Okunma

iPhone’dan Daha Kötüsü Yok


27 Temmuz 2009 Pazartesi 08:20
iPhone’dan Daha Kötüsü Yok

iPhone için uygulama geliştiren ve veri kurtarma işi de yapan Jonathan Zdziarski, bu cihazın güvenlik önlemlerinin inanılmaz bir şekilde başarısız olduğunu belirtti. Zdziarski iPhone OS v3.0′ın daha önceki sürümlere göre biraz daha iyi olduğunu fakat güvenlik konusuna gelindiğinde birkaç ufak yazılım ile bir iki dakika içinde kırılabilecek kadar zayıf olduğunu söyledi.

“Şundan eminim ki, daha önce hiç bir geliştirici iPhone’un güvenlik sistemi kadar kötü ve işe yaramazını görmemiştir.” şeklinde konuşan Zdziarski cihazın iş dünyası için kullanılmasının çok büyük bir tehlike arz ettiğini iddia etti.

Zdziarski’nin bu söyledikleri, Apple COO’su Tim Cook’un iPhone’un iş dünyası için biçilmiş kaftan olduğu şeklindeki söylemlerine taban tabana zıt duruyor. Dünyanın en büyük 100 şirketinden yirmisinin 10000 adet, dünya çapında birçok hükümetin ise 25000 adet iPhone aldığı göz önünde bulundurulursa Zdziarski’nin sözlerini bir kez daha düşünmekte fayda var.

:: Asla kırılamayacak bir cihaz ya da yazılım yapılabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “iPhone’dan Daha Kötüsü Yok”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    windows daha mı güvenli

" iPhone’dan Daha Kötüsü Yok konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone’dan Daha Kötüsü Yok ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone’dan Daha Kötüsü Yok ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "