Okunma

iOS için Android Wear’de Haftasonu Müjdesi


20 Mart 2015 Cuma 09:00
iOS için Android Wear’de Haftasonu Müjdesi

İlk olarak geçtiğimiz ay yayınladığı video ile Android Wear kullanan Motorola Moto 360 ile iPhone’u doğrudan birbirine bağlayan Mohammad Abu-Garbeyyeh bu sayede iOS cihaza gelen bildirimleri Moto 360 üzerinde görüntülemeyi başarmıştı. 

İlk yayınlanan videodan sonra geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni video ile iPhone’a yapılan aramayı Android Wear kullanan Moto 360 ile yayınlamayı başardığını duyurmuştu.

Bu gelişmenin ardından çalışmalarına hız veren Filistinli geliştirici Twitter hesabından APK üzerinde çalışmalarının hızla devam ettiğini ve karşılaştığı sorunların büyük bir bölümü Moto 360‘a özel olduğu için haftasonunda APK’yı yayınlamayı planladığını duyurdu.

Yayınlanacak APK’yı Android Wear akıllı saatlerine yükleyen kullanıcılar bu sayede iOS cihazları ile Android Wear yüklü akıllı saatlerini eşleştirebilecekler. Böylelikle kullanıcılar iOS cihazlarına gelen tüm bildirimleri doğrudan Android Wear saatleri üzerinden görüntüleyebilecekler.

Videoda da yer alan arama yanıtlama özelliğinin yanı sıra müzik kontrolü konusunda da bir hazırlık yapmakta olan Mohammad Abu-Garbeyyeh bu geliştirmerlerin bitmesinin ardından APK’yı yayınlayamayı planlıyor.

Jailbreak Gerekmiyor

Android Wear ile iOS cihazları kullanmak konusunda siz takipçilerimizden gelen soruların önemli bir çoğunluğunu bu işlem için jailbreakin gerekli olup olmadığı konusu oluşturuyor.

Her ne kadar videolarda yer alan iPhone jailbreak yapılmış olsa da geliştiricinin Android Wear kullanımı için iPhone’a jailbreak yapılmasına ya da herhangi bir ekstra uygulama yüklenmesine gerek duyulmadığını belirtelim.

Google da Çalışmalara Başlamış Olabilir

Android Wear ve iOS bağlantısı konusunda Mohammad Abu-Garbeyyeh‘in paylaştığı bir diğer detay ise Google’ın da daha önce sizlerle paylaştığımız gibi bu kondua çalışmalara başlamış olabileceği yönünde.

15-03/20/ancshandlertweet.PNG 

Android Wear 4.4W sürümünde iOS ile alakalı bir kod bulduğunu belirten Mohammad Abu-Garbeyyeh, AncsHandler adındaki sınıf adının Google’ın da çalışmalara başladığını onayladığını belirtiyor.

Merak eden kullanıcılarımız için belirtelim bu isimde yer alan ANCS kısaltması Apple Notification Center Service anlamına geliyor, yani iOS cihazlara bildirim göndermenize olanak sunan servis olarak nitelendirebiliriz.

:: Hangi Android Wear saati iPhone ile kullanacaksınız?
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “iOS için Android Wear’de Haftasonu Müjdesi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yayınlandımı artık

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun filistinnnnnnnnnnn

 3. SDN Okuru dedi ki:

  direk moto 360 alırım ios'a uyumlu olursa

 4. SDN Okuru dedi ki:

  abi çok sadece çok şık keşke ios olarakta desteklese

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ios için android wear resmi olarak gelsede moto360 alsak.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Cok haklisin kardes

 7. SDN Okuru dedi ki:

  çıkmaması hata…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Geliştiriciler Firma Kursun Piyasada Ne Apple Kalır Nede Başka Bi Firma Adamlar Emek Sarf Ediyo Yav 🙂

" iOS için Android Wear’de Haftasonu Müjdesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS için Android Wear’de Haftasonu Müjdesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS için Android Wear’de Haftasonu Müjdesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "