Okunma

İran, Gmail’e Gerek Yok Dedi


11 Şubat 2010 Perşembe 12:45
İran, Gmail’e Gerek Yok Dedi

Tüm dünyada büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Google’ın Gmail servisi, bir yandan Buzz gibi yeni eklentilerle desteklenirken, diğer yandan da ülkelerin iç politikaları gereği, askıya alınıyor. Bu ikinci duruma son örnek de İran’dan geldi.

Yeni E-Mail Servisi

İran hükümeti, Google’ın e-posta servisi Gmail’e erişimi belirsiz bir süre için engelledi. İranlı yetkililer, bu duruma neden olarak kendi e-mail servislerini hazırlamayı planladıklarını dile getirdi.

Konuyla ilgili henüz ayrıntılı bir açıklama yapmayan Google, şimdilik Iran’dan Gmail’e ulaşımda bir takım problemler olduğunu belirtmekle yetiniyor.

:: İran’ın bu uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İran, Gmail’e Gerek Yok Dedi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İran, Gmail’e Gerek Yok Dedi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İran, Gmail’e Gerek Yok Dedi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "