Okunma

iPod On Yaşında!


24 Ekim 2011 Pazartesi 04:45
iPod On Yaşında!

Apple‘ın ilk iPod‘u piyasaya sürdüğü dönemi hatırlıyor musunuz? O zaman yavaş yavaş yaşlanıyorsunuz demektir. Zira Apple firması dün iPod’un onuncu yaş gününü kutlayarak, muhtemelen fiziksel medyaya vurduğu darbe yüzünden oldukça gururlandı.

Teknoloji dünyasında “Fiziksel Medya Katili” olarak adlandırılan iPod’un piyasaya sürüldüğünde en iyi MP3 çalar olmadığını tabii ki biliyoruz. Ayrıca en yüksek kapasiteye sahip olan da o değildi. Hatta en küçük bile değildi ama tam bir fenomen haline geldi.

Bunun sebepleri tabii ki oldukça işlevsel olması, harika bir stile sahip olması ve moda haline gelmesiydi. O kadar popüler oldu ki, MP3 çalarların birçoğu ona benzemek için yarışmaya başladı. İsterseniz, iPod’un geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Steve Jobs tarafından ilk kez tanıtıldığı o ana bir kez daha tanıklık edelim.

Fakat Apple firması bu konuda oldukça rahat davrandı ve böyle davranmaya da devam ediyor. Zira firma 2007 yılından bu yana neredeyse hiçbir güncelleme yapmayarak, iPod‘un yeni modellerini piyasaya sürmedi. Tabii bu dönemde iPhone‘ların ve iPad‘lerin patlama yapmasının, bu konu üzerinde yarattığı etki yadsınamaz derecede.

Eh, bize de yalnızca mutlu yıllar iPod demek düşüyor.

:: iPod kullanıyor musunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “iPod On Yaşında!”

  1. cgrszone dedi ki:

    Nerden nereye Çok yaşa Apple Teknolojiye yön veren ürünleri ile bizlerin hayatını kolaylaştıran bir firma

" iPod On Yaşında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPod On Yaşında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPod On Yaşında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "