Okunma

iOS Cihazlara 4 Uygulama


13 Kasım 2011 Pazar 22:32
iOS Cihazlara 4 Uygulama
Bug Heroes
iOS'un tartışmasız en eğlenceli oyunlarıdnan biri olan Bug Heroes, böceklerin savaşlarını konu alıyor. Bölümlerde yer alan yemek merkezimizi korumakla yükümlü olduğumuz oyun, grafik kalitesiyle dikkat çekiyor. iPhone 4'ün grafik nimetlerinden sonuna kadar faydalandığını söylememiz mümkün.
Çok sayıda böcek seçeneği sunan oyun, her bir böcek türü için ayrı özellikler sağlıyor. Mesela karınca, elinde ağır taramalı silah ile düşman böceklerine mermi yağdırabiliyor. Bir diğer böcek ise elinde tuttuğu iki tane pala ile, rakiplerini adeta biçiyor.

God Fingers
All-Stars: Bir hayli garip bir oyun olan God Fingers, gezegeninizin üzerinde yaşayan insanlarınızı mutlu etmeye çalıştığınız bir oyun. Size tapan insanların bir kısmı güneş isterken, aynı anda başka bir tanesi de yağmur istiyor olabiliyor.
Bu tip durumlarda, canınızı sıkan elemanı alıp gezegen çevresinde tur attırırcasına fırlatmak, en eğlenceli aksiyonlardan biri. Ayrıca, arakdaşlarınızın gezegenlerini de ekleyerek daha sosyal bir şekilde oyunun nimetlerinden faydalanabiliyorsunuz. Canınız sıkıldığında ara ara ilgilenceğiniz bir oyun arıyorsanız, God Fingers'ı tercih edebilirsiniz.

Arkadaş Bul
Apple'ın iOS 5 ile beraber App Store'a sunduğu yeni uygulama Arkadaş Bul, sosyal durumunuza değişik özellikler katabilecek bir uygulama. Yazılımın özelliği, listeye eklediğiniz "Arkadaş Bul" kullanıcıların yerlerini anlık olarak takip edebiliyor olmanız. 
Hem uzaklık olarak arkadaş listesini sıralayan, hem de tıklandığında harita üzerinde tam noktasını gösteren yazılım, adres olarak da nokta atışı yapabiliyor olmasıyla dikkat çekiyor. Tabi izlenmek istemediğiniz zaman, bulunabilirliğinizi kapatabiliyorsunuz. Sırf bu özellik yüzünden iPhone satışlarında patlama yaşanabilir diye düşünüyoruz.

Home Design
3 boyutlu ev tasarımı yapmanıza olanak sağlayan Home Design, çok çeşitli seçenekleriyle dikkat çekiyor. Bir mobil cihazdan beklenmeyecek kadar performanslı çalışabilen uygulama, önce iki boyutlu olarak kurduğunuz tasarımı, tek tuş ile 3 boyutlu hale getirebiliyor. Tabi bunun için öncelikli olarak evinizin veya sadace odanızın dış yapısını hazırlamış olmanız gerekiyor. 
Normalde ücretli olan Home Design, ücretsiz sürümünde kullanıcılara kayıt özelliği haricinde tüm özelliklerinden fayadalanmasına da olanak tanıyor.
:: Bu haftaki uygulamalarımızdan en çok hangisi dikkatinizi çekti?

 yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “iOS Cihazlara 4 Uygulama”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Süper oyun

" iOS Cihazlara 4 Uygulama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS Cihazlara 4 Uygulama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS Cihazlara 4 Uygulama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "