iPhone 4’e Dair Önemli Notlar


17 Temmuz 2010 Cumartesi 06:45
iPhone 4’e Dair Önemli Notlar

Herkesin merakla beklediği etkinlik öncesinde birçok kullanıcıda anten sorunu bulunan iPhoneların geri çağrılabileceği düşüncesi hâkimdi. iPhone 4 anten şarkısı da çalmaya başlayınca artık herkes evet iPhone 4’leri geri çağrılacak diyordu içinden. Zira parçada “Eğer iPhone 4’ü satın almak istemiyorsan satın alma, eğer satın aldıysan ve hoşlanmadıysan geri ver” türünden cümleler geçiyordu. Ancak beklenen olmadı.

Sunum öncesinde yayınlanan eğlenceli videoyu aşağıda bulacaksınız.

#http://video.shiftdelete.net/y/09e2ccd538971d2cc99f29605552aa7c.flv#

Sorun Sadece iPhone 4’te Yok

“Biliyorsunuz, mükemmel değiliz” diyerek sözlerine başlayan Steve Jobs, 3 hafta içersinde 3 Milyon adetten fazla iPhone 4 satarak önemli bir başarıya imza atmış olduklarını belirtiyor. Anten sorunu konusunda da “Başımızı kuma gömüp beklemedik, 22 gündür bu sorun üzerinde çalışıyoruz” demekten kendini alamıyor Steve Jobs. Hatta daha da ileri giderek bu sorunun tüm markaların cihazlarında görüldüğünü belirtiyor ve BlackBerry Bold 9700, HTC Droid Eris, Samsung Omnia II gibi cihazlardan canlı örnekler veriyordu.

 

İsteyen Herkese Tampon Kılıf

Apple’ın sol el ile kullanımda yaşanan anten sorununa getireceği çözüm ise bir hayli ilginç. Cihazın kenarlarını kaplayan metalik çerçevenin, aynı zamanda anten görevi gördüğü iPhone 4’ün sol el ile kullanımında bağlantı noktalarının el ile temas etmesi, sinyal kalitesini bir hayli düşürüyor ve ciddi bir sinyal kaybı yaşanıyor. Buna göre Apple iPhone 4 ile birlikte bu kaybı önleyecek tampon bir kılıf gönderecek. Soruna rağmen iPhone 4 satışlarının hızla yükseldiğine dikkat çeken Jobs, sadece % 0.55‘lik bir kullanıcı kitlesinin soruna ilişkin şikâyette bulunduğunun altını çiziyor.

 

Proximity sensor (yakınlık sensörü) sorununa da dikkat çeken Apple, bir sonraki güncellemede bu sorunun da giderilmiş olacağını duyurdu. Merak edilen bir başka konu ise beyaz iPhone 4 idi. Zira henüz bu versiyon satışa sunulmamış dahası Apple cephesi de bu konuda bir açıklama yapmamıştı. Steve Jobs bu suskunluğa son verdi ve beyaz iPhone 4’ün Temmuz ayında kullanıcılara sunulacağını resmi olarak duyurmuş oldu. Ayrıca iPhone 4’ün Temmuz ayının sonuna kadar Avrupa’nın birçok merkezinde satışa çıkmış olacağı da belirtiliyor.

:: iPhone 4’ü satın almayı düşünüyor musunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone 4’e Dair Önemli Notlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 4’e Dair Önemli Notlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 4’e Dair Önemli Notlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?