Okunma

iPhone’da Yeni Bir Dönem Başlıyor


03 Kasım 2010 Çarşamba 09:42
iPhone’da Yeni Bir Dönem Başlıyor

iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcılarının en büyük problemlerinden biridir alternatif tarayıcı olanağının bulunmaması. Opera’nın çeşitli yeteneklerinden taviz vererek AppStore’a kabul edilmesi, Safari’ye bir alternatif olmuş olsa da birçok kullanıcı AppStore’da yer alan haliyle Opera’dan pek memnun değildi. (iPhone’a Yeni Bir Web Tarayıcı)

 

Güzel haber bugün Skyfire’dan geldi. Bir süre önce AppStore’da yer almak için başvuru yapan Skyfire ekibinin teklifi AppStore tarafından onaylandı. Perşembe gününden itibaren Skyfire’ı iOS‘li cihazlara AppStore üzerinden indirebilmek olanaklı olacak. (Skyfire’dan Opera’ya Tebrik)

Ancak işin ilginç yanı Skyfire’ın ücretli olacak olması. 2.99$ bedelle indirilebilecek olan yazılımın, bu nispeten yüksek fiyata rağmen rekor bir gelir elde edebileceği konuşuluyor. Peki, Skyfire da Opera’nın izlediği yol gibi birçok özelliğinden taviz vererek mi bu onayı almayı başardı?

Sunucu Tabanlı Web

Skyfire’ın bu soruya verdiği yanıt kullanıcıları memnun edecek türde. Skyfire’ı Skyfire yapan özelliklerden taviz verilmeden onay alınmış. Sunucu tabanlı gezinme seçeneği yazımlın en önemli silahı olacak.

 

Skyfire online videolar konusunda da inovatif bir adım atmış. Buna göre flash tabanlı bir oynatıcının yer aldığı bir web sayfasında kullanıcı, videoyu izlemek istediğinde video, Skyfire sunucuları tarafından indirilecek. Kullanıcıya ise indirilen video iOS cihazlarının desteklediği şekilde HTML 5’e dönüştürülerek aktarılacak.

Sistemin yeteneklerine ilişkin henüz çok detaylı bir bilgi aktarılmış değil. Ancak çoklu sekme desteği, Facebook için Quickview desteği, sosyal ağlar ile kolay paylaşım yetenekleri, Proxy desteği, user agent değiştirebilme gibi olanakların yazılımda yer almış olacağını biliyoruz.

Demo Video

Skyfire ekibi tarafından hazırlanan demo videoyu buradan izleyebilirsiniz.

#y3/8f3e719e803d80fbc294e249f70713d0.flv#

 

:: Skyfire’ı iPhone’unuza indirmeyi düşünür müsünüz?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone’da Yeni Bir Dönem Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone’da Yeni Bir Dönem Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone’da Yeni Bir Dönem Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "