Okunma

Java İçin Güncelleme Vakti!


18 Eylül 2009 Cuma 08:27
Java İçin Güncelleme Vakti!

Nokia Beta Labs yayınladığı bir sis dosyası ile Symbian OS9 çekirdeğini taşıyan dokunmatik Symbian’ların, Java kabiliyetini geliştirdiğini açıkladı. Ciddi performans iyileştirmeleri içeren güncelleme, özellikle bellek problemlerinin önüne geçiyor. Bazı uygulamaların telefon hafızası ile rami gereksiz yere şişirmesi sorunu da yayınlanan “Java Runtime” ile tarihe karışacak görünüyor. Ayrıca N97 gibi “Mass Memory” bulunan cihazlarda, uygulamaların bu alanı da kullanmalarının yolu da bu sis dosyasıyla açılmış oluyor.

Her yararlı adımın bir bedeli olduğu gibi bu durumun da elbette ki sizden götüreceklerinin olması doğaldır. Ancak bu sis dosyası ile durum biraz abartılmış görünüyor. En az 10MB dâhili telefon hafızası, internet bağlantısının tamamen kesilmiş olması, yüklü Java uygulamaların silinebilmesi ihtimali (!) göze batan ilk durumlar. Ayrıca bu güncellemeye dokunmatik ekranlı bir Symbian’lı akıllı telefonunuz yoksa sahip olamıyorsunuz Bunun yanı sıra 5800 için de firmware sürümünün en az v21 olması şart koşulmuş.

:: Haklı sebepleri olsa da siz de Nokia’nın bu kez abarttığını düşünüyor musunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Java İçin Güncelleme Vakti!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    nereden indireceğiz bir link olsa olmazmıydı ..

" Java İçin Güncelleme Vakti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Java İçin Güncelleme Vakti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Java İçin Güncelleme Vakti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "