Okunma

iPhone Pazar Payını Katladı


21 Mayıs 2009 Perşembe 16:37
iPhone Pazar Payını Katladı

Gartner tarafından yapılan araştırma, Apple iPhone‘un akıllı telefon pazarındaki payını geçtiğimiz yıla oranla ikiye katladığını ortaya çıkardı. 2009’un ilk çeyreğinde satılan 4 milyon iPhone, geçtiğimiz yılki 1,7 milyona göre Appla’a %11 pazar payı sağladı.

Buna rağmen Apple’ın yemesi gereken kırk fırın ekmek var; zira RIM’in BlackBerry‘si halen %20, Nokia da 15 milyon satış ile %40 pazar payına sahip. Akıllı telefon piyasasında büyük bir ivmeyle payını artırmaya devam eden Apple, bakalım rakiplerine ne zaman yetişebilecek.

:: En başarılı akıllı telefon markası hangisi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone Pazar Payını Katladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone Pazar Payını Katladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone Pazar Payını Katladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "