iPhone 6s’i Türkiye’de ilk Kim Aldı?


23 Ekim 2015 Cuma 10:45
iPhone 6s’i Türkiye’de ilk Kim Aldı?

Apple, ertelemenin ardından bugün resmi olarak iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin satışına Apple Store’da başladı. Apple Store Zorlu Center‘da satışa sunulan iPhone 6s modelleri müşterilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Her iPhone modellerinde olduğu gibi Apple Store önünde kuyruklar oluştu. Peki, bu bekleyişte ilk iPhone 6s’i almayı başaran kim oldu?

Apple Türkiye‘nin açıklamasına göre Apple Store Zorlu Center’daki ilk müşteri Balıkesir’den Engin Kahraman oldu. Dün akşam saat 18:00’de Balıkesir’den yola çıkıp sabah 03:00’da Apple Store Zorlu Center‘da sıraya giren Engin Kahraman iPhone 6s Plus Gold modelini tercih etti.

15-10/23/iphone-6s-1445596896.jpg

iPhone 6s Plus 16 GB modelinin 3,499 TL, 64 GB modelinin 3,899 TL ve 128 GB modelinin 4,299 TL fiyat etiketiyle raflardaki yerini aldığını belirtelim.

:: iPhone 6s satın almayı düşünüyor musunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

181 yorum - “iPhone 6s’i Türkiye’de ilk Kim Aldı?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Engin Kahraman ın torunlarına anlatıca bir hikayesi oldu eminim torunlarıda kendisinin bu başarısından dolayı gurur duycaktır

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiyenin tek sorunu bin tl kazanan bir insan üç bin tl kazanıyor gibi para harcamasıdır. Bunu ilerde anlarsınız.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  millet ac falan değil. o sadece bi sembol. bunlarin agababasina çalışıyosunuz her gun. abartmayin

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  kahraman olmuş tebrik ediyoruz

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  eğer hukuk engelleyici bir faktör olmasaydı şu anda birçok şey söylemek isterdim bu beyefendiye. aslında düşüncelerimin hedefinde bu beyefendi yok. yaşanan bu olgunun kisvesinde oluşturulmuş algıya temellendirilmiş davranışlara ve bilinçsizce hareket eden herkese benim öfkem. kimsenin kazandığı parayı nasıl harcayacağı konusunda fikir belirtmek haddime değil. amacım bu da değil zaten. eğer bir amacım varsa herkesin özgürce kazanması ve kazandığını özgürce harcayabilmesi için bir hukuki düzen oluşturmak, bunu savunmak ve koruyucusu olmaktır. bu sebeple "kimin ne kazandığı, kazandığını nasıl harcadığından sanane!" düşünce kalıbına sıkışmış olanlardan yorumumun devamını okumamasını rica ediyorum.
  bugün eğitim sistemimizden memnun olmayıp, çocuklarımızı/gençlerimizi sorgulayıcı/yaratıcı düşünce perspektifinde yetiştirmemiz gerektiğinden demvuruyoruz. neden? üretim toplumu olabilmek için. seri üretim gençlik yetiştirmek yerine özgürce düşünebilen bireyler yetiştirmek için: ancak! eğitim denilen olgu okulla sınırlandırılmamıştır. eğitim anne rahmine girmeyle birlikte başlayan ve insanoğlu son nefesini verinceye kadar devam eden bir süreçtir; salt öğrenme-öğretme süreci değildir. örnek olma, örnek alma sürecidir eğitim. birey pekçok uygulamayla eğitilir/kendini eğitir. en nihayetinde eğitimin nihai amacı bireye istendik davranışlar kazandırılmasıdır. önce kendi sonra toplum adına ahlaklı birer birey yetiştirmektedir.
  iphone 6s (ya da her neyse artık), ona ilk sahip olmak marifet değildir. ve görüntüdeki gibi alkışlarla karşılamak da marifet değildir. balıkesir'den gelip sabahın üçünde sıraya girip o telefona sahip olmayı istemek/arzulamak id'e karşı koyamamaktır. zedelenmiş bir egonun id'e karşı koyamamasından kaynaklanmaktadır. o telefona sahip olmak için bu kadar (görmemiş/ahlaksız her nasıl tanımlıyorsanız) biliçsizce çaba göstermeye gerek yoktur. üzülerek belirtiyorum ki ben bugünden endişelenirken yarınımızdan da endişelenmeye başladım. çünkü türkiye'de maalesef bilinçsizlik korunç boyutlarda. iphone 6s alır mıyım? evet, alırım. peki onun için sabahtan sıraya girmek? bugünün ahlaki yozlaşması ne yazık ki yarınlarımızı mahvedecek.
  bu tüketim çılgınlığından kurtulmamız gerekmekte!.. ahlaki boyut zaten bu toplumu parçalamaya başladı devam de edecek.
  ikinci boyut: ekonomi. bugün ağızını yaya yaya yunanistan'ın ekonomisi ile dalga geçiyoruz. bilmiyoruz ki yunanistan'ın ekonomisi üretim ekonomisine dayalı değildi. tüm rezervlerini refah için kullandı. bugün ise çöküşte. toplum refahını sağlamak istiyorsanız yunanistan gibi yapmazsınız. dış borçlarımızın tamamı döviz. siz dış borçlarınızı tl ile ödeyemezsiniz. "tl basar öderiz." kafansından kurtulmamız gerekiyor. dış borcumuzu ödemek ve refah için harcama yapmak için döviz kazanmamız gerekiyor. döviz kazanmak için üretmemiz gerekiyor. üretip dış pazarlara açılmamız gerekiyor. ancak o zaman kazanırız. ancak o zaman cari fazla elde ederiz. o cari fazlayı da adaletli bir şekilde paylaşırız, saraylar yaparız, duble yollar yaparız. bunların hiçbiri doş borçlanma ile olmaz.
  shiftdelete.net'e eleştirim: birçok takipçiniz var. her gün yok bu güncelleme aldı yok şu çıktı haberleri yapıyorsunuz. yapın. onlara da ihtiyacımız var ama bir teknoloji sitesi olarak bilinç de oluşturmanız gerekmekte. bugün pekçok avrupa ülkesi ilköğretim müfredatından itibaren "programlama" eğitimine önem veriyor. dünyanın her yerinde innovation bilinci için gündem oluşturuluyor. bunun ülkemizde de oluşturulması gerekiyor. programlama demek algoritma demektir. algoritma, gençlerimizi ezbercilikten kurtaracak en önemli araçtır. bugün yazılım çağı olarak anılmakta. yazılımların sermayasi ne hammadde ne de para. yazılımların sermayesi "yaratıcı düşünce"! neden çocuklarımızı din, osmanlıca, hafızlık eğitimi ile sınırlandırıyoruz. bunlara karşı bir duruş sergilemiyorum. ama neden tüm bu saydığım nedenlerden ötürü etkin bir müfredatla bir programlama dersi için çaba göstermiyoruz. buna videolarınızda, makalelerinizde pekala destek olabilirsiniz. hakkı bey o bakanı tanıyorum şunla görüştüm demesini biliyor. bir teknoloji sitesi sahibi olarak bu durumdan bahsedemez mi? bunun için birşeyler yapamaz mısınız? habercilik anlayışınız "6s inceleme", "6 ile 6s arasındaki farklar", "bilmem kimi coşturuyoruz", "ilk iphone 6s'i kim aldı"dan mı ibaret. shiftdelete.net bu mudur? çok büyük bir kitleye hitap ediyorsunuz ve bunun bilincine varmalısınız. hiçbir içeriğe karşı değilim hepsinin devamının ve fazlasının da olmasını isterim. bugüne kadar yaptığınız işlerden dolayı tebrik ederim ama eleştirilerimi dikkate almanızı da rica ederim.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok lazımdı

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  ülkemizde ve tüm dünyada milyonlarca sıkıntı ile yaşayan,ilaç tedavi parası bulamayanlar varken
  bu ve buna benzer eşyalara para harcayanlarda her devirde olmuş ve olacaktır. İnsanin en büyük düşmanı ve zayıflığı kendi egosudur.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Sömürgeci zihniyetin ilk koyun bireyini alkışlıyoruz.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  2000 yılında RAKS marka, yerli cep telefonu üretilmiş… Ama maalesef RAKS iflas etti… Belki 3.dünya ülkesi olma sebeplerimizden biri budur. Kompleksi bırakıp çalışalım.. Bu arada, yerliyi yabancıdan pahalı satan CASPER-VESTEL de hiç masum değiller…

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple alan bi zihniyet nas

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  adam ''kovalak'' olunca yapacak bişey yok 😀

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiyenin 1 numaralı kerizi mi oluyor şimdi bu arkadas anlamadım ?

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Eskiden ekmek kuyrukları olurdu simdi apple kurukları oluyor iste millwtin yeni hali

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Eskiden ekmek kuyrukları olurdu simdi apple kurukları oluyor iste millwtin yeni hali

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  ben aldim iphone 6 plus S 128 gb

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  insanlar vallahi kafayı yedi yav bide el çakıyorlar zannedersin bir buluş falan yaptılar sabahın köründe derdiniz ne arkadaş???

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir şey soracağım da xperia z5 te 3D Touch özelliği varmı

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  adamin ne kadar para kazandigini bilmeden "kredisini ödüyordur" tarzi yorumlar yaziliyor. Belki adam ayda 10 bin kazaniyor, ne biliyorsun.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Kredi borcunu ödüyordur şimdi :))

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  24.10.2015 / 18:49 kardeşim zaten bunlarında istediği o ki iyi kötü yazsı***** planda çorba kaynasında millet birbirini yesin önemli değil.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  milletçe alkışlıyoruz

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Millet açlıktan kırılıyor şu habere bakın.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Memleket Sığır Kaynıyor..

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Madalyası ne zaman takdim edilicek ?

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  mal bunlar gidin yurt dışından 800 dolara alın ne işiniz var 7 bin tl verilirmi

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple alanda akil, zeka kirintisi olsa zaten almazdi…

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Pazarlama olarak muthis pazarlama taktikleri var.. Reklamida cok iyi yapiyorlar .. insanlari merak icinde uyandiriyorlar.. zaten musteride merak ve heyecan uyandiriyorsan kesin satistir. Ama ben keriz diye nitelendirilmesini yanlis buluyorum. neticede teknoloji dunyasinin icindeyseniz bazi enler ve ilkler onemlidir .. herseyi an ve an takip etmelisiniz yoksa biryere gelemezsiniz .. ilk kisi olmasi onemli degil ama ilk gunu almasi cok daha onemli

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Hayır abi ilk ben aldım yalan söylüyorlar zorlu da ilk ben aldım hatta 6s 64gb gold

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Hey allahım ya nelere kaldık ne kadar salak insanlar varmış sanki bana nobel ödülü almış gibi ***** bunların gram kadar aklı olduğunu sanmıyorum

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  shfdlt batarsın birgün sende

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  4 bin tl ye yatak odasi takimi gonderim size turkcell t60

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Amerikada fiyati 600$ türkiyede 1200$s…rim böyle işi

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  SDN inanmiyorum ya bukadarda iphone paronoyasi yapmayin ya yuh gina geldi

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Parası olan alıyor, bu kadar basit. Para onun zevk onun yapacak bişey yok. Sen ben alamayız ayfon falan dostum.

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  Bunca hakaret ne icin..? Hepsini suc diyurusu icin sakliuorum.

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu devir de işini görecek telefon alacaksın ama bindiğin araba,oturduğun ev kalite ***** benim gibi yapacaksınız.Elin kızı iphone'un var mı diye sormuyor evin var mı diye soruyor :)))

" iPhone 6s’i Türkiye’de ilk Kim Aldı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 6s’i Türkiye’de ilk Kim Aldı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 6s’i Türkiye’de ilk Kim Aldı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 2. 2 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 3. 3 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 4. 4 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 5. 5 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 6. 6 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 7. 7 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 8. 8 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 9. 9 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 10. 10 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!