İşte Apple’ın Corona virüse karşı son hamlesi!


06 Nisan 2020 Pazartesi 09:00
İşte Apple’ın Corona virüse karşı son hamlesi!

Apple, ABD‘deki sağlık çalışanlarını Corona virüsü salgını boyunca korumak için kolları adeta sıvadı. Yüz kalkanları tasarlayan şirket maskelerin üretimine hızlıca başladı. CEO Tim Cook, gelişmeyi, Pazar günü Twitter’da yayınladığı bir videoda duyurdu. Teknoloji devi, buna ek olarak, doktorlar ve hemşireler için 20 milyon yüz maskesi tedarik etmişti. Bunlar, havadaki partiküllerin en az yüzde 95’ini filtreleyen yüksek kaliteli N95 maskeleriydi.

Apple, sağlık çalışanları için yüz kalkanları üretmeye başladı.

Apple, yüz kalkanlarını ABD ötesine de taşıyacak

Apple’ın yeni geliştirilen yüz kalkanlarının ilki, geçtiğimiz hafta California’nın Santa Clara Vadisi’ndeki Kaiser Permanente hastane tesislerine teslim edildi. Cook, her kalkanın iki dakikadan az bir sürede kurulduğunu ve tamamen ayarlanabilir olduğunu belirterek, şimdiye kadar doktorların geri bildirimlerinin olumlu olduğunu ekledi. Şirket, bu kalkanların dağıtımını ABD’nin ötesinde de genişletmeyi umuyor.

Tim Cook videoda, “ABD’deki tıp uzmanları ve hükümet yetkilileri ile bunları acil olarak ihtiyaç duydukları yere ulaştırmak için işbirliği yapmaya devam ediyoruz.” dedi. Cook; şirketin tasarım, mühendislik, paketleme ve operasyon ekiplerinin yanı sıra tedarikçilerinin de proje üzerinde çalıştıklarını da sözlerine ekledi. Cook’a göre Apple, bu haftanın sonuna kadar 1 milyon yüz kalkanı üretecek. Daha sonrasında ise şirket, bunları gemi ile göndermeyi planlıyor.

Apple Corona virüsü ile mücadeleye devam ediyor

ABD’de 8.000’den fazla insanı öldüren ve ülke çapında 300.000’den fazla kişiyi enfekte eden Corona virüsü pandemisiyle mücadele etmeye devam eden Apple, bunların yanı sıra yakın zamanda en son Covid-19 bilgileri hakkında halkı güncel tutmaya yardımcı olacak bir uygulama geliştirdi. Şirket, Mart ayında Corona virüsü mücadelesi için 15 milyon dolar bağışladığını söyledi.

Apple, Corona virüse karşı yüz kalkanları üretecek.

Google ve Facebook gibi diğer teknoloji devleri de son haftalarda salgınla mücadeleye yardımcı olacak yeni girişimler başlattı. Google, toplumun, sosyal mesafeye uyum sağlayıp sağlamadığını gösteren bir analiz hazırladı. Google Haritalar üzerinden gösterilen bu analiz için anonimleştirilmiş veriler kullanıldı. Böylece halk sağlığı uzmanları virüsün topluma yayılmasıyla ilgili daha sağlıklı araştırmalar yapabilecekler. Facebook da pandemi boyunca gazeteciliği desteklemek için haber endüstrisine 100 milyon dolar yatırım yapacağını söyledi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İşte Apple’ın Corona virüse karşı son hamlesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte Apple’ın Corona virüse karşı son hamlesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte Apple’ın Corona virüse karşı son hamlesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 200 TL'ye Apple Watch benzeri akıllı saat! 200 TL'ye Apple Watch benzeri akıllı saat!
  2. 2 Apple kullanmanın bedeli: 63 bin TL Apple kullanmanın bedeli: 63 bin TL
  3. 3 Watch Dogs 2'yi ücretsiz bir şekilde alıyoruz! Watch Dogs 2'yi ücretsiz bir şekilde alıyoruz!
  4. 4 Telefondan yönetilen LG klima! Telefondan yönetilen LG klima!
  5. 5 Bu hafta çekilecek videolar - 13 Temmuz 2020 Bu hafta çekilecek videolar - 13 Temmuz 2020
  6. 6 Xiaomi Redmi Note 9 Pro neden tercih ediliyor? Xiaomi Redmi Note 9 Pro neden tercih ediliyor?
  7. 7 Cam gibi YouTube canlı yayını nasıl yapılır? Cam gibi YouTube canlı yayını nasıl yapılır?
  8. 8 Çağ atlatan teknolojiler! Dijital dönüşüm ve Hitachi Çağ atlatan teknolojiler! Dijital dönüşüm ve Hitachi
  9. 9 CPU nedir? Nasıl çalışır? TEKNOLOJİ 101 CPU nedir? Nasıl çalışır? TEKNOLOJİ 101
  10. 10 Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme