Okunma

İslam karşıtlığı kariyerini bitirdi!


21 Kasım 2016 Pazartesi 10:00
İslam karşıtlığı kariyerini bitirdi!

Ünlü bir eSpor oyuncusu, yayını sırasında yazdığı kelimeler yüzünden, bağlı olduğu profesyonel takımdan uzaklaştırıldı. Müslüman karşıtı olan oyuncunun kariyeri sona erdi. Yaptığı din düşmanlığı bir nevi geri tepmiş oldu.

3 kelime ile profesyonel kariyeri tehlikeye girdi

Profesyonel bir StarCraft oyuncusu olan Szymon “Guru” Nieciag, yaptığı nefret söylemi yüzünden tüm kariyerini tehlike altına soktu. Dünya’nın en büyük sorunlarından biri olan din düşmanlığı, video oyunlarında bir kez daha kendini gösterdi.

16-11/21/slam-karsitligi-profesyonel-kariyerini-bitirdi-2.png

Polonya‘lı ve Team Liquid‘e bağlı olan Szymon Nieciag, oyun sırasında chat ekranından yazdığı, “Müslümanlardan nefret ediyorum.” cümlesiyle bağlı olduğu takımdan atıldı.

İşin acı kısmı kendi milletinden olan insanların İkinci Dünya Savaşı‘nda Nazi’lerden büyük bir zulüm görmesi. Düşmanlık yüzünden onca kötü şey yaşamış bir milletin mensubunun, bu şekilde konuşması gerçekten üzücü.

:: Oyunlarda ırkçılığın sona ermesi için neler yapılabilir?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

58 yorum - “İslam karşıtlığı kariyerini bitirdi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hitler boşuna öldürmemiş bunları… Engel olunmasaydı dünyadan silinselerdi keşke…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bizde en kral din düşmalığı ve ırkçılık var ne yazıkki. Dilimizde onlarca Türk ve müslüman olmayanları aşağılayan kelimeler mevcut. Toplum yaşamında da bu aşağılamalar ve ayrımcılık çok fazla. İşin en tuhafı diğer müslüman milletleri bile ağır biçimde aşağılıyoruz.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Haci buna din dusmanligi deniyor. Avrupada heryerde var. Musluman oldugunu soyledigin anda farkli gozle bakiliyor sana. Bu adam sadece dusuncesini dile getirmis.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye'de yabancı nefreti ve aşağılaması milliyetçilik zannedilip takdir edilirken islam karşıtı bir yazıda aynı milliyetçi tiplerin erdemliymiş gibi davranmaları çok komik ve ironik.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Burda saçma sapan iyi yazmış diyenlerin nefretleri başlarına bela olsun

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Peki aynı şeyi müslüman yapınca da kınıyor muyuz…?
  mesela dinlere inanmayan insanlar, bu toplumda hiçbir ayrımcılık görmeden yaşayabiliyor mu sizce?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  işte bazı beyin yoksunları cehennemde yancaklarını bilmedikleri için böyle oluyo onlardan bizene tüm dünya bizden korkmasa saldırırmı ünlü bir söz vardır romalılardan ta savaş kadar eski bir sözdür bu "savaşmak iki türlüdür birincisi kibir ve para ikincisi korktuğun kişinin ne yapçağını bilmediğin için ona saldırmaktır" bu söz tüm dünyaya gitsin

 8. SDN Okuru dedi ki:

  islam barış dinidir

 9. SDN Okuru dedi ki:

  İyi yapmış.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Muslumanlar birbirini oldurmeye, baska mezhepten diye kafalarini kesip yakmaya devam ederse bu adamlar neden farkli dusunsun ki? Suraya yazi yazanlarin cogunlugu alevi ya da sunni diye oldurulenler icin sevinmislerdir. Siz birbirinizi dograyin , sonra elin gavuru bizi hic sevmiyi. Neden sevsin adam seni? Inanc aileden gecen bir sey degil, insanin kendi dusunceleri ile olusan kavramdir. Inanci irk gibi soydan gelen bir kavram olarak goren cahiller birbirini oldurmeye devam edebilirler. Onlardan kurtuldugumuzda dunya bize kalir.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  allah işte içindeki pisliği dökmüş işinden olmuş ama bu pisliklere de sahip çıkanlar el altından destek verenler olur herzaman.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  sonunda DOSTLUK ve BARIŞ kazanacak

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Sen Mustafa Kemal gibi bi müslümanı bu zamanda bulda …ÖP ve başına koy.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  aksarayda oturunca tarihini biliyomusun oluyo yani 😀

 15. SDN Okuru dedi ki:

  O cümleyi yazan ellerine sağlık

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Şuradaki yorumları okuyunca müslümanlardan neden bir halt olamayacağı daha net anlaşılıyor. İslamda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ancak günümüz müslümanlarının çok çok büyük bir kısmı rasyonel düşünebilmeyi başaramıyor. Çoğu da kendi gibi olmayanların, farklı düşünenlerin yok olmasına içten içe seviniyor. Ayrıca bu adam düşüncesini belirtmiş herhangi bir eylemde bulunmamış. Kariyerini bitirmek saçma olmuş. Günümüzde bu ülkede gayrimüslimlere, ateist ya da deistlere her söveni tutuklamak mı gerekiyor. Avrupada ifade özgürlüğünün bu şekilde ayaklar altına alınması üzücü.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  müslümanım diye beni sevmek zorunda değ***** sevmemen bende büyük bir eksiklik ***** saygı duymak ***** tercihi müslüman olmak olabilir başka din ***** dünyanda sevmeyebilirsin hangi din mensubu olursa ***** mı ***** suç eyleme dönüştüğü vakit hangi dine saldırı olursa olsun herkes yasalar önünde eşit olduğuna göre avrupalı olması çokta bir artı değ***** cezasını ç***** nokta bazı taş kafalar bunu kavrayamamış ***** 10 tane üniversite bitir 1 çobanla yasalar önünde eş***** insana hayattaki rolünden dolayı ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapamazsın.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  islam oldugu için değiş herhangi bir dine karşı yapıldıgı için

 19. SDN Okuru dedi ki:

  dedi süslüman osmanlıcısı… sarayın soytarısı…
  @ 21.11.2016 / 13:44:56

  Bizdeki kemalistler gibi düşünün. Geçmişinden ve tarihinden kopuk ama sorsanız aydınız derler. Tabi yersen…

  işte mallar böyle saçmalıyor…

 20. SDN Okuru dedi ki:

  bizdeki müslümanlar gibi düşün çalar, yolsuzluk yapar, taciz eder, tecavüz eder, adam öldürür, hiç birini yapmadıysa bunları yapanı kollar korur ama sorsan çok dindar müslümandır.

 21. SDN Okuru dedi ki:

  adamın nefret söylemine takımının verdiği karşılığı islam dünyası içinden çıkan teröristlere yapıyor olsaydı bugün islamla terör bu kadar çok yan yana kullanılıyor olmazdı.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Onlar saldırdıkça biz güçleniyoruz. İçimizdekiler de bu yüzden çok rahatsız.

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Haber iyi güzelde bu koyduğunuz foroğraf nedir? Sizde islamafobik yaklaşmışsınız. Bunun bir cevabı vardır umarım!!!

 24. SDN Okuru dedi ki:

  İyi oldu, harika

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Bence ödüllendirilmesi gerekiyordu.

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Sonuç? Adam hala nefret ediyor bu düşüncesini kimse değiştiremez aynı benim nefret ettiğim gibi. Müslüman ülkede yaşadığıma rağmen müslümanlardan nefret ediyorum, düşünce yolları hoşuma gitmiyor. Hiç kimse de bu düşünceyi değiştiremez bu kadar basit. Kötü olmuş ama kariyerinin bitmesi, daha olgunlaşmamış insanlar karşısında böyle bir cümleyi kurarsan olacağı budur. Ha gerçekte diyebilirsin o cümleyi hiç kimse sesini çıkartamaz ama chatten yazınca malum delikanlılığın geldiği nokta.

 27. SDN Okuru dedi ki:

  bunu bir müslüman, hristiyana ateiste vs yapsaydı tüm islam dünyası ayakta alkışlardı…

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Düşüncesine saygı duymak gerekir ama bunu dışa vurmamaliydi

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Gayet doğru bir adım olmuş bizler ne başka dinlere nefret besliyoruz nede başkalarının dinlerini yaşamasına engel olmaya çalışıyoruz herkes kendi dinini yaşıyor ama nedense Müslümanlık dini nefrete engellere hakarete ve bu tarz bir çok maddi ve manevi zararlara uğruyor belli üst akılların istemesinin yanında insanlarıda etkileyerek islam düşmanlığına bir nevi özendiriyorlar.

 30. SDN Okuru dedi ki:

  :: Oyunlarda ırkçılığın sona ermesi için neler yapılabilir?
  Bence hiçbirşey yapılamaz nihayetinde oyunu oynayan farklı bir ırk yok insan ırkı dışında o yüzden ya kafaya takıp savaşacaksın böyleleriyle ya da kocaman bir boşver dedikten sonra yoluna devam edeceksin…

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Beter olsun.

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Müslümanlık bir ırk değildir,müslümanlığa laf ederseniz de ırkçı olmazsınız.Bu adam herhangi başka bir dine veya o din mensublarına laf etseydi hiçbir sorun yaşamazdı.Tabiki İslam ve Müslümanlık olunca akan sular ***** olarak bu adam ırkçı değil,Arap müslümanlar,Amerikalı müslümanlar falan ***** derecede cahil olmayın lütfen.

 33. SDN Okuru dedi ki:

  yalan polonyalılar yahudi asıllıdır ve tam bir ırkçıdırlar aynen siyonist yahudiler gibi. yahudi soykırımıda yalandır.

 34. SDN Okuru dedi ki:

  haberi ve içeriği beğendim lakin adam ırkçılık değil dinsel düşmanlık yapmış bence bir ırka degil İslam dinine saldırmış…

 35. SDN Okuru dedi ki:

  prim yapmaya çalışmış ama babayı almış 😀 gebersin

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Jahrein öper bunu.

 37. SDN Okuru dedi ki:

  Teknolojiyle alakası?

 38. SDN Okuru dedi ki:

  şimdi kına yak

 39. SDN Okuru dedi ki:

  İyi olmuş

 40. SDN Okuru dedi ki:

  kendileri, kendilerine saldırıyor, katlediyor ,soykırım yapıyor ama sorumlu olanlar hep müslümanlar anlamadım bu işi

 41. SDN Okuru dedi ki:

  onların dini onlara bizim ki bize,biz kimseyi dışlamıyoruz onlarla komşuluk yaparız ticaret yaparız ama sadece dost olmayız dinimiz böyle emreder ki zaten arkadaşlık farklı dostluk farklı

 42. SDN Okuru dedi ki:

  Oh olsun

 43. SDN Okuru dedi ki:

  iyi olmuş kim ne olursa olsun ırkçılık yapılmaz benim bir sürü müslüman arkadaşım var hiç biri beni dışlamıyor ben neden onları dışlayıp ırkçılık yapayım ki ? bu güzel dünyayı ırkçılık ve parabazlık yok etmeye sürüklüyor

 44. SDN Okuru dedi ki:

  Biz müslüman olarak müslümanlardan nefret eder hale geldik. Adama çok görmüyorum.

 45. SDN Okuru dedi ki:

  Oturduğu yerden Müslümanları kötüleyen bir ahmak. Müslümanların daha ciddi problemleri olduğunun farkında da değil. Eh tabi kendisi güzel Avrupa ülkesinde güzel standartlarda yaşıyor. Orta Doğu'da neler oluyor bir haber. Tek yaptığı şey belkide o oynadığı oyunla ilgilenmek olan bir şaysiyetin böyle bir yorum yapması hiç gerekli değil…

 46. SDN Okuru dedi ki:

  Bizdeki kemalistler gibi düşünün. Geçmişinden ve tarihinden kopuk ama sorsanız aydınız derler. Tabi yersen…

" İslam karşıtlığı kariyerini bitirdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İslam karşıtlığı kariyerini bitirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İslam karşıtlığı kariyerini bitirdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "