Okunma

iOS ve Android Aktivasyon Rekoru Kırdı


28 Aralık 2012 Cuma 06:15
iOS ve Android Aktivasyon Rekoru Kırdı

iOS ve Android işletim sistemleri arasındaki kullanım oranları savaşı tüm hızıyla süredursun, yurtdışında Noel’in başlaması ile birikte ortaya çok ilginç bir istatistik çıkmış durumda.

Noel dışında normal günlerde günlük ortalama 4 milyon iOS ve Android cihaz aktif hale getirilirken, Noel’in başlaması ile birlikte bu rakam yüzde 300’ü aşan oranlarda yükselerek günlük 17.4 milyona ulaştı.

Analistler bu durumu cihazların hediye edilmesinin bir sonucu olarak açıklarken, özellikle akıllı telefonların yüzde 80 oranında bu artışa katkı sağlaması da analistlerin sözlerini kanıtlar nitelikte.

Flurry tarafından açıklanan bu raporun kaynağı ise Flurry Analytics adlı sistemi kullanan 250.000’den fazla uygulama. Bu uygulamaların sağladığı tek veri cihaz aktivasyonu da değil.

Gelen verilere göre mobil uygulama indirme rakamları da bir hayli yükselmiş durumda. Flurry, iOS ve Android için toplamda 328 milyon uygulamanın Noel döneminde indirildiğini belirlemiş. Geçtiğimiz yıla baktığımızda bu rakamın 242 milyon civarında olduğunu görebiliyoruz.

Son olarak Flurry‘nin yeni yılın ilk günü yaşanacaklarla ilgili bir iddiası olduğunu da belirtelim. Flurry’e göre yeni yılın ilk gününde uygulama indirme rakamları 1.5 milyarı aşarak 2 milyar barajına dayanacak. Bakalım yeni yıla girdikten sonra bu durum doğrulanabilecek mi?

:: Flurry’nin açıkladığı rakamlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “iOS ve Android Aktivasyon Rekoru Kırdı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Güzel ülkemin güzel vergilerinden dolayı bizde böyle ağzımız açık bakıyoruz.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Vay arkadaş bi akrabamız yok ki yurtdışından hediye iphone getirsin 😀

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Hayatımda buna benzer bir hediye hiç almadım.

" iOS ve Android Aktivasyon Rekoru Kırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS ve Android Aktivasyon Rekoru Kırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS ve Android Aktivasyon Rekoru Kırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "