Okunma

Bazı iOS özellikleri Mac modellerine gelecek!


21 Nisan 2019 Pazar 20:00
Bazı iOS özellikleri Mac modellerine gelecek!

Apple son zamanlarda iOS ve MacOS ekosistemlerini birleştirmek için çeşitli adımlar atıyor. Ortaya çıkan yeni iddialara göre Apple, bu adımları daha ileriye taşımak için bazı yeniliklerde bulunacak. iOS’ta bulunan bazı önemli özellikler, yeni güncellemeler ile birlikte Mac kullanıcılarına da sunulmaya başlanacak. Mac modellerine gelecek iOS özellikleri ile ilgili detaylar haberimizde.

Bazı iOS özellikleri Mac modellerine gelecek!

9to5Mac yayınladığı haberde, söz konusu yenilikler hakkında bazı bilgiler verdi. MacOS’a gelecek yeniliklerden birincisi, uygulamalarda ne kadar zaman geçirdiğinizi kontrol etmenizi sağlayan Screen Time. Her bir uygulamada ne kadar zaman geçirdiğinizi, kaç bildirim aldığınızı gösteren ayar, ayrıca uygulamalara süre limitinin koyulmasına da izin verecek.

iOS özellikleri

Mac modellerine gelmesi beklenen özelliklerden bir diğeri de Siri Kestirmeleri. Mac modellerinde Siri halihazırda bulunsa da, söz konusu yenilikle sesli asistan daha işlevsel bir hal alacak. Siri Kestirmeleri rutin davranışlarınızı takip ederek, size sık gerçekleştirdiğiniz görevleri gerçekleştirmenin basit yollarını sunar.

Bunlarla birlikte Aile Paylaşımı ve Apple kimliği yönetimi gibi bazı özelliklerin de, Mac modellerine gelmesi bekleniyor. MacOS’a eklenecek yeni özelliklerin WWDC 2019 etkinliğinde resmi olarak yayınlanması bekleniyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bazı iOS özellikleri Mac modellerine gelecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bazı iOS özellikleri Mac modellerine gelecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bazı iOS özellikleri Mac modellerine gelecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "