Okunma

iPhone ile Mars’ta Uçuş Keyfine Varın!


09 Temmuz 2009 Perşembe 08:18
iPhone ile Mars’ta Uçuş Keyfine Varın!

Bildiğiniz üzere uzun süre önce Google, Google Earth benzeri uygulaması olan Google Mars‘ı kullanıcıların hizmetine sunmuştu. Google Mars aracılığıyla Mars yüzeyinde dilediğiniz yeri gezebiliyoruz. Bu, Google’ın fantastik hizmetlerinin başında geliyordu. Şimdi bir grup geliştirici, Google’ın bu hizmetinin üstüne birkaç yenilik eklemiş ve Apple Store‘da satışa sunmuşlar.


Mars Flyer ile kızıl gezegende özgürce uçabilirsiniz.

Uygulamanın adı Mars Flyer. Bu uygulama sayesinde bir uçakla kızıl gezegenin üzerinde serbestçe dolanabiliyorsunuz, kendinize bir uçuş rotası çizebiliyorsunuz. Yüksek çözünürlüklü fotoğrafik görüntülerle Mars yüzeyini gezebilmek gerçekten ilgi çekici olsa gerek. Mars Flyer‘ın Apple Store’daki satış fiyatı 3.99 Dolar olarak belirlenmiş. 2.2 OS’ten itibaren tüm iPhone’larda çalışıyor olması ise ayrı bir özellik.

:: Google Mars hizmetini kullanıyor musunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone ile Mars’ta Uçuş Keyfine Varın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone ile Mars’ta Uçuş Keyfine Varın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone ile Mars’ta Uçuş Keyfine Varın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "