Okunma

iPod Her Yere Ulaşsın


17 Şubat 2008 Pazar 22:00
iPod Her Yere Ulaşsın
Creative ses teknolojisinin önemli markalarından ve kendisi için ses kartı kavramının mucidi desek yalan olmaz. Creative müzik çalar konusunda Apple ile bir rekabet içinde olsa da diğer ürünleriyle de Apple’ın yarattığı pazardan da diğer yan ürünleriyle faydalanıyor. Creative iPod XDock da bu ürünlerden birisi. Yanında ayrıca satılan kablosuz alıcı birimle birlikte basit bir iPod dokundan genişmiş bir kablosuz müzik sistemine dönüşüyor. Her iki ürünün de ayrıntılı fotoğrafları için galerimize bakabilirsiniz.

İzleyin


Her Yerde Kablosuz Müzik

Creative‘in X-Fi yongasıyla güçlendirilmiş olan XDock birimine belirli bir alanda istediğiniz kadar kablosuz alıcı bağlayabilir, aynı anda birçok noktadan müzik dinleyebilirsiniz. Ses açma ve kısma işini de herhangi bir noktadan yapabiliyorsunuz. Bu da önemli bir özellik.

Her ürün için bir adet kumanda (iki parça için de benzer kumandalar var) ve adaptör gerekiyor. İsterseniz kulaklık isterseniz de hoparlör bağlayabiliyorsunuz. iPod’un bağlandığı XDock ürünü üzerinde çeşitli görüntü çıkışları (S-Video ve eşeksenli kablo) mevcut. Ses için ise, optik SPDIF çıkış da unutulmamış durumda. Creative iPod XDock ürünü, bir iPod için tam bir çoklu ortam çözümü durumunda. Birden fazla noktada müzik dinlemek, oturma odanızda ise iPod’dan video izlemek için başarılı bir ürün.

Creative iPod XDock
iPod için Kablosuz Dok

Üretici: Creative / Singapur
Fiyat: Belli değil

Uyumluluk: 5. Nesil iPod’a kadar her iPod olarak belirtilmiş. Yenilerle de çalışıyor olmalı.
Ana birim çıkışları: Kulaklık, hoparlör, Dijital optik, S-Video ve koaksiyel video
Uçbirim çıkışları: Hoparlör ve kulaklık


SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPod Her Yere Ulaşsın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPod Her Yere Ulaşsın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPod Her Yere Ulaşsın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "