Okunma

İran da Oynatmak İstiyor


28 Ağustos 2009 Cuma 07:30
İran da Oynatmak İstiyor

Orta Doğu‘nun en kalabalık ülkelerinden İran, artık oyun dünyasında sağlam adımlar atmak istiyor. İranlı oyun geliştiriciler, bu sektörde iyi bir yere sahip olmak istediklerini ve Orta Doğu‘dan çok kaliteli oyunlar çıkabileceğini ispatlamak istediklerini açıkladı.

Almanya’da düzenlenen gamescom etkinliğinde, INFCG (Iran National Foundation of Computer Games) bir konuşma düzenledi ve bu konuşmada rekabete hazır olduklarını belirtti. İranlı oyun geliştiricilerine göre, tek ihtiyaçları batılı yayıncı firmaların destekleri ve sponsorlukları. Eğer İranlı geliştiricilerin istedikleri olursa, gerçekten ortaya çıkacak sonucu merak ediyoruz. Sonuç olarak böyle bir durumda İranlı geliştiricilerin oyun dünyasına farklı bir soluk ve bakış açısı getireceği kesin.

:: Bu konu hakkındaki yorumlarınızı forumda paylaşın.
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İran da Oynatmak İstiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İran da Oynatmak İstiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İran da Oynatmak İstiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "