Okunma

iPhone 8 Plus üretimiyle ilgili şok iddia!


01 Mart 2018 Perşembe 06:00
iPhone 8 Plus üretimiyle ilgili şok iddia!

Dünya’nın en büyük ikinci iPhone 8 Plus üreticisi Wistron,  cihazların üretiminde izin verilmeyen parçaları kullandığı suçlamalarıyla karşı karşıya. Suçlamalar sebebiyle cihazın üretiminin de iki hafta boyunca askıya alındığı iddia ediliyor.

Wistron hangi parçaları kullanıyor?

Firmanın iPhone 8 Plus üretiminde onaylanmamış su geçirmezlik parçaları kullandığı ve bunu da tabii ki Apple’a bildirmeden yaptığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Dedikodulara göre şirket ayrıca Apple ile arasını düzeltebilmek adına birçok üst seviye yöneticisini de çeşitli cezalara çarptırdı.

iPhone 8 Plus

Wistron konuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak bu haberlerin doğruyu yansıtmadığını ve hiçbir çalışanının cezalandırılmadığını belirtti. Ayrıca iPhone 8 Plus üretiminin de tüm hızıyla devam ettiğini söylese de, eğer dedikodular doğruysa şirketin önümüzdeki yıllarda Apple ile çalışma şansının kalmayacağını söylemek yanlış olmaz.

Şu anda iPhone 8 Plus modellerinin hepsinin stokta yer aldığını ve üretim konusunda bir sorun yaşanmadığını söylemek de mümkün. Fakat Wistron firmasının zaten iPhone 8 Plus modellerinin oldukça az bir bölümünü üretmekte olduğunu düşünecek olursak, iddiaların doğruluğu hakkında şimdilik bir şey söylemek için erken gibi görünüyor.
:: Sizce bu iddialar doğru olabilir mi?yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone 8 Plus üretimiyle ilgili şok iddia! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 8 Plus üretimiyle ilgili şok iddia! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 8 Plus üretimiyle ilgili şok iddia! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "