Okunma

iPhone OS 3.0 Hacklendi


18 Haziran 2009 Perşembe 06:03
iPhone OS 3.0 Hacklendi

Dev-Team adlı bir Hacker grubu iPhone ve iPod’un yeni işletim sistemini kırdıklarını açıkladı. Grubun Blog sayfasında yer alan bilgilere göre iPhone’un yeni işletim sistemini nasıl kırdıkları ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Dev-Team bunun için bir video bile yayınlamış durumda.

Burada yer alan bilgilere göre, iPhone işletim sistemini kıran Pwnage ve Quickpw yazılımlarının test aşamasında oldukları ve yakında yayınlanacakları da yazıyor. Uygulamalarının yüklenmesine izin veren ve SIM kilidini kaldıran bu yazılımlar iTunes 8.2 sürümü ile birlikte de çalışabilecek.  

Pwnage ve Quickpw adlı yazılımlar, iPhone OS 3.0 yüklenmeye başlandığı anda yayınlanacak.

Hacker grubunun sıradaki hedefi Apple’in yeni duyurduğu iPhone 3GS adlı ürünü kırmak. Dev-Team’in yazılımları, iPhone ürünleri piyasada bulunduğu zaman yayınlanacak. Bunu yapmasının nedeni ise, Apple’ın Dev-Team’in web sitesini kontrol etmesi ve herhangi bir detayda kendi yazılımda değişikliğe gitmesi.

:: Bu kedi fare oyununa ne diyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone OS 3.0 Hacklendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone OS 3.0 Hacklendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone OS 3.0 Hacklendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "