Okunma

iPhone X Apple’ın vizyonuna aykırı mı?


01 Şubat 2018 Perşembe 12:00
iPhone X Apple’ın vizyonuna aykırı mı?

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, iPhone X ile ilgili hayal kırıklığı yaşadığını belirterek yeni iPhone’un Apple’ın vizyonuna aykırı bir cihaz olduğunu açıkladı.

iPhone X Apple’ın vizyonuna aykırı!

Steve Wozniak, geçtiğimiz ay Tim Cook tarafından kendisine gönderilen iPhone X’u kullanmaya başladıktan sonra cihaz ile ilgili görüşlerini paylaşmaya başladı. Wozniak, Apple’ın yeni telefonu ile ilgili hayal kırıklıklarını Nordic Business Forum’a anlattı.

iPhone X

iPhone 8’den önceki nesil telefonlara benzediği için memnun olduğunu belirten Wozniak, OLED ekranlı iPhone’u hemen satın almamıştı. O dönemde neden satın almadığı ile ilgili bir açıklama yapmadı. Yeni telefonu Cook kendisine gönderdikten sonra “hoşuma gider” dediği için kullanmaya başladı.

iPhone X’u bir süre kullandıktan sonra eleştirilerine başladı. Wozniak, telefonun güç tuşuna farklı kombinasyonlarla tıkladığınızda farklı işlevler yerine getirdiğini belirtiyor. Ona göre bu durum Apple’ın sezgisel ve basit cihazlar üretme vizyonuna aykırı.

Wozniak, cihazların basit ve anlaşılır olması gerektiğini düşünüyor. iPhone X’da ses düğmelerine farklı kombinasyonlarla basıldığında da farklı işlevlerin yerine getirildiğini, kullanıcıların bunları anlamasının zor olduğunu söylüyor.

Aslında onun bu eleştirileri sadece yeni iPhone’a değil. Tim Cook ile birlikte Apple’ın Steve Jobs felsefesinden uzaklaştığını insanlara anlatmaya çalışıyor. Wozniak’ın zaman zaman bu tarz çıkışları oluyor. Kurucusu olduğu Apple’ın yaşadığı değişimin kötü yönde olduğunu düşündüğü için eleştirilerini çekinmeden yapıyor.

:: Sizce Wozniak bu eleştirilerinde haklı mı?
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “iPhone X Apple’ın vizyonuna aykırı mı?”

  1. nadir dedi ki:

    Sonuna kadar haklı !!!!

  2. fatih dedi ki:

    Apple plus modelleri çıkararak bile çoktan çizgisinden çıktı.Apple felsefesine göre tek elle kullanılacaktı ***** şunu atlıyor Wozniak, değişen teknolojiye ayak uydurmak lazım.Sürekli tekrarlanan apple modelini insanlar artık kullanmak ***** 6-7-8 için,iphone kullanmayan normal bir birey bu üç modeli birbirinden ayıramı***** üçü de önden bakınca birebir aynı.

" iPhone X Apple’ın vizyonuna aykırı mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone X Apple’ın vizyonuna aykırı mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone X Apple’ın vizyonuna aykırı mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "