Okunma

iPhone’cular Android’e Geçiyor!


24 Mart 2010 Çarşamba 19:04
iPhone’cular Android’e Geçiyor!

Mobil reklam ve araştırma firması olan AdMob, son yaptığı çalışmasıyla oldukça ilginç bir sonuca vardı! Mobil platform için uygulama geliştiren geliştiriciler arasında yaptığı araştırmada, iPhone platformu için uygulama geliştirenlerden %70‘inin aklında Android var!

Google‘ın hızla pazar payını yükselten mobil işletim sistemi Android, uygulama yelpazesini hızla genişlettiği uygulama mağazası olan Android Market, bu gidişle 2010 yılı içerisinde uygulamalarını ikiye katlayacak gibi gözüküyor. iPhone için uygulama geliştiren geliştiricilerin, Android için de uygulama geliştirmek istemesinin sebebi ise esneklik.

Çalışma, geliştiricilerinin %31‘inin halihazırda çoklu platform için uygulama geliştirdiğini, %58‘inin ise çevrimiçi uygulama geliştirmeyi tercih ettiğini gösteriyor.

:: Siz geliştirici olsanız, hangi platformu tercih ederdiniz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone’cular Android’e Geçiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone’cular Android’e Geçiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone’cular Android’e Geçiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "