Okunma

iPhone Nano mu Geliyor?


31 Temmuz 2009 Cuma 08:50
iPhone Nano mu Geliyor?

Bu sefer Apple tarafından yükselen dedikodular çok büyük önem taşıyor. Apple’ın son patent anlaşmalarına göre firma, yeni bir ürün üzerine çalışıyor. Fakat bu ürün hiç de yabancı değil. iPhone telefonların Nano versiyonu üzerinde çalıştığı iddia edilen Apple tarafında sessizlik sürüyor. Ürün yelpazesinde Nano ürünlere bolca yer veren Apple’ın, iPhone Nano üzerinde çalışması şüphesiz ki sıradışı değil.


Patent anlaşmasından sızan karelerden ilki.

Patent anlaşmasına göre piyasaya sürülmesi muhtemelen iPhone Nano’da sesli ve görüntülü video gösterimi, Wi-Fi, telefon ve SMS özellikleri olacak. iPhone’dan aşina olduğumuz kamera, Nano versiyonda da mevcut olacak. Patent John G. Elias isimli bir kişiye ait olsa da, Apple’ın bu patenti satın alması akıllarda büyük soru işaretleri bıraktı.

iPhone Nano

Elias, aslında Apple’a son derece yakın bir isim. iPhone’ların dokunmatik ekranlarını geliştiren firma olan FingerWorks‘un kurucusu olan Elias, Apple’a bu patentleri satarak iPhone Nano‘nun sadece bir hayal ürünü olmadığını byük ölçüde göstermiş oldu.


Görülen o ki tasarımda hatrı sayılır bir değişiklik olacak.

iPhone Nano’nun çok farklı bir tasarıma sahip olunması beklenmiyor. Hepimizin bildiği iPhone‘un yalnızca biraz küçültülmüş ve bazı özellikleri kıstırılmış hali olacak. Bu da, fiyatının daha aşağı seviyelerde olacağı anlamına geliyor. Apple’dan yakın zamanda bir açıklama gelmesini bekliyoruz.

:: iPhone Nano çıksa alır mısınız?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone Nano mu Geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone Nano mu Geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone Nano mu Geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "