Okunma

iWatch’ı Analiz Ettiler!


08 Haziran 2014 Pazar 11:00
iWatch’ı Analiz Ettiler!

Apple‘ın akıllı saat pazarına girmesi uzun süredir beklenen bir olaydı. iPhone 3GS‘in tanıtıldığı etkinlikten beri sürekli konuşulan iWatch artık hiç olmadığı kadar yakında. Apple‘ın akıllı saati henüz piyasaya çıkmamış hatta tanıtılmamış olsa da, bazı analistler şirketin akıllı saatinin tahmini satış verilerini ortaya çıkarttı.

iPhone 6‘nın maket ve prototiplerinden daha çok ilgi uyandıran akıllı saatin, geçtiğimiz günlerde düzenlenen WWDC 14 etkinliğinde tanıtılması bekleniyordu ancak bu beklenti gerçekleşmemişti. iWatch‘ın, Apple‘ın diğer mobil donanım ürünleri gibi Eylül ayı içerisinde düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılacağı düşünülüyor. İsmi açıklanmayan ancak Apple‘a yakın olduğu söylenen bir analistin verilerine göre akıllı saatin çıktığı gibi satış patlaması yapacağı söyleniyor.

5 Milyon satış!

Veriler aslında çok şaşırtmadı. Şu ana kadar ne yapsa olay olan Apple‘ın akıllı saat pazarında da sansasyon yaratacağı tahmin edilen bir olguydu. Akıllı saatin ik ay içerisinde 5 milyon net satış rakamına ulaşacağı hatta bu rakamı aşabileceği düşünülüyor.

Uyku verilerini ölçün

iWatch‘ın rakiplerinin büyük bölümü gibi sağlığa ve spora odaklanacağı düşünülüyor. Uyku verilerinizi, oksijen seviyenizi ölçebileceğiniz söylenen akıllı saat, iPhone 5S ile tanıtılan Touch ID sayesinde biometrik verilerinizi de toplayabileceği ön görülüyor.

:: Sizce iWatch’ın satış rakamları nasıl olacak?
yazarAtakan Sayın

Mobil teknoloji tutkunu olan Atakan, yıllardır Android kullanıyor. PC mi Mac mi sorusuna ise kesinlikle Mac cevabını veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iWatch’ı Analiz Ettiler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iWatch’ı Analiz Ettiler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iWatch’ı Analiz Ettiler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "