iPad Pro 2021, iPhone 12’nin özelliğini kopyalayacak!


24 Kasım 2020 Salı 13:21
iPad Pro 2021, iPhone 12’nin özelliğini kopyalayacak!

iPhone 12’nin tanıtılması ardından haftalar sonra Türkiye fiyatının açıklanması derken, iPhone 12 gündemden bir türlü düşmedi. Apple M1 işlemcili Mac’leri için de perdeyi aralamış ve hemen satışa çıkartmıştı. İşte bunun ardından Apple’ın bir diğer sevilen cihazlarından olan iPad için beklentiler ortaya çıktı. Yeni iPad Pro 2021, iPhone 12’nin en iyi yeni özelliğini kopyalayacak gibi görünüyor. Aslında bir özellikten ziyade avantaj olarak gösterilen OLED ekran yeni iPad Pro 2021 tarafında yer alacak deniyor.

OLED ekran yeni 2021 için geliyor mu

Apple’ın 2021’in ilk çeyreğinden itibaren iPad Pro serisini mini LED ekranlara geçirmesi bekleniyordu ancak The Elec’in yeni bir raporuna göre, Apple’ın iPad’de OLED ekranları da kullanmayı planladığı söyleniyor. Mini LED, LCD ekranlar için kullanılan yeni bir ekran aydınlatma şekli. OLED ile benzer faydaların çoğunu sunmasına sunar ancak çoğu zaman daha fazla parlaklık, gelişmiş güç verimliliği ve daha fazlasını sağlayabilir.

Bir süredir Apple’ın mine LED ekrana geçeceği söyleniyordu. Hatta Ming-Chi Kuo da benzer bir rapor yayımlamış ve iPad Pro’nun LED ekranları kullanacak ilk Apple ürünü olacağını söylemişti. Bütün bunların aksine ilginç bir şekilde, The Elec’in yeni yayımlanan raporunda söz konusu geçiş için biraz farklı bir yol haritası çiziliyor.

OLED ekran yeni iPad Pro 2021

Raporda Apple’ın “gelecek yıl piyasaya sürülecek olan iPad Pro modelleri için OLED ekranları kullanmaya hazırlandığı” açıklanıyor. Ekranların Samsung tarafından sağlanacağı ve yanma riskini azaltmak için yeni bir üretim süreci kullanacağı bildiriliyor. Bu oldukça ilginç zira Apple’ın Samsung bağımlılığından kurtulmak istediği aktarılıyordu.

iPad Pro’nun OLED‘i benimsemesinin mini LED’in “benimsenme zamanına” bağlı olarak ertelenebileceği konusunda uyarı da bulunuyor. Elec, mini LED iPad Pro 2021’in ilk yarısında geleceğini ve ardından OLED’in geleceğini söylüyor. Elbette bunlar bazı yorumlar ve söylentiler, en nihayetinde bu raporların doğru olup olmadığını birkaç ay içinde göreceğiz.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" iPad Pro 2021, iPhone 12’nin özelliğini kopyalayacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPad Pro 2021, iPhone 12’nin özelliğini kopyalayacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPad Pro 2021, iPhone 12’nin özelliğini kopyalayacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!