Okunma

Yine mi Pil Bitti?


09 Temmuz 2009 Perşembe 08:41
Yine mi Pil Bitti?

Apple, iPhone 3GS‘i piyasaya sunduğu zaman, cihazın daha hızlı olmasının yanı sıra pil ömrünün de önceki modellerden daha uzun olduğu iddia ediliyordu. Ancak Apple’ın destek forumlarına gelen şikayetler bu iddaların pek de doğru olmadığını gösteriyor.

Birçok kullanıcı sadece çok temel uygulamaları kullandıkları ve 3G’yi kapattıkları halde bile pilin en fazla bir gün dayandığından şikayetçi oldu. Apple’ın destek forumlarında gelen şikayetlerin dışında, İnternet ortamında birçok başka yerde de pil ömründen muzdarip kullanıcılar şikayetlerini dile getirdiler.

Sebep ne?

Apple, pil ömrünün kısa olması konusunda henüz bir resmi açıklama yapmadı. Ancak uzmanların bunun neden kaynaklandığına dair birkaç teorisi bulunuyor. Bazı uzmanlar bunun sebebinin piyasaya sürülen cihazların bazılarının pillerinin hatalı ürettiğini iddia ederken, bir diğer kısım da suçun iPhone 3.0‘da olduğunu söylüyor.

Yeni iPhone 3.0 yazılımının sahip olduğu bazı özelliklerin pil ömrüne olumsuz etki yaptığı iddiasının ne kadar doğru olduğunu, Apple halen geliştirmekte olduğu iPhone 3.1‘i kullanıma sunduğu zaman anlayacağız.

:: iPhone 3GS’in pil sorunların kaynağı sizce ne olabilir?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yine mi Pil Bitti? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yine mi Pil Bitti? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yine mi Pil Bitti? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "