Okunma

iTunes, Windows Store’a geliyor!


12 Nisan 2017 Cuma 03:00
iTunes, Windows Store’a geliyor!

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Microsoft etkinliğinde tanıtılan Windows 10 S‘in en büyük özelliği, yalnızca Windows Store üzerinde yer alan uygulamaları çalıştıracak olmasıydı. Bu da Google Chrome ya da Apple iTunes gibi yazılımların artık çalışmayacağı anlamına geliyordu.

Google Chrome’un akıbeti henüz bilinmiyor ama Apple’ın yaptığı açıklamaya göre iTunes kısa bir süre sonra Windows Store üzerindeki yerini alacak gibi görünüyor.

Apple Music ve iPhone senkronizasyonu

iTunes yazılımı 2003 yılından bu yana Microsoft’un işletim sistemi Windows serisi için hazırlanıyor ve iPod günlerinden bu yana tam destek görerek çalışmaya devam ediyordu. Windows 10 S‘e geçmeyi planlayan kullanıcıların imdadına da yine ek bir yazılıma ihtiyaç duyulmaması adına Apple yetişti.

17-05/12/itunes-windows-store-windows10-sdn-shiftdelete.png

PC’ler üzerinde iPhone senkronizasyonu konusunda ilerleme kaydetmek isteyen Apple, bu amaç uğrunda çıktığı yolda iTunes’u tam Apple Music ve iPhone senkronizasyonu ile birlikte Windows Store’un raflarına taşıyacak.

Spotify’a rakip olarak yaşamını sürdüren Apple Music’in Windows kullanıcılarına sunuluyor olması da büyük bir hamle olarak adlandırılabilir.

:: Windows’ta iTunes kullanıyor muydunuz?


yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

3 yorum - “iTunes, Windows Store’a geliyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Olay sadece sekranosyon değil. Bildiğim en iyi müzik arşivi kütüphanesi.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    işte adamları böle yola getirirler windows bunu yapmalı ki millet yola gelsin

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Geliştiriciler yola gelmeye başladı

Yorum yazın

Geri bildirim