Okunma

İşveren Mi, Paparazzi Mi?


19 Haziran 2009 Cuma 08:35
İşveren Mi, Paparazzi Mi?

ABD’nin Montana eyaletinde bulunan Bozeman adlı şehirde işverenler, işe alacakları kişilerin sosyal ağ sitelerindeki tüm bilgilerini ve buradaki hesapların şifrelerini talep ediyor. Facebook ve MySpace hesaplarının şifrelerini alıp alacakları kişi hakkında daha detaylı bilgi almak istediklerini belirten yetkililer böylece en ahlaklı kişiyi işe alabileceklerini söylüyorlar.

Günümüzde yaşanan yüksek işsizlik göz önünde tutulduğunda “Ne olacak, baksınlar” diyen kişiler çıkabilir fakat geniş açıdan düşünüldüğünde tamamen kişisel olan bilgilerin işverenleri hiç mi hiç ilgilendirmediği görüşündeyiz. Kişilik haklarına ve özel hayata saygısızlık yapmak kimsenin hakkı değil.

:: Bir yere iş başvurusu yaptığınızda böyle bir taleple karşılaşırsanız nasıl tepki verirsiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İşveren Mi, Paparazzi Mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşveren Mi, Paparazzi Mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşveren Mi, Paparazzi Mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "