Okunma

iOS Cihazlara 4 Uygulama


31 Aralık 2011 Cumartesi 11:57
iOS Cihazlara 4 Uygulama

Jet Ball

Kısa süreli oynanacak Arcade oyunlar arasında bir hayli önemli bir noktada bulunduğunu düşündüğümüz Jet Ball, topu aşağı düşürmemeye çalıştığımız ilginç bir oyun. Alt tarafta yer alan platformu sağa sola çekerek, topun yeniden yukarı sekmesini sağlamaya çalışıyoruz. Tabi bunu yaparken, bir yandan da topa yön de verebiliyoruz. Sektirme amaçlı kullandığımız platformun hangi noktasına çarparsa top, ona göre bir açıyla uzaklaşıyor.

Kırdığımız blokların arasından sürekli olarak güçlendirme paketleri düşerken, arada topu hızlandırma ve küçültme gibi zararlı işlevlere sahip paketler de dökülüyor. Bu paketlerden de, doğal olarak koşarak uzaklaşmanız gerekiyor.

Fizy

Türkiye’de kullanımı bir hayli yaygın olan Fizy.com internet sitesi, iPhone’lara ve iPad’lere uygulama olarak geldi. Tıpkı internet adresindeki gibi son derece basit bir tasarıma ve görselliğe sahip olan uygulama, internet üzerinden istediğiniz şarkıyı dinlemenize olanak sağlıyor. Henüz gelişme aşamasındaki uygulamanın şarkı araması, yeterince iyi çalışmıyor. Yine de aradığınız çoğu şarkıyı bulabilirsiniz.

Fizy uygulamasının en dikkat çekici noktası, uygulamayı alta aldığımızda da müziğin çalmaya devam ediyor olması. Hatta kilitli ekran üzerindeki müzik kontrol tuşlarından da faydalanarak şarkıyı durdurma ve başlatma işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz.

WoW Armory

World of Warcraft ile ilgilenen kullanıcılar için bir hayli keyifli bir uygulama olan WoW Armory, oyuncuların karakterleri ile ilgili tüm bilgilere ulaşmalarını sağlayan ilginç bir uygulama. Hesabınızla giriş yaptıktan sonra, hangi karakterinizi birincil karakter yapmak istiyorsanız, seçiminizi yapıyorsunuz ve o karakterin kendisi ve loncası ile ilgili tüm bilgilere anında ulaşabiliyorsunuz.

Ganimet veritabanı, kullanıcılara hangi bosslardan hangi ganimetin düşeceği hakkında bilgi verirken, aylık ücret ödeyerek aktifleştirdiğimiz WoW Remote özelliği ile eşya alımı – satımı ve loncadaki arkadaşlarla chat gibi ekstralara da kavuşabiliyorsunuz.

Filin Banyosu

Ufak çocuklar için hazırlanmış olan bu uygulama, başlı başına minik bir masal aslında. Çizimleri bir hayli hoş görünen Filin Banyosu, adından da anlaşılacağı gibi banyo yapan bir fili konu alıyor. İnteraktif arayüzü sayesinde, masalın resminde yer alan nesneleri sağa sola hareket ettirip, fırlatabiliyoruz. Sayfayı çevirdiğimiz zaman yazılar da hoş bir animasyonla ekrana sunulurken, arkadan da yumuşak bir ses ile bize o cümleler okunuyor.

Tabi eğer çocuğunuza okumayı öğretmek gibi bir çabanız var ise, otomatik okumayı iptal edebiliyorsunuz. İngilizce seçeneğinin de bulunduğunu belirtmeden geçmeyelim.

:: Uygulamalardan en çok hangisi ilginizi çekti?

 
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iOS Cihazlara 4 Uygulama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS Cihazlara 4 Uygulama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS Cihazlara 4 Uygulama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "