Okunma

iPhone 6 Davetiyesinde İpucu Var mı?


29 Ağustos 2014 Cuma 04:00
iPhone 6 Davetiyesinde İpucu Var mı?

Sonunda uzun süredir beklediğimiz zaman geldi. Apple’ın yeni iPhone’u (muhtemelen iPhone 6) çok yakında tanıtılacak. Apple’ın ilk iPhone’dan beri yapacağı en büyük değişiklik olacağı düşünülen iPhone 6 ile 9 Eylül tarihinde karşılaşacağız. Dün buradaki haberimizde sizlerle paylaştığımız gibi iPhone’un tanıtılacağı etkinliğin davetiyeleri de dağıtılmaya başlandı. 

Peki bu davetiyenin içinde herhangi bir sır bulunuyor mu? Akıllara gelen bu soruya ilk cevap hayır olsa da, bilişim devi ipucunu daha derinlere saklamış olabilir. Davetiyedeki gizli ipucu hakkındaki görüşlerimi söylemeden önce Apple’ın önceki yıllarda davetiyelere sakladığı yeniliklere bakalım.

14-08/29/5.jpg

Çok eskiye gitmeden iPhone 5’e göz atacak olursak Apple’ın davetiyeye cihazın adını açıkça yazdığını görüyoruz. Etkinliğin yapılacağı tarih olan 12 Eylül’ün 12’si davetiyenin temelini oluştururken, 12’nin gölgesi 5 şeklinde yazılmış. iPhone 5’in tanıtıldığı etkinlikte davetiye, cihazın isim sorunsalını çözmüştü.

14-08/29/5cs.jpg

Geçtiğimiz yıl iPhone 5S ve iPhone 5C’nin tanıtıldığı etkinlikte ise renkli yuvarlak görsellerden oluşan bir davetiye hazırlanmış ve renkli iPhone 5C’nin tanıtılacağının ipucu verilmişti ama sadece bu değil. Aynı davetiye farklı bir ipucunu daha içerisinde barındırıyordu. Davetiyede yer alan beyaz yuvarlakların etrafında, şirketin iPhone 5S’de kullandığı parmak izi okuyucusu Touch ID’yi simgeleyen gri bir şerit bulunuyordu.

14-08/29/davet.jpg

Bu davetiyede ne var?

iPhone 6 içi gönderilen davetiye ilk bakışta oldukça sade ve ipucu barındırmıyormuş gibi gözüküyor olabilir ama bence çok ufak bir ipucu veriyor olabilir. Davetiyede yer alan “Keşke daha fazlasını söyleyebilseydik” cümlesi, bu zamana kadar karşılaştığımız sızıntılara gönderme yapıyor olabilir. O sızıntıların gerçek olmadığını, iPhone 6’nın tahminlerden çok daha farklı bir cihaz olacağını ve tasarım ekibinin sızıntılara cevap verememekten sıkıldıklarını ifade ettiğini düşündüğüm bu cümle bambaşka bir iPhone 6 ile karşılaşabileceğimizin ipucu olabilir.

Abartı mı oldu?

Eğer ipucu aramak için çok uğraştığımı ve işi biraz abarttığımı düşünüyorsanız haklısınız. Ancak bir de şu açıdan bakın, uzun süredir neredeyse tüm davetiyelerinde ufak ipuçları barındıran, tanıtacağı cihazların sırlarını çok hafiften anlatan bir şirket niçin bir anda sır vermemeyi tercih etsin? 

:: Apple davetiyeye gizli bir ipucu yerleştirmiş olabilir mi?
yazarAtakan Sayın

Mobil teknoloji tutkunu olan Atakan, yıllardır Android kullanıyor. PC mi Mac mi sorusuna ise kesinlikle Mac cevabını veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

60 yorum - “iPhone 6 Davetiyesinde İpucu Var mı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Herkes iPhone iPhone yazmış da 9 Eylül’de iPhone’dan çok bir şey beklemeyin ama iWatch dünya piyasasına bomba gibi patlayacak

  2. SDN Okuru dedi ki:

    kurtlu elmadan bu kez fiyasko çıkacak… bence iyi bir ürün beklemeyin…

  3. EnverYigit dedi ki:
  4. SDN Okuru dedi ki:

    9+9+2014= 40 yapar ve milliyetçi hareket partisinın kuruluş yıldonumu saygılarımla ülkücü reyiz steve jobs

" iPhone 6 Davetiyesinde İpucu Var mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 6 Davetiyesinde İpucu Var mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 6 Davetiyesinde İpucu Var mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "