Microsoft’tan Prisma rakibi!


16.06.2017 10:00:00
Microsoft’tan Prisma rakibi!

Microsoft, Pix Camera uygulamasına yeni özellikler katarak son dönemin popüler fotoğraf uygulamalarından birisi olan Prisma karşısına çıkarmış durumda. iOS için Microsoft Pix Camera uygulaması yapay zeka kullanarak fotoğraflara bambaşka bir boyut katıyor.

iOS için Microsoft Pix Camera yenilikleri

Microsoft Pix Camera tarafından kullanılan algoritma çektiğiniz her fotoğrafta yakaladığı 10 kareyi arka planda analiz ediyor. Keskinlik, pozlama ve hatta yüz ifadesine bakan uygulama, fotoğraflardaki iyi verileri alarak kullanılmayan fotoğrafları geliştirmek için bile kullanabiliyor.

17-06/16/microsoft-pix-camera-pix-styles-pix-paintings-ios-sdn-02.jpg

İlk defa geçtiğimiz Yaz sunulan Pix Camera, Microsoft’un Asya merkezli araştırma laboratuvarında Skype iş birliğiyle geliştirilmiş. Pix Styles fotoğraflarınızı sanatsal hale getirirken, Pix Paintings ise fotoğraflarınızın sanatsal hale getirilişini kısa bir video olarak izlemenizi sağlıyor. Bu kısa videoyu ister paylaşabiliyor ister kaydedebiliyorsunuz. Şu an için Cam, Taç Yaprak, Bacau, Kara Kalem, Kalp, Ateş,  Honolulu, Vızıltı, Pop, Parıltı ve Dalgalanma olmak üzere 11 filtre sunulurken önümüzdeki haftalarda daha fazlasının geleceği belirtiliyor. Microsoft yeni özelliklere rağmen uygulama boyutunu düşürmeyi de başarmış.

Bakalım Pix Camera’nın Prisma ile girdiği mücadelenin sonucu ne olacak?

:: Sizce Microsoft Pix Camera, Prisma karşısında başarılı olabilir mi?


 • yazarİlker Şekercioğlu

  Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Microsoft’tan Prisma rakibi!” üzerine 3 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Android versiyonu yok mu?

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Sizin haberinizle ios platformundaki to-do uygulamasını indirdim ama berbat çıkmıştı

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Efsane olmuş

  Yorum yazın

  Geri bildirim