Okunma

IzHack’ten Siber Güvenlikte Eğitim Etkinliği


29 Aralık 2014 Pazartesi 11:12
IzHack’ten Siber Güvenlikte Eğitim Etkinliği

Siber Savunma alanında bilinçli bireylerin artırılması adına hedef kitlemiz olan üniversite öğrencileri ve Siber Savunma sektörünü bir araya getiren bir organizasyon olması amacıyla planlanmıştır.

Organizasyon, platin sponsorluğu üstlenen şirketin açılış konuşması ile başlayacaktır. Ardından tam gün sürecek olan eğitimler başlayacaktır. 250-300 katılımcının katılmasını beklenen organizasyonda 10 farklı eğitim konusu olacaktır. Eğitimler 10 farklı salonda birbirinden farklı konular ve içerikleri şeklinde gerçekleşecektir.

Eğitimciler ve konular önceden belli olup her katılımcı en fazla bir konuda eğitim alacaktır.  Gün boyu devam eden eğitimler, bir sonraki gün gerçekleşecek olan yarışmalar için bir kılavuz niteliği taşımakla beraber, sahip olunan taze bilgiler yarışmaların canlı kalmasını sağlayacaktır.

Yapacağımız bu etkinlikte sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Etkinliğe katılabilmek için sitemizi takip ederek kayıt yapabilirsiniz.

Kesinleşen eğitimlerin içerikleri aşağıda belirtilmiştir. İçerikler ve hazırlanacak olan yarışmalar tamamen eğitimcilere ait olmasıyla birlikte eğitim ve yarışma etaplarının bütünlüğü devam etmiş olacaktır. 

Etkinliğimize destek veren eğitimciler:

1. Grup: Zararlı Yazılım Analizine Giriş –  Onur Alanbel, Mehmet Kılıç

2. Grup: Web Uygulaması Güvenliği –  Mehmet İnce, Barkın Kılıç

3. Grup: Bash/Python ile Sızma Testi Araçlarının Geliştirilmesi  -Gökhan Alkan

4. Grup: Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi – Alper Başaran

5. Grup: Uygulamalı Pentest – Caner Köroğlu, Mustafa Altinkaynak, Furkan Eminer, Caner Filibelioğlu

6. Grup: Temel Linux – Mertcan Alıcı, Halit Alptekin

 

 :: Siber Güvenlik Eğitimleri hakkında düşünceleriniz nelerdir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “IzHack’ten Siber Güvenlikte Eğitim Etkinliği”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yıllardır hep üniversite öğrencilerine eğitim verildi ben üniversiteye değil liseye gidiyorum ve hayatım bilgisayar bu eğitimler bize de açık olsun. Ben o eğitimdeki bir çok kişiden daha fazla yazılım bilgisine hakimim.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kayit nasil yapiliyor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kayıtlarımız herkese açık olup, gerekli elemeler daha sonra yapılacaktır. Önceliklerimiz üniversite öğrencileri olacak evet ama aslında kayıtlarda birçok şey göz önünde bulundurulacaktır ve bunlardan bir tanesi üniversite öğrencisi olmaktır. O yüzden herkesin başvurusuna açık olacağız.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  isteyen herkes katılabilir mi?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  çok iyi olur öyle bir imkan olsa. eminim takip eden sayısı 250-300 de kalmaz binleri aşar 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Faydalıbir etkinlik olacak gibi duruyor. Başarılar..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Online takip edebileğimiz veya sonradan izleyebileceğimiz bir link varmı?

" IzHack’ten Siber Güvenlikte Eğitim Etkinliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IzHack’ten Siber Güvenlikte Eğitim Etkinliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IzHack’ten Siber Güvenlikte Eğitim Etkinliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "