Okunma

Tarihte Kaç Adet Xbox 360 Satıldı?


04 Haziran 2011 Cumartesi 07:00
Tarihte Kaç Adet Xbox 360 Satıldı?

İlk çıktığı dönem ile şimdiki zamanı karşılaştırırsak, Xbox 360’ın bir hayli değiştiğini görebiliriz. Bu değişme ise elbette menü yapısı ve sunduğu hizmetlerde oldu.

Sürekli yenilenen hizmetleri Xbox 360 ile oyunculara sunan Microsoft, övündüğü konsolunun satış rakamlarını açıkladı.


Yayınlanan satış grafiğindan bir görsel

55 Milyon Adet Sattı

VG247’in yer verdiği haberde, Xbox 360’ın bu zamana kadar 55 milyon adet sattığının, bizzat Microsoft tarafından söylendiği yer alıyor.

Özellikle Kinect sensörünün çıkışı ile daha da hareketlenen Xbox 360 satışları, eski nesilin ticari performansı ile karşılaştırıldığında, gerçektende iyi bir satış grafiği çizgisinde ilerlediği ortaya çıkıyor.

:: Sizce bu satışlar, Kinect sensörü sayesinde daha da artar mı? 

 
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tarihte Kaç Adet Xbox 360 Satıldı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tarihte Kaç Adet Xbox 360 Satıldı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tarihte Kaç Adet Xbox 360 Satıldı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "