iPhone 8 nasıl olacak? (VİDEO)


06.08.2017 17:00:00
iPhone 8 nasıl olacak? (VİDEO)

iPhone 8, Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen Apple etkinliği ile birlikte resmi olarak tanıtılacak. Peki, bugüne kadar sızdırılan bilgilere göre iPhone 8 modeli nasıl olacak? Bu videomuzda anlattık!

iPhone 8 özellikleri nasıl olacak?

Bu yıl normal şartlarda iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinin tanıtılması gerekiyordu. Ancak 2017 yılı iPhone’un 10. yıl dönümü olduğundan, Apple bu yıl direkt olarak iPhone 8 modelini lanse edecek. Bazı kaynaklar iPhone 8 ile birlikte iPhone 7s ve 7s Plus modellerinin de tanıtılacağını söylüyor. Ancak henüz bu konuda net bir bilgi yok.

Dedikodulara göre cihazın tasarımı bu sefer ciddi oranda değişecek. Özellikle son dönemin trendi ekran kasa oranı konusunda oldukça başarılı olacak telefon, çerçevesiz tasarımla gelecek. Ayrıca Xperia XZ Premium‘a benzer olarak ayna efekti veren yeni bir renk seçeneğinin de olması bekleniyor. Yine 3.5 mm kulaklık girişinden mahrum olacak cihaz, suya ve toza dayanıklı olacak.

iPhone 8‘in tasarım tarafında en büyük soru işaretlerinden biri TouchID‘nin ne olacağı. Bazı kaynaklar TouchID‘nin arka tarafa taşınacağını bazıları ise ekrana gömülü olacağını söylüyor. Ayrıca cihazda bu sefer yüz tanıma ve IRIS tarayıcısını da görebiliriz. 

5.8 inç boyutlu OLED panel ile gelmesi beklenen iPhone 8, gücünü Apple A11 işlemcisinden alacak. Cihazda 3 GB RAM kapasitesi olması beklenirken, 256 GB’a kadar değişen depolama seçenekleri görmemiz olası. Batarya kapasitesi henüz bilinmezliğini korurken, bu sefer hızlı şarj ve kablosuz şarj desteğinin olması bekleniyor.

Yine her zamanki gibi Eylül ayında tanıtılacak ve akabinde satışta olacak yeni iPhone için fiyat tahminleri 1000 dolar ila 1200 dolar arasında değişiyor. Hâl böyle olunca ülkemizde de fiyatların epey yüksek olacağını söyleyebilmek mümkün.

:: iPhone 8 hakkındaki görüşleriniz neler? 


 • yazarKerem Enginar

  Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “iPhone 8 nasıl olacak? (VİDEO)” üzerine 7 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Napıyosa sanki telefonla

  2. SDN Okuru dedi ki:

   dünyanın en iyi telefonunuda yapsalarki mümkün değil, iostaki kısıtlamalar olduğu sürece atın çöpe gitsin. android biraz daha çok işlemci yiyor ama yese ne olacakki ona göre donanım yüksek oluyor ve hiçbir sıkıntı çıkmıyor. telefonumla ne istersem yapabiliyorum.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   S8 ve Note 8 ezer geçer ln bunu

  4. SDN Okuru dedi ki:

   10 bin tlden giriş yapması dileğiyle..

  5. SDN Okuru dedi ki:

   iphone 8 ne zaman tanıtılacak???

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Bir bok olmaz dandik telefon note 8 ezer geçer

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Iphone 8 de olmasa haber kalmayacak

  Yorum yazın

  Geri bildirim