Okunma

iPhone’a Firefox Yok


01 Ekim 2010 Cuma 13:30
iPhone’a Firefox Yok

Web tarayıcıları arasında kendine özel bir hayran kitlesine sahip olan ve sunduğu binlerce eklentiyle her bir kullanıcının kendisine göre kişiselleştirebildiği Firefox’un, son dönemde popüler hale gelen akıllı telefonlar için de bir sürümü hazırlanıyor. (Firefox Mobile, MeeGo ve Android‘de)

Opera, Internet Explorer ve Safari’nin hakimiyetinde olan akıllı telefon platformu, masaüstünde başarı yakalayan Firefox’un yeni hedefi konumunda. Ancak geliştirici firma Mozilla’nın işi, ortaya çıkan son haberlerden sonra biraz daha zorlaştı.

 

Mozilla, Firefox Mobile ile akıllı telefonları hedef alıyor

 

Apple Engel Koydu

Akıllı telefon denilince akla gelen ilk cihaz olan iPhone, Firefox Mobile ya da diğer adıyla Fennec’e kapılarını kapatmış gözüküyor.

Mozilla Mobile Blog’ta yayınlanan bir yazıda, geliştirilmekte olan Firefox Mobile’ın iPhone’da yer alamayacağı belirtildi. Yazıda Firefox Mobile’ı iPhone için geliştirmek için karşılarına hem lojitstik hem de teknik engeller çıkartıldığını ve bunları aşmanın zordan da öte imkansız olduğu söylendi.

Apple iOSta kendine yer bulamayan Mozilla, Firefox Mobile ile diğer platformlarda ne kadar yaygınlaşacak hep beraber göreceğiz.

:: Akıllı telefonlarda tarayıcı tercihiniz hangisi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone’a Firefox Yok konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone’a Firefox Yok ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone’a Firefox Yok ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "