Okunma

iPhone ile Fotoğraf Çılgınlığı


19 Ağustos 2009 Çarşamba 11:48
iPhone ile Fotoğraf Çılgınlığı

Dünyanın en popüler cep telefonu hangisi diye sorsanız, alacağınız cevap az çok bellidir: iPhone. iPhone sahip olduğu birçok güzel özelliği sayesinde bu popülerliğe ulaştı. Ancak iPhone’un sahip olduğu kameranın bu popülerliğe bir etkisi olup olmadığı tartışılır.

Tüm iPhone modellerindeki kameraların çok kaliteli olmadığını biliyoruz. Ancak bu durum insanların iPhone ile fotoğraf çekmesine engel değil. Hatta öyle ki, iPhone şu an için birçok dijital fotoğraf makinesinden daha popüler. Dünyaca ünlü fotoğraf paylaşım sitesi Flickr’ın yaptığı bir araştırma da bunu kanıtlıyor.

Flickr’a gönderilen fotoğrafların hangi cihazlarla çekildiğinin gösterildiği verilerde, iPhone birçok fotoğraf makinesini geride bırakarak ikinci sırada yer aldı. Birinci sırada bulunan Canon EOS Digital Rebel XTi ile iPhone arasında çok büyük bir fark olmadığını da belirtmek gerek.

Flickr’ın yayınladığı listede üçüncü sırada Canon EOS Digital Rebel XSi, dördüncü sırada Nikon D80 ve beşinci sırada yine bir Canon olan EOS 40D bulunuyor. Akıllı telefonlar arasında ise iPhone’dan sonra Nokia N95 geliyor.

:: iPhone’un kamerasından memnun musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “iPhone ile Fotoğraf Çılgınlığı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Apple giderek can sıkıcı oluyor artık. Her türlü ve başarılı ya da başarısız ürünlerini sürekli medyayı kullanarak şişiriyor. Bıktık artık bu yorumve haberlerden. Filmlerde sürekli Macintosh bilgisayar görmekten de usandık artık.

" iPhone ile Fotoğraf Çılgınlığı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone ile Fotoğraf Çılgınlığı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone ile Fotoğraf Çılgınlığı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "