Okunma

iPhone 6s Kasasına Bükülme Testi!


10 Ağustos 2015 Pazartesi 19:00
iPhone 6s Kasasına Bükülme Testi!

Geçtiğimiz yıl Apple tarafından, biraz da Android cihazlarının zorlamasıyla 4,7 ve 5,5 inç ekran boyutlarına sahip iki yeni iPhone modeli duyurulmuştu. Her ne kadar durum böyle olsa da Apple, Android rakiplerine kıyasla ciddi satış miktarları elde etmiş ve satışlarını arttırmaya da devam eder bir halde…

:: iPhone 6s Plus’ın özellikleri nasıl olacak?

Ancak özellikle iPhone 6 Plus modeli, hala konuşulmaya devam eden bükülme sorunuyla karşılaşmış ve Apple’ın canını sıkan bir alay konusu haline gelmişti. Nitekim herhangi bir sebeple kullanıcılar bükülen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerini, birebir yenisiyle değiştirebiliyor olsalar da bu bükülme sorunu konuşmaları son bulmadı.

iPhone 6s kasasında, bükülmeye karşı önlem alınmış!

15-08/10/inside-iphone-6s-bukulme-testi-videosu-2015-1-iphone-6s-kasasi.jpg

Söz konusu bu bükülme sorununu ortaya çıkaran ve bir video ile Unboxtherapy Youtube kanalında yayınlayan Lewis isimli Youtuber, şimdi de bir şekilde eline geçirdiği iPhone 6s kasasına bükülme testi yapacağını açıkladığı bir video yayınladı.

Söz konusu bu video içerisinde bükülme testini yapmayan Lewis, hassas ölçüm yapabilen bir cihazla, iPhone 6s’te bükülme sorununu önleyecek bir önlem alınıp alınmadığını test ediyor. Öte yandan bükülme testini de yapacağını, ancak bunu ilerleyen günlerde yayınlayacağını açıklayan Youtuber, iPhone 6s kasasında da ilginç değişimler olduğunu gösteriyor. Video kapsamında yapılan ölçümlerde iPhone 6s modelinin, iPhone 6 ile neredeyse aynı en ve boy uzunluğuna sahip olduğu gösteriliyor. Buna karşın sadece 2 bölgede, nokta atışı yapılmış farklılıklar görünüyor.

iPhone 6s için bükülme testi videosu yayınlanacak!

Bilindiği gibi iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, cihazın ses açma ve kapatma butonlarının bulunduğu bölgeden eğiliyordu. Zira butonların o bölgeyi inceltmesi, kasanın direnç katsayısını düşürmekteydi. Öyle görünüyor ki Apple, tam da bu noktaya bir iyileştirme çalışmasında bulunmuş.

15-08/10/news-iphone-6s-bukulme-testi-videosu-2015-1-iphone-6s-kasasi.jpg

Yapılan ölçümde iPhone 6 kasasının ses açma ve kapatma butonlarının olduğu yer 1,14mm kalınlığında iken, bu kalınlık iPhone 6s’in olduğu iddia edilen kasada 1,9mm kalınlığına çıkartılmış. Bu da kabaca Apple’ın, bu bölgeyi güçlendirmiş olduğu anlamına geliyor.

Her ne kadar Apple bu bölgeye bir nevi yama yapılmış olsa da, toplam kasa ağırlığını sabit tutmayı başarmış. Bu durum da gösteriyor ki Apple, birkaç ay önce iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde 700 serisi alüminyum alaşımını kullanacağı iddialarıyla örtüşen bir adım atmış.

Önümüzdeki günlerde yayınlanacak iPhone 6s bükülme testi videosu, daha şimdiden büyük merak uyandırmış durumda. Söz konusu videonun ise, birkaç gün içinde yayınlanması bekleniyor.

Söz konusu iPhone 6s ve iPhone 6s kasa detaylarının karşılaştırıldığı videoyu, aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

:: Sizce Apple’ın iPhone 6s kasasında aldığı bu önlem, bükülme sorununun önenü geçmiş midir? Sizin için, iPhone 6s’in bükülüyor olma ihtimali, tercih kararınız için önemli mi?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

27 yorum - “iPhone 6s Kasasına Bükülme Testi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bence bu bükülme sorunu hor kullanalım sonucunda oluşuyor . evet 5s ten sonra inceliktebdolayi biraz kasa zarar gorebiliypr

 2. SDN Okuru dedi ki:

  iphone u da mı büktünüz helal

 3. SDN Okuru dedi ki:

  s6 bükülmüyodu bari yapsınlar

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bükemediğin telefonu öpeceksin

 5. SDN Okuru dedi ki:

  TEST NEREDE ?????

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Apple logosunda ışık var :))

 7. SDN Okuru dedi ki:

  [QUOTE=ConfickerBelasi;3717507]oha daha ortada olmayan iphone6s'e çamur atma derdine bak?[/QUOTE]
  oha hemen testi yapanlara hakaret eden iSheep… ayıp be… defolu ürün yaptırmasa bunlar olmazdı… rezil Apple… Apple bükülme videosu çekeni davada eder şimdi…

 8. GORT dedi ki:

  rn rn rn rn rn rn

 9. SDN Okuru dedi ki:

  ne çeşit bi manyak aldığı telefonu bükmeye çalışır? 3500 lira para ver bükmeye çalış. çok mantıklı

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Benim telefon kullanıcılarına tavsiyem ayfondan uzak durun Samsung kullanin

 11. SDN Okuru dedi ki:

  ince olcak diye bükülme sorunu var kamera cıkıntıaı var batarya haliyle küçük 2 mm daha kalın yap kimse de kalın demez

 12. SDN Okuru dedi ki:

  İphone 6 yı yaparken bükülme testi yapmadılarmı? 6s de geliştirecekler .bence iphone 6s daha fazla satsın diye yapılmış stratejik bir hamle

 13. SDN Okuru dedi ki:

  son iphone bükücü

 14. SDN Okuru dedi ki:

  ben eğilme videosunu bekliyorum asıl burda biraz kalınlaştırarak saglamlık korunmuş…

 15. SDN Okuru dedi ki:

  bun sızdırılanlardan hangisi doğru anlayamadım? Birinde kenar çizgiler kalkacak diye resim sızırılıyor fakat bu videoda 6s de kenar çizgileri var hangisi acaba .çd

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Yaa olamaz yaa o iğrenç çizgiler hala duruyo

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle cok daha basarili bir alasim ve daha saglam bir kasa

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Kasa kalınlıgı artmış mı? Kasa kalınlıgı artmış mı? Kasa kalınlıgı artmış mı? Kasa kalınlıgı artmış mı? Bişeyi merak ettim, Kasa kalınlıgı artmış mı

 19. ConfickerBelasi dedi ki:

  oha daha ortada olmayan iphone6s’e camur atma derdine bak?

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Konunun girişinde yanlış var, 6s Plus yazılmış 🙂

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Telefon muz a dönüyor ya…

" iPhone 6s Kasasına Bükülme Testi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 6s Kasasına Bükülme Testi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 6s Kasasına Bükülme Testi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "