iPhone 7’nin Kulaklık Dönüştürücüsü Sızdı


29 Temmuz 2016 Cuma 07:10
iPhone 7’nin Kulaklık Dönüştürücüsü Sızdı

Apple, iPhone 7 ile müzik alanında rakipleri gibi bir hamle yapmayı planlıyor. Yüksek çözünürlüklü müzik dosyalarını hala desteklemeyen iPhone için yeni çözüm olarak, Lightning konnektörünün kullanılacağı söyleniyor. Direkt olarak Lightning girişinden ses çıkısının sağlanması, müzik konusunda iPhone 7‘nin neler yapacağını kestirmek zor değil.

iPod Classic 5 ve 5.5 nesil modellerine diyMod uyguladığımızda ses kalitesinde gözle görünür artışlar sağlamıştık. Peki, nedir bu diyMod.

diyMod’un çalışma prensibi aslında çok basit. diyMod, 3.5mm girişi iptal ederek sesi konnektörden alma mantığı ile çalışıyor. Sesin konnektörden alınması desibelde artış sağladığı gibi çözünürlük açısından da müzik tutkunlarını fazlasıyla tatmin ediyor. diyMod için iPod Classic’in içerisinin açılıp bağlantı noktalarının değiştirilip lehimlenmesi gerektiğini belirtelim.

Apple şimdi bu yöntemi yıllar sonra iPhone 7’de resmi olarak uygulayacak. Ancak bu yöntemin bazı dezavantajları olacak.

3.5mm girişe sahip kulaklıklar direkt olarak iPhone 7’ye bağlanamayacak. Lightning girişine sahip kulaklıkların fiyatı da Türkiye pazarını ele aldığımızda 1.000 TL‘den başlıyor. Apple buna çözüm olarak 3.5mm to Lightning dönüştürücüleri piyasaya sunacak.

Bu süreç içerisinde iPhone 7’de kullanılacak olan dönüştürücü bir video ile sızdı. Mevcut iPhone modellerinde de çalışan bu dönüştürücünün, iPhone 7 kutu içeriğinde yer alması beklenmiyor.

Apple muhtemelen 3.5mm to Lightning dönüştürücüyü Apple Store‘da satışa sunacak. Bugüne kadar satışa sunulan dönüştürücüleri göz önünde alırsak, bu dönüştürücünün Türkiye fiyatı ile 100 TL civarında satılacağını söyleyebiliriz.

:: iPhone 7’de kulaklık girişi yerine Lightning girişinin kullanılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
37 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Klasik apple mantığı. minicik bir dönüştürücü bilmem kaç dolar diye hemen apple store'da yerini alır artık. 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Adamın nasıl bir konuşması var ya

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

şaka gibi vallahi şaka gibi sanki ipad yada mac alıyoruz. ilk kulaklık girişi haberi çıktığında demiştim ki "umarım dönüştürücüyü kutu içerisinde gönderirler ama apple ayrı bir fiyat kasar" diye ve yanılmamışım. daha çıkmadan soğuttular telefondan

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

iPhone 7 16 gb ortalama 3500₺Orjinal deri kılıf 100₺Kırılmaz cam 30₺Kulaklık dönüştürücü 100₺ En az 3750₺ çıkacak cebinizden enayi değiliz

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

yine apple yine kazık

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

yaaa ben bu insanları anlamıyorum bu kadar para telefona veriyorlar yazık bu telefona para verenlere standart 3.5mm girişini kaldırdı aparat çıkartıyor aparatıda 100 tl maliyeti onun nerden baksan 5-15 tl civarındadır adam nasıl para kazanacağını biliyor bizim insanlarımızda bu telefonu almaya devam etsin

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

saçmalık. cebinde gezdirsen kablo boyu artacak, sonuçta yine şarj ederken kullanılamayacak. En mantıklısı bluetooth kullanmaları ve tabii ki pili buna dayanıklı hale getirmeleri olacaktır

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

daha cihaz çıkmadan parçaları çıkıyor arkadaş alanda vardır ha belki kutudan çıkacak adamlar yanında verecek ne biliyon

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Saçmalık. Buna ne gerek var şimdi 3.5mm neyinize yetmedi

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

İŞTE APPLE İŞTE YENİLİKK

apple hep geleceği düşünüyor

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Gerçekten komedi, bir de dönüştürücü taşıyacak insanlar, sanki herkes kaldırmış kulaklık çıkışlarını bir tek apple kalmış…

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Adam resmen soydu doğana cevirdi bizi

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

iphone 7 bekliyorum aylardır. ama kulaklık girişi olmazsa kesinlikle almam. dönüştürücüyle kim uğraşır her yerde onumu taşıyıvaz alah aşkına

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Tam bir saçmalık!! Bir insanın müzik tutkusu vardır ve buna görede pahalı bir kulaklığı vardır! Yani iPhone 7 alan zorunlu olarakta şu kıçı kırık kabloya 100 tl vericek böyle bir soygun yok!! Apple kullanıcısı olarak Apple'ın bir kaç yıldır bu tutumu çok saçma artık!!

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

En son 3,5mm yi 4 sene önce beats solo hd kulakliğim ile kullanmiştim. Kablolu kulaklikmi kaldi.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Hahaha rezillik ya tep parça minik bişey bile yapamamışlar

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

20 dolar. yersen.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

sonra küfür etmek günah diyorlar

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

merak etmeyin yazıcıoğlunda 5-10 liraya bulunur bu dönüştürücü 😀

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Bu yansanayi bir parcadir diye tahmin ediyorum. Tek parca yapmalari lazim.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Kutulardan neden kablolu kulaklık çıkıyor delikanlı. aux girişiyle araç teybine bağlıyoruz. Zaten bu yorumlara gerek yok. Apple kullanan onca 'zengin', 'işadamı' kulaklık mı kullanıyor. Eminim bir araştırma yapılsa. Ki bence Apple bu araştırmayı yapmıştır. Apple iPhone kullanıcıların %55-60'ı kulaklığı ayda 1 kere bile kullanmıyordur. Adamlar araştırıp, ölçüp biçmeden, 'aa hadi lan bu telefonu inceltmemizi engelleyen girişi kaldıralım' dememişlerdir değil mi.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Saçmalık dememiş olsaydın. Yorumun harika diyecektim. Mesela Instagram'ın uygulama resmini değiştirmesi. Ulan Instagram bu Instagram. Bu adamlar yaptıysa bi bildikleri vardır değil mi. Büyük firmalar hangi yeniliği yapsalar, insanlar alışıyor ve zamanla gerçekten iyiymiş diyorlar. Artık bunu anlayın. Apple 3.5mm jacki kaldırdıktan bir süre sonra alışacaklar. Ve adamlar yapmış diyecekler. Bu süre 1 sene olur 5 sene olur. Elbet bu 3.5 mm jackin kaldırılmasının bir sebebi var. Gelecek planları hep bunlar. Türkiye'den bazı kullanıcılar 3.5mm jacki kaldırırsak 800-900 dolar'a sattığımız fakat ülkelerinde 1200tl vergi dahil 4050 tl'ye satılan cihazımızı almayacaklarını belirtiyorlar. Kaldırmasak mı bu jacki diye düşünmezler değil mi. Apple ne ürün yapsa ALIRIM demiyorum. İhtiyacım ve maddi durumuma göre değerlendiririm. Fakat büyük firmalar ne yapsalar, uzun araştırmalar sonucu yapıyorlar. Ve belli bir süre sonra gerçektende iyi ki yapmışlar diyorsunuz.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Yahu seni tanıyorum. Sen seneye Apple'ın çıkaracağı bir dönüştürücüye 'Bu Apple abi, ufacık şeyi bir sürü fiyata ***** diyen adamsın. Ulan yeter be. Bıktım artık. Apple bu işte. Yeter yazmayın artık herkes farkında. Ve alan insanlar belli. Param yoksa 5 sene iP4 kullanırım. Param varsa alırım her yıl yeni çıkan modeli. Sanane be kardeşim. Apple neyse ne sanane.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Kazma bir Apple fanboyu herkese Apple en iyisidir şeklinde cevap yazmış. Varsın bana da yazsın. 5 cm'lik kabloya 100TL vermek gibi gereksiz işlerinizle övünmeye devam edin. Kör cahilsiniz.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

o zaman ne anlamı kalıyor ki jack ı telefondan kaldırmanın madem ince telefon istiyorsun 2.1 ml jack yap teknolojiyse bu da var sonuçta

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

RESMİ SOYGUN . UYANIN EY İNSANLAR!!

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Apple gerçekten telefonun inceliğini veya ses kalitesini düşünseydi 3.5mm 4 kutuplu kulaklık girişini kaldırıp, 5 kutuplu 2.5mm jack koyabilirdi. Böylece aktif gürültü engelleme de yapabilirdi. Ya da NFC ile işlenen Bluetooth 4.2'den ses aktaran yakın mesafe olduğu için de kablosuz elektrik enerjisi aktarımıyla çalışan gerçek AirPods'u yapabilirdi. Elbette ilk yazdığımın uygulanması ikinciye göre çok daha kolay ve daha az maliyetli. Ancak Apple eğer gerçekten bir Ar-Ge firmasıysa bu yazdıklarımdan birini yapmalı. Ama sızan bilgilere göre belki de eski EarPods'u kutuya koyup bir de haberde bahsedilen dönüştürücüyü verecek cihazın yanında. Sıradan bir Bluetooth kulaklık olan AirPods'u da ayrıca yüksek fiyatlara satacak. Ya da bir diğer olasılık Lightning çıkışlı EarPods verip, dönüştürücüyü ayrıca satması.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

yeni aldığım macbook air yanında beats solo 2 wifi kulaklık hediyeydi zaten kablosuz benim için artık pek fark etmiyor kulaklık girişi

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

ölme eşeğim ölme

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Ne kadar iğrenç..

" iPhone 7’nin Kulaklık Dönüştürücüsü Sızdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 7’nin Kulaklık Dönüştürücüsü Sızdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 7’nin Kulaklık Dönüştürücüsü Sızdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  2. 2 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  3. 3 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  4. 4 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  5. 5 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  6. 6 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  7. 7 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  8. 8 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  9. 9 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  10. 10 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!