Okunma

Japonya akıllı şehir projesi ile gündemde!


24 Kasım 2018 Cumartesi 16:01
Japonya akıllı şehir projesi ile gündemde!

Japonya hükümeti, en yeni teknolojilerin fizibilite çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettirebilmek için yeni bir proje ile geliyor. Proje kapsamında 5 farklı teknoloji çalışması için Japonya akıllı şehir kurulacak.

Japonya akıllı şehir projesi hakkındaki ilk detaylar!

Japonya akıllı şehir projesi ile yeni geliştirilen teknolojilerin hızlı bir şekilde fizibilite çalışmalarını yapmayı planlıyor. Şehir video bağlantılarını kullanan akıllı kameralar, yapay zekaya sahip ışıklandırma sistemleri, otonom arabalar ve tele-tıp da dahil olmak üzere birçok teknolojinin yoğun denemesine ev sahipliği yapacak.

Projenin asıl amacı ise projelerin Ar-Ge süreçlerini hızlandırmak ve teknolojilerin hayatımızdaki entegrasyonu konusunda kısa sürede net veriler elde etmek olacak. Çünkü araştırmacılara göre bazı projeler ne kadar yenilikçi olsa da hayatımıza entegre ettiğimizde kullanılabilirlik oranları çok düşük oluyor.

Japonya akıllı şehir projesi ile gündemde! SDN-2

 

Önümüzdeki yaz başlayacak proje için şu an büyük bir site seçilmesi planlanıyor. Yeni bir site mi kurulacak yoksa olan bir site içinde mi bu çalışmalar devam ettirilecek tam bilemiyoruz fakat Japonya hükümeti vatandaşları kesinlikle mağdur etmeyeceklerini ve gerekirse oylama ile bu projeye yön vereceklerini bildirdi.

Hem yapay zeka hem de teknolojinin hızlı gelişimi için bu projeyi başlatacak olan Japonya, Endüstri 4.0‘ı ülkelerine tam anlamıyla entegre etmeyi planlıyor.

Peki, siz bunun gibi projelerin ülkemizde de olmasını ister miydiniz? Bu tarz projeler insanlar için herhangi bir sıkıntı yaratıyor mu?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Japonya akıllı şehir projesi ile gündemde!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bence hic gelmesin insanlari kolelestirmeye yonelik adimlar bunlar

  2. Anonim dedi ki:

    benco olmalı böyle bir proje sıkıntı yaratırsa bile yapılmalı böyle bir proje ülkenin gücünü gösterir

" Japonya akıllı şehir projesi ile gündemde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Japonya akıllı şehir projesi ile gündemde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Japonya akıllı şehir projesi ile gündemde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "