ve winphone taklidi özentisi tasarım. applemış muhahaaa

  35. SDN Okuru dedi ki:

   gördüğüm kadarıyla android kullanıcıları IOS7’yi sevmemiş 😀 ben IOS kullanıcısı olarak çok beğendim ve şu güncellemeyle stabiliteyi koruyabilirlerse R.I.P. Android diyebilirim 😀

  36. SDN Okuru dedi ki:

   bence süperr!

  37. SDN Okuru dedi ki:

   Androidin ne artısı varsa getirmişler koymuşlar yuh yani!

  38. SDN Okuru dedi ki:

   iosun herzaman ilk amacı kullanım kolaylığıydı ve bunu fazlasıyla başarmışlar

  39. SDN Okuru dedi ki:

   muhteşem ya yepyeni bir telefon olacak güncelleme yaptığımızda

  40. SDN Okuru dedi ki:

   Ios 7 bizimle degilsin… 🙂

  41. SDN Okuru dedi ki:

   Animasyonlu duvar kağıdı kullanılabilecek mi?

  42. SDN Okuru dedi ki:

   jailbreaksız kullanılmaz umarım en kısa zamanda evasion jaili halleder

  43. SDN Okuru dedi ki:

   iphone 5s ya da 6 ekran genişleyerek 4.5 inch olarak gelirse bu ios 7 ile tadından yenmez o zaman apple yi kimse tutamaz

  44. SDN Okuru dedi ki:

   yahu bizim şahin desteklemiyor mu tüh arabanın yarı fiyatına git iphone 5 ala şahin in içinde telefonu kullanama satıyom len telefonumu 🙂 🙂 🙂

  45. kanka_07 dedi ki:

   control center ve numara engelleme de cok beklenen bir özelliklik ti benim düşüncem jealbreak yapma oranı bile düşecektir bu iki özelik sayesinde.. tasarıma gelirsek ios 6 daha oturaklı duruyor ama değişiklik şart.. denemeden bilinmez önceki ios sürümlerindeki gibi ikonlar cok net,keskin cizgilere sahip tasarlandı ise sıkıntı yok.. android ile ios 6 ikonları arasında anlatılmaz bi fark vardı birde ios 7 yi kıyaslayalım..

  46. SDN Okuru dedi ki:

   Birde beyaz tonları çok şarj yer diyen arkadaşlar iphone ips ekran kullanıyor amoled degil beyaz renkler amoled ekranların şarjını çok yiyor

  47. SDN Okuru dedi ki:

   Androidden kopyalamış yok androidden taklit etmiş falan filan diyen beyinsizlere burdan soruyorum. İlk mobil işletim sistemini kim icat etti? İlk akkıllı telefonu kim icat etti? Şimdi söyleyin bakalım androidmi taklit etmiş ios mu?

  48. TheDestroyer35 dedi ki:

   Sadelik ve görünümü çok iyi olmuş.Ive in parmağı olduğu çok belli…

  49. xyunusx dedi ki:

   Bence berbat olmuş ben hiç beyenmedim nerdeyse window 7 nin çakması hatta tizen çakması olmuş yazık ettiler iosa ve iphoneye

  50. SDN Okuru dedi ki:

   bide android kopyacı ***** holo arayüzünü almış harmanlamış.İos 7 yapmış adam

  51. SDN Okuru dedi ki:

   iWindroid OS

  52. ByEGT dedi ki:
   conquistador Nickli Üyeden Alıntı
   Windows Vista’dan 3D Flip’i ve şeffaf pencereleri, Android ve WP’den bildirim merkezi, pastel renkler ve sade ikonları (ç)alıntıla sonra da ayosla büyük yenilik yaptık de. Büyük devrim!

   WP’da bildirim merkezi mi var?

  53. drjacob dedi ki:

   Adamlar üç beş güncelleme bir iki icon ile kapattı konuyu Bu muydu ios ? gözünü seveyim android’in

  54. SDN Okuru dedi ki:

   Android Fan Boy’ları tutuşmuş görüyorum. Daha düne kadar yok efendim “notification centre yok”, “hep aynı arayüz”; yok efendim “sekmeler yok”, “kıl tüy” diye yırtınıyorlardı. Haklılardı da. Ancak şu an susma ve iOSa geçme vaktidir gençler. Direnmek isterseniz, Gezi Parkına bekleriz :))

  55. SDN Okuru dedi ki:

   Bunlar sadece beyaz üzerinde durmuş***** beyaz oldugundan çok şık ***** Apple siyah sattığını bu sürümde unuttu herhalde gitti iphonenin siyah asaleti 🙁

  56. SDN Okuru dedi ki:

   Emret gidelim samsungu ezelim!! 😀

  57. SDN Okuru dedi ki:

   Beğ***** namına orijinal hiçbirşeyi yok

  58. SDN Okuru dedi ki:

   Hepsi androidte zaten var ve samsungun touchwiz natureu bu saçma arayüzden daha güzel görünümlü yaptığı yenilikler zaten çoktan yapması gereken çok basit ve biz android kullanıcılarının yıllardır kullandığı özellikler neyse en azından biraz toparlamış androidten biraz daha çalarsa birşeye benzer bu ayfon.

  59. SDN Okuru dedi ki:

   İdroid

  60. SDN Okuru dedi ki:

   4s ios7 mukemmel

  61. conquistador dedi ki:

   Windows Vista’dan 3D Flip’i ve şeffaf pencereleri, Android ve WP’den bildirim merkezi, pastel renkler ve sade ikonları (ç)alıntıla sonra da ayosla büyük yenilik yaptık de. Büyük devrim!


   Spoiler:

  62. SDN Okuru dedi ki:

   peki biz ne zaman alabileceğiz güncellemeyi

  63. SDN Okuru dedi ki:

   Widget in turkcesi arac takimi demektir widget yok diyenler icin (buyuk ihtimal widgetin ne demek oldugunu bilmiyordur) iosun halihazirda 2 tane widget ile geldigini soylemek isterim. Ayrica ne kadar cok widget aktif olursa telefonun o kadar yavaslayacagini bilmeleri gerek. Buna s4, one, z de dahil. Belli bir yerden sonra cok fazla sistem isterler ki zaten isletim sistemlerinin ustune bir de bu performans kaybini gozle gorulecek seviyeye cikarir. Saygilar…

  64. SDN Okuru dedi ki:

   Widget in turkcesi arac takimi demektir widget yok diyenler icin (buyuk ihtimal widgetin ne demek oldugunu bilmiyordur) iosun halihazirda 2 tane widget ile geldigini soylemek isterim. Ayrica ne kadar cok widget aktif olursa telefonun o kadar yavaslayacagini bilmeleri gerek. Buna s4, one, z de dahil. Belli bir yerden sonra cok fazla sistem isterler ki zaten isletim sistemlerinin ustune bir de bu performans kaybini gozle gorulecek seviyeye cikarir. Saygilar…

  65. SDN Okuru dedi ki:

   hakikaten çin malı telefon arayüzü gibi. En iyisi windows phone 8 en azından farklı bir tasarım arayüz kendini fark ettiriyor. Neymiş yenilik ikonlar yenilenmiş daha şeffaf olmuş yeniliğe bak

  66. SDN Okuru dedi ki:

   Apple candır helal olsun mac, ipad, iphone kullanıcısı olarak bu zamana kadar ne bi eksiklik ne bi sıkıntı yasadım adamlar yapıyo arkadas herzaman kalite ve tasarımın harikalıgı devam ediyor edicek de bunları begenmeyen android kafalar da çıkar kesin..

  67. SDN Okuru dedi ki:

   Jailbreak’e gerek kalmadi artik benim icin..

  68. SDN Okuru dedi ki:

   Sürekli aktif hareket sensörleri ve ekrandaki beyaz yoğunluğu sebebiyle dayanamıycak direnemeyecek iphone şarjı 🙁

  69. SDN Okuru dedi ki:

   Androidci arkadaslar buraya gelipte bosuna ios’u kotulemeyin telefonlarinizda akicilik namina bisey yok ios’a salliyorsunuz hastamisiniz nesiniz adamlar adeta devrim yapti hala salliyorsunuz arada gezdirin kendinizi ya.

  70. SDN Okuru dedi ki:

   voiceover ve siriye yeni diller ve sesler geldi mi?

  71. SDN Okuru dedi ki:

   Zamanınız varken Android’e davet ediyoruz sizi. 2 karalama grafikle update alıyosunuz yazık.

  72. Lhuki dedi ki:

   çin malı iphoneların üzerindeki çakma ios gibi olmuş

  73. SDN Okuru dedi ki:

   İos her geçen gün dahada yenileniyor 4s kullanıcısı olarak ios 5 bile kalitesiyle bizleri kendine hayran bırakıyor teşekkürler apple..

  74. SDN Okuru dedi ki:

   Artık iOS çok güçlü! Eleştirilen bütün özellikler giderilmiş. Tek kelimeyle MÜKEMMEL bir iş çıkarmışlar. iOS 7’nin videosunun arkasından ayakta alkışlandı resmen.

  75. SDN Okuru dedi ki:

   Multitaskingi htc one x dekinin aynisi yapmislar

  76. SDN Okuru dedi ki:

   Artik iphone 5s 2 gb remle gelir android gibi cok rem yiyicegini dusunuyorum

  77. SDN Okuru dedi ki:

   Kamera ikonunun sadece rengini degistirselermis keske bide o ikonlar olmamis birazdaha koyu renkler kullanlarmis daha iyi olurmus

  78. SDN Okuru dedi ki:

   android den ios a yatay geçiş yapma zamanı geldi

  79. SDN Okuru dedi ki:

   Kötü yorum atan samsungcular apple store açılınca koşa koşa gidip almazsınız inşallah 😀 jony lveı hiç sevmem ama hakkını vermek lazım hakikaten harika olmuş çok değişmiş sadece tek takıldığım yer menüler fazla beyaz azcıkın bi renk olsaydı daha güzel olurdu

  80. SDN Okuru dedi ki:

   bu ne ya pembe falanda kullansalardı hatta çiçek çıkartmalarıda evimize kadar yollasalardı iyi olurdu apple telefonunu kullanan erkeklerde var bu biraz fazla bize resmen nerde neyi kullansam şaşırmışsın uygulama içi siyah beyaz dışı cırtlak renkler renklere kesinlikle özenilmeliydi gerisi fena değil

  81. SDN Okuru dedi ki:

   Görün bakın şimdi ne problemler ne sorunlar çıkacak ve siteden okuyucaz yeni ios7de sinyal sorunu bluetooth sorunu şarj sorunu allahhh görün bakın

  82. SDN Okuru dedi ki:

   olağanüstü bir değişiklikler apple kendini aşmış

   1.sade arayüz: söze gerek varmı
   2.otomobilde ios keyfi: tek sorun bunu destekleyen arabanın olmaması
   3.otomatik güncelleme: nerden aklına geldi apple allasen
   4.itunes radio: ilk ve tek radio uygulaması
   5.control ve notification center: alanında ilk ve tek
   6.multitasking: bunu anlamadım nasıl olacağmışkine
   7.panorama: bu özelliği ilk apple kullanıyo
   8.airdrop: şuan zaten başka paylaşım programı yok

   iphone gerçekten ne kadar öncü ve ilklerin telefonu olduğunu gösterdi

  83. SDN Okuru dedi ki:

   Tasarım berbat. O renkler ne öyle…

  84. SDN Okuru dedi ki:

   2008 den beri iphone kullanan biri olarak söylüyorum Sanırım artık jailbreake veda etme vakti geldi

  85. SDN Okuru dedi ki:

   Biz apple in kilit ekranını sevmişştik şimdi ne oldu galaxy serisiyle aynı 🙁

   Tek güzel değişiklik yazılar artık 3D 🙂

  86. SDN Okuru dedi ki:

   pil olayı ne alemde?

  87. SDN Okuru dedi ki:

   Çok başarılı olmuş android s4 kullanıyodum ama sanırım ios7 ye geçiş yapacagım teşekkürler apple.

  88. SDN Okuru dedi ki:

   Apple ne zaman çok buyuk bir degisiklik yapti ki herkes her guncellemde ayni seyleri yaziyor beklenildigi gibi degil falan ***** firmasinin tarzi bu android kullanan arkadaşlarada tavsiyem iphone’a geçis yapmayin bagimlilik yapiyor cunku hicbir zaman hicbir yavaslama yok yeterince hizli ve sade.

  89. SDN Okuru dedi ki:

   eşcinsel ve ergen işi olmuş

  90. SDN Okuru dedi ki:

   Apple çok sevmeme rağmen o çiğ renkler ikonlar vs o ne öyle arkadaş ya ? eskisi bundan 10 kat daha karizmatikti ya. Bunu yapmayacaktın apple !!!

  91. SDN Okuru dedi ki:

   erkek adam ios7ye geçmez açık ve net

  92. SDN Okuru dedi ki:

   Dandroidçiler gelmiş gene ötüyor. Hade yavrum kendi çöplüğünüze. Ben şahsen iOS 7’yi çok beğendim. Gelen özelliklerin çoktan olması gerekiyorduda neyse. Yeni arayüzün bir tek sinyal barını beğenmedim. Onun dışında iOS yeniden doğmuş.

  93. qwerty67 dedi ki:

   Sonunda iyi bir arayüze kavuştu ios

  94. SDN Okuru dedi ki:

   arkadaş ios sadelikle ünlüydü. simdi sen bu iosi ergenlere göre düzenlemişsin. hani sade ve şık olacaktı. her rengi karistirmislar ortaya renk cümbüşü çıkmış. ios7 den sonra çoğu insan appleı bırakacaktır

  95. pilger dedi ki:
   kpln04 Nickli Üyeden Alıntı
   ikon tasarlamak yenilik olmuş helal

   Bütün o şeylerden yeni ikon tasarlanmış ana fikrini mi çıkardın ? Cevabın evetse doktora gözükme vaktin gelmiş

  96. SDN Okuru dedi ki:

   İos 7 tam bir Hüsran….. Acaba bunlar hangi dunyada yasiyorlar siradan seyleri özellik diye önümüze koyuyorlar. Yasasın jeilbreak

  97. SDN Okuru dedi ki:

   tamam kullanımı kolay olcak eğlenceli ama niye simgeler çok fazla nokia 5800 biraz çocuksu?

  98. SDN Okuru dedi ki:

   Hiç ios kullanmadım ama bu beyaz tasarım daha pili fazla tuketecege benziyor.

  99. SDN Okuru dedi ki:

   birde arayanın ismini söyle ve çağrı kayıt özelliği eklense eywallah deyişen sadece font ve tasarım

  100. SDN Okuru dedi ki:

   Apple yeni iOS 7’yi tanıttı ama ne zaman indirilmeye sunulacak? Geliştiriciler için, birkaç gün içinde indirilmeye sunulacağı ve en son hali Sonbahar’da kullanıma sunulacağı bildiriyor. Sanırım iPhone 5S ile birlikte kullanıma sunulacak. iPhone 4 ve üzeri cihazları destekleyeceği ama cihaza göre bazı özelliklerin kullanımı mümkün olabileceği söyleniyor…

  101. SDN Okuru dedi ki:

   O kilit ekrani olmamis bide telefon oyuncaga benzemis o ikonlar biraz daha karizma olabilirdi

  102. SDN Okuru dedi ki:

   berbat androide özenmiş resmen

  103. SDN Okuru dedi ki:

   gene fos çıktı.makyajdan başka birşey ***** akar.

  104. SDN Okuru dedi ki:

   Bence hiç olmamış her taraf şeffaf. Bazı yerlerde çok rahatsız edici olmuş. Ben applei tasarımı yüzünden çok severdim o da gitmiş. Androidden de bir sürü özellik çalmışlar. Keşke kendileri yapsaydı yenilikleri. Üzgünüm apple kötü hamle..

  105. SDN Okuru dedi ki:

   betayı nasıl yukleyebılırım anlatabılırmısınız

  106. SDN Okuru dedi ki:

   Bence eski iOS arayüzü çok daha kaliteli duruyor. Gölgelerin hepsini kaldırmışlar, ama bence iOS’in (ve mac osx) tasarımının en can alıcı noktası golgeleriydi. Bu hali ile windows phonea oldukça benziyor. Bakış açısına göre ekranın değişmesi güzel olmuş yeni özellikler ve animasyonlar da güzeldi ama bence gölgeler kalabilirdi. Arayüzü değiştirmek için değiştirmek de olmaz..

  107. SDN Okuru dedi ki:

   İos 8de gelecek yeniliği şimdiden söyleyeyim bildirim panelindeki kısayolların özelleştirilmesi

  108. SDN Okuru dedi ki:

   Samsung s4 optik okuyucu orc destekli kitap okuyor gazete okuyor dil fsrketmez

  109. SDN Okuru dedi ki:

   Muthis ya mukemmel harika ne tanitim be yine aldatmaca yine abartma…. nedir bu ya xda da en dandik android costum rom tema yapicilari bile bunun 100 kati gorsellik yapiyor beeeee

  110. SDN Okuru dedi ki:

   Yeni, işlevsel ve guzel özellikler iOS öncü olmaya devam ”iOS in the Car” özelliği yeter herhalde…

  111. SDN Okuru dedi ki:

   Android’in izinden gitmeye devam ediyor tasarım anlamında Apple!

  112. SDN Okuru dedi ki:

   bence sonuç harika kullanmak iphone5 ime yeni bir heyecan katıcak sabırsızlıkla bekliyoruz indirilebilir olmasını 🙂

  113. SDN Okuru dedi ki:

   hala widget diyo ya. ne işe yarıyo da android de gelmiş widget diye ötüyosun. sistemi ne hale getirdiği ortada. biz android darth varder gibi arka planını-arayüzüne gördük. tasarım konusunda fikir fakiri android bu konuda ağzını açmasın lütfen. iOS da yıllardır olması gerekenler daha yeni oldu. bu konuda eksi ama açığı bu sürümde kapatıp ilerisi için ben burdayım demek gerekiyodu bu da iOS 7 yle geldi. tasarım konusunda gayet hoş ve başarılı bir tasarım. Johny Ive gerçekten bu işte dünya üstü. yeni iOS apple baştan yaratma konusunda ilk adımı attı. geç kaldı ama yaptı.

  114. SDN Okuru dedi ki:

   Iphone 3gs yi artik satma vakti geldi

  115. SDN Okuru dedi ki:

   e bu saydıklarınızın hepsi androidde var zaten nesi yeni bununki iphone yavaş yavaş sona geliyor

  116. SDN Okuru dedi ki:

   androiddenmi görmüşler ne? Hepsi kopya gibi geldi bana.

  117. SDN Okuru dedi ki:

   aylarca uğraştıktan sonra bunu mu yaptınız haa!!! sana puanın 0 kanka!

  118. SDN Okuru dedi ki:

   grı siyah tonları olacak diolardı ama nedense renkli cıktı androiden başarılı

  119. kpln04 dedi ki:

   ikon tasarlamak yenilik olmuş helal

  120. SDN Okuru dedi ki:

   bu tasarımcı kesin Windows kullanıyor. ios a gelince vay canına diyoruz ama zaten eskiden beri bi çok sistemde olan seyler bunlar.

  121. SDN Okuru dedi ki:

   Bazı tv kanallarında abarta abarta Çin tel satıyorlar ya bunlarda sıradan özellikleri abarta abarta söylüyorlar. Sanki yeni bir şey çıkarmışlar gibi. Bu gidişle adam olmaz jeilbreaksiz iOS

  122. SDN Okuru dedi ki:

   iOS baştan aşağı yenilendi ve mükemmel bi hal aldı.
   Hem iPhone 5 hem Galaxy S3 kullanıcısı olarak söylemek isterim ki eğer Android de böyle bir atak yapmazsa batıcak.
   iOS’a geçtiğime hiç pişman olmadım, görünüse göre olmayacağımda

  123. SDN Okuru dedi ki:

   Tamamen hayal kırıklığı. Zaten alternatif uygulamalar app store da vardı. Odalarin boyası ni değiştirmeye benzemis. Widget yine yok. Tasarım ise iğrenç bence. Bunca ay uğraşıp bunu mu yapmışlar. Radyo internet üzerinden e bunu yapan onlarca program vardi zaten. Resim efekti için Insragram yeterli bu yenilik değil ki. 10 üzerinden 2 veririm bu guncellemeye.

  124. SDN Okuru dedi ki:

   Bana ios yolu göründü güle güle nexus

  125. SDN Okuru dedi ki:

   copppp iwde!!!!!!!!!!!bumu yenilik?

  126. SDN Okuru dedi ki:

   arkadaş anlamıyorum millet ayakta alkışlıyo 🙂 bunların hepsi ve daha fazlası zaten android de ***** bi özellik yok son uygulama sondırması nı bari değişik yapsaydın 🙂

  127. SDN Okuru dedi ki:

   Heyecan verici sabırsızlıkla bekliyorum…

  128. AppleKiller dedi ki:

   görsellik olarak hoş olmuş aslında çok cırt renkler kullansa da biraz MIUI nin arayüzüne benzemiş

  129. SDN Okuru dedi ki:

   Kilit ekrani nasil

  130. SDN Okuru dedi ki:

   eyi

  131. SDN Okuru dedi ki:

   Yikiliyosun

  Yorum yazın