Okunma

iPad’den Savaş İlanı!


22 Kasım 2010 Pazartesi 17:00
iPad’den Savaş İlanı!

Keith Rupert Murdoch… 1931 Avustralya doğumlu, 79 yaşında, News Corp.’un sahibi iş adamı. Fox TV’nin yaratıcısı ve 1976 yılında New York Post’u ortaya çıkaran ekibin kodamanı. Bu şahsiyetin, yalnızca 2009 yılında edindiği servet 6 milyar dolardan fazla.

 

                                      Keith Rupert Murdoch

Steve Jobs’u tanıtmaya ise ihtiyaç duymuyoruz. Bu ikilinin hedefinde, iPad’i “hepsine hükmedecek tek cihaz” yapmak var. The Daily adındaki elektronik gazetenin, herhangi bir internet sitesi bulunmayacak ve yayın, sadece iPad uygulamaları ile 0.99 dolar karşılığında, 2011’in ilk aylarından itibaren indirilebilecek. Yani okuyucu, gazete almaya dışarı çıkmak yerine koltuğunda The Daily’i indirip, “e-gazete” okuma keyfini yaşayabilecek.

Gazetelerin sonu mu geliyor?

Keith Rupert Murdoch’a göre, basın yayının geleceği “kağıt gazeteler değil” iPad’in ta kendisi. Fox’un sahibi, 10 yıl içinde, iPad-The Daily ikilisinin basın-yayın dünyasının egemenliğini eline alacağını savunuyor. Üstelik Murdoch’a bakılırsa, iPad için geliştirilen The Daily, kağıt gazetelerin asla sunmayacağı haber videoları ve görseller sunabilecek – ki bu da muazzam bir artı.

 

Kehanetlerin gerçekleşip geçekleşmeyeceğini bilemesek de, elektronik gazeteciliğin, kağıt yayınların yerine gerine geçmeye hazırlandığını ve ağır silahlarını kuşandıklarını söyleyebiliriz.

:: Sizce elektronik yayınlar, kağıt gazeteleri silip süpürebilir mi?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “iPad’den Savaş İlanı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    valla gazetenin yanında versinler ozmn patlama yapar gerçi bu yabancılardan özenti beleşçi halkımız zıplar parasını verir ama internette beleş kod site kodları aralar efendim beleş prgram olsun ama konu iphone ve ipad e gelince çatır çatır parasını öder ilginç dışarda tutsun buradada tutar…

" iPad’den Savaş İlanı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPad’den Savaş İlanı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPad’den Savaş İlanı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "