Okunma

İstanbul semalarında UFO görüntülendi!


01 Ekim 2018 Pazartesi 15:19
İstanbul semalarında UFO görüntülendi!

Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezinin açıklamasına göre İstanbul’da görüntülenen cisimlerin insan yapımı olmadığı belirtildi. UFO görüntüleri bilim adamları tarafından incelendiğinde mevcut teknolojilerin hiçbirinin bu görüntülere sebep olamayacağının altı çizildi.

Görüntülerde oynama yapılmış olma ihtimaline karşı kare kare inceleme yapan araştırmacılar “Özel filtre, gölge, ışık, piksel, kontrast, negatif vb. hususlarda ortaya çıkan görüntülerde herhangi bir montaj olmadığı anlaşıldı. Videoda herhangi bir efekte ya da dijital düzenlemeye de rastlanmadı.” dedi.

UFO teknolojileri; modern uçak, drone, İHA gibi diğer uçan cisimlerle farklılık arz ediyor. Manevra kabiliyetleri sınırlı olan insan yapımı cihazların belirli hareket formları sergilediği biliniyor.

UFO görüntüleri

UFO görüntüleri insan yapımı teknolojilere benzemiyor!

İstanbul semalarında görüntülenen cisimlerin ise aniden ortaya çıkmaları, yapıları, manevraları, yoğun ışık barındırmaları, yer çekimi kurallarının sınırlarında ani hareketlenmeleri, havada asılı durumda kalmaları, yatay hareketlerin dışında diğer yönlere de hareket edebilmeleri bilinen konvansiyonel araçlarla ve teknolojilerle uyuşmuyor.

Araştırmacılar, elde edilen görüntüler üzerinde histogram ve piksel incelemeler de yaptılar. Yapılan incelemeler, farklı ve yoğun ışıklar saçtığı tespit edilen bu cisimlerin atmosferimiz içinde 4 ile 6 km yükseklikte hareket ettiğini ortaya koydu.

İncelemelerde spektral analiz kullanıldığında cisimlerin ışık özelliklerinin ayrıntılarıyla ortaya çıktığı ifade edildi. Ayrıca “Işıkla ilgili temel büyüklükleri, ışık şiddeti, yoğunluğu ve akısı, aydınlanma şiddeti, fotografik uyarım ve parıltı gibi fotometrik değerlerinin çok yüksek, yoğun ve parlak olduğu tespit edilmiş ve cisimlerin farklı renklerde ışıklar saçarak hareket ettikleri saptanmıştır.” denilerek cisimlerin niteliği hakkında bilgi verildi.

Cisimlerin hareket tarzları ile; bir doğa olayıyla karşı karşıya kalınmadığının, optik bir yanılsama ya da tanımlanamayan bu cisimlerin herhangi bir uydunun yansıması olmadığının kanıtlandığı dile getirildi.

Araştırma merkezinden yapılan açıklamada “Ekranlara yansıyan bu cisimler ateş topu, deprem ışığı gibi iyonize olmuş elektrik yüklü plazma oluşumu özelliği göstermemektedir. Söz konusu ışıklı cisimlerin havada 3 – 4 dakika süreyle gözlemlenmeleri anlık oluşum özelliği gösteren bu tür olasılıkları ortadan kaldırdığını söyleyebiliriz.” denilerek cismin doğal bir yapısının olmadığı vurgulandı.

UFO görüntüleri zannedilen çoğu cismin Çin feneri, kuş, leke, ışıklı balon, meteoroloji balonu, drone, İHA, işaret fişeği, uydu, meteor, venüs, uzay istasyonu, ateş topu, ışık yansıması, atmosferik fenomen veya yanılsama olduğu düşünüldüğünde araştırmacıların bu açıklamalarının önemi daha da artmış oldu. Çünkü bahsi geçen hiçbir varlık İstanbul’daki görüntülerle uyuşmuyor.

Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi son olarak ” Bir saatlik süre içerisinde toplamda 10 – 15 dakika kadar gözlenen bu cisimlerin bazen üç ya da dört, bazen de altı ya da yedi ışıklı cisim olarak birlikte hareket ettikleri gözlendi. Üstelik birçok kişi bu cisimleri çıplak gözle de gözlemledi. Yapılan her türlü bilimsel ve teknik analiz sonrasında bu cisimlerin UFO (Tanımlanamayan Uçan Cisimler) olduğu sonucuna varmış bulunmaktayız.” şeklinde açıklamada bulundu.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

33 yorum - “İstanbul semalarında UFO görüntülendi!”

 1. Anonim dedi ki:

  He şimdi diyonuz ki koooskoca uzayda bi dünyada hayat var ufo uzaylı vs yok dionuz yani bu mu şimdi

 2. Anonim dedi ki:

  ufo haberleri çoğalmaya başladı umarım bir bende gözlemlerim

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  herkes uykuda. ufolarla ilgili yazılanlara bakınca genel algı düzeyimizi anlamak mümkün. neye uğradığınızı şaşıracaksınız birgün.

 4. deadlift-cat dedi ki:

  ortada ufo mufo yok trollerin uydurması o…

 5. Anonim dedi ki:

  ADSASDA

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yaw kedidir kediiii

 7. Tolkien dedi ki:

  Yahu ne UFO’su allah aşkına. O Işık’lar nereye inmiş ? Cevabı yok

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mustafa Topaloğlu’ndan bu konuda bilgi almak lazım.

 9. Anonim dedi ki:

  Güzel tiyatro. Üstelik beleş.

 10. Ölüm melegi dedi ki:

  Öleceksinizzzzzz

 11. Anonim dedi ki:

  ufo mufo değil gezegenlere ugo demiş troller…

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İyide bu UFO değil ki şu gördüğünüz tanımlanamayan uçan cisim mi uçuyormu düşüyor mu? Düştüğü yere bi insan gider dimi yakındaki dünyanın öbür ucuna inmediler etraf Sehir

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gelselerde goturseler beni sıkıldım artık dünyadan 😂

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ailecek bizim damada bekliyoruz 🙂

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Uzaylılar artık Amerika dan sıkılmış galiba

 16. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tamam da niye İstanbul uzay bile istanbulun popüler sehir oldugunu mu duymuş insâllah gelirler cok sıkıldık

 17. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hep merak etmişimdir neden böyle bir veri elde edemeyecekleri keşmekeş olan şehirlerin tepesinde uçar bu tanımlanamayıp fotografı çekilebilen cisimler İstanbul, Meksiko vs vs. Mesela git Cern ün üstunde uç orda yakalan burda ne var yani sosyolojik araştırmamı yapıyor bunlar?

 18. Anonim dedi ki:

  Sakin arkadaşlar 🙂 bilimadamları aracılığıyla açıklığa kavuşturdular bu konuyu. Askeri uçaklarla kullanılan bir çeşit işaret fişeğiymiş bunlar. Gündüz vakti ve bu bölgede neden kullanıldığını bilemeyeceğini, ilginç bir durum olduğunu ancak işaret fişeği olduğunu belirtiyor Alman bilimadamı. İşaret fişeği olduğu söylenince hiçbir yerde haber olmadı tabi 🙂 Ama bilimsel olarak geçerliliği olmayan bir kuruluş UFO deyince her yerde haber oldu. Gökhan Ertaş’ın twitter hesabında bilgiler mevcut bu arada.

 19. limerick dedi ki:

  istanbula kadar gelip bir merhaba demeden mi gitmisler ?

 20. Teknoloji Dostu dedi ki:

  evet ufo diye bir şey var, hatta kışın bizi ısıtıyolar üstten üstten jsjsjsi

 21. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Severim bu Sirius’çuları! Bunların bir de bir başkanları var. Televizyonlara hep o çıkar. Söylediklerinin doğru olduğundan kimsenin kuşkusu olmasın! Yalnız buradaki uçan cisimlerin uzaylılardan insanlara geçmiş bir teknoloji olduğunu düşünüyorum. Bu dünyada bizden gizlenen o kadar çok şey var ki! Sirius’çulara selamlarımı gönderiyorum. İyi çalışmalar, Sirius…

 22. dicetel10 dedi ki:

  Hayır ya ne ufosu belirlenebilir bir cisim o ufo değil
  Binanın ışığı yani

 23. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yav he he benimde evimde uzayli saklaniyo yillardir

 24. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben gördüm bunları uzaktan bizim okulun camından lan derste

 25. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bizim burdan geçti

 26. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kedidir o kedi

 27. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kedidir

 28. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ufo değildir o. ufo olsa yerinde duramazsın

 29. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İst. Air Show’da gösteri maksatlı kullanılan flare’lardır ufo olsa duramazsın

  1. Anonim dedi ki:

   aynen mekan açılışı kutlama vs batman feneri tarzı

 30. ConfickerBelasi dedi ki:

  ufolar gerçek…

  1. Lesnar dedi ki:

   Yav valla ben de uzaylilarin olduğunu düşünüyorum sonucta koskoca bi uzay illa biseyler vardır

  2. Anonim dedi ki:

   de get dombilili confickerbalonu… uzaylılar CIA yalanıdır CIA kurulana kadar tek ufo yok niye acaba?

" İstanbul semalarında UFO görüntülendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İstanbul semalarında UFO görüntülendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul semalarında UFO görüntülendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "