iPad Daha Şimdiden Kırıldı


02 Nisan 2010 Cuma 09:30
iPad Daha Şimdiden Kırıldı

Apple CEO‘su Steve Jobs‘un büyük bir agresiflikle savunduğu ve büyük umutlar bağladığı iPad adlı ürün yavaş yavaş piyasaya sürülmeye başladı.(Apple, Şimdi de HTC’ye Dava Açtı)

Firma bu yeni oyuncağı ilk önce, ön sipariş veren müşterilerine yolladı. Pazar günü ise Apple Store‘larda ürün satılmaya başlayacak. Firmanın bu büyükçe iPhone denemesi, bazılarına göre tam bir başarısızlıkken bazı kullanıcılara göre ise son yılların en iyi teknoloji icadı.

Apple‘ın bir yıl boyunca büyük bir gizlilikle sakladığı ve hatta ismini bile ürünün tanıtımından sadece birkaç hafta önce duyurduğu iPad, teknoloji meraklılarının büyük ilgisini çekiyor. Ürünü ele geçiren teknoloji hastası bir firma ise  iPhone‘u daha piyasaya düşmeden önce kırmayı başardı. (iPad Piyasaya Çıkmadan Tükendi)


Gerçek fotoğraflar Pazar günü yayınlanacak

Gerçek fotoğraflar  Pazar günü Ancak genelde yazılımsal koruma protokollerinin iptal edilmesi için kullanılan kırmak terimi bu sefer gerçek oldu. Reuters‘ın haberine göre, iFixit adlı firma eline geçirdiği iPad‘i parçalayıp incelemeye başladı bile. Ancak, bu tamir firması merakla beklenen ürün hakkında ser verip sır vermiyor.

iPhone’un teknik gizemleri çözülecek mi?

Bunun en büyük nedeni ise, ürünlerin içini açıp kurcalamanın yasal olarak bir engellinin bulunmaması. Ama iFixit yöneticileri, eğer şanslarını fazla zorlarlarsa Apple’ın onları durdurabileceğini söylüyor. Ünlü teknoloji firması bir süre önce, bozulan iPad pillerinin değiştirilemeyeceğini açıklamıştı.(iPad’inin Pili Bozulan Yandı)


App Store’da, iPad için özel bir sayfa açıldı

Bu yüzden, elinizdeki ürün bozulduğu zaman 100 dolar karşılığında Apple size yeni bir iPad verecekti. Ülkemizdeki, alternatif teknik servislere benzeyen iFixit firması ise bu olayı değiştirebileceklerini söylüyor.

Teknik servisin geçmişini incelediğimiz zaman ise daha önce orijinal iPhone‘u da benzer şekilde parçalayıp sistemini öğrendiklerini görüyoruz.

iFixit’in çalışanları yaptıkları bu eylemlerin büyük şirketlerin baskılarına karşı bir isyan olduğunu söylüyor. Apple’ın şarj yasaklarının kırılıp kırılmayacağını ise önümüzdeki haftalardaki incelemeler gösterecek.

:: iFixit sizce, Apple’ın teknik engellerini etkisiz hale getirebilecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPad Daha Şimdiden Kırıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPad Daha Şimdiden Kırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPad Daha Şimdiden Kırıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)