Okunma

iPod Nano da Hack’lendi


30 Aralık 2010 Perşembe 13:30
iPod Nano da Hack’lendi

Apple‘ın müzik platformu iPod Nano da hack’lenenler kervanına katıldı. iPod Nano’ya yapılan bu gayri resmi müdahale ile, aygıtın hafızanın daha verimli kullanılması ve istenmeyen uygulamaların kaldırılması sağlanıyor.  

Cihazın sıfırlanması halinde dahi, kendiliğinden yüklenen uygulamaların kaldırılması ve bu sayede hafızada yer açılması mantığına dayanan bu hack, iPod Nano kullanıcılarının çok işine yarayacağa benziyor.

 

Hacker, YouTube’da Video Yayınladı

http://www.youtube.com/v/NWM8zafux_o?fs=1&hl=en_US

 

YouTube’da ve sosyal ağlarda konuşan hacker, yeni iPod Nano’nun işletim sistemini de inceledi ve bu aygıtta bir önceki nesil iPod ile aynı işletim sisteminin kullanıldığını belirtti. Bunun yanında, yeni çalışmalarının da olduğunu vurgulayan hacker, film, TV, oyun, vcards, takvim gibi uygulamaların şifresini kırdığını ve bunları kullanıcıların hizmetine ücretsiz olarak sunacağını duyurdu.

 

 

Değişiklik yaptığı kodları yukarıdaki gibi gösteren hacker, bu şekilde aygıtın hafızasında büyük yer açılacağını ve bunun da herkesin işine geleceğini söyledi. Son olarak, bu isimsiz hacker, yeni hack’ler üzerinde çalıştığını ve yakında bunları da paylaşacağını açıklayarak sözlerini tamamladı.

 

:: Hack olaylarının getirdiği avantajlardan yararlanıyor musunuz?

Yazan: Uğur Tufan
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPod Nano da Hack’lendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPod Nano da Hack’lendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPod Nano da Hack’lendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "